• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Witam mam akwarium 112l. Temp 26-25. Ph6.5 , podłoże piasek , ogólnie ma być to amazonia ,
MOże byc taka obsada?
20 neon czerwony / inessa / hokejówka
1+3 p. kakadu / 1+3 p. agassiza / 2 pary ramirez
5 kirysków panda
5 otosków
Pozdrawiam!

[size=xx-large]Zapraszamy na nowe forum akwarystyczne ----> SKALAR.PUN.PL

@ lunaa89:
1.Możesz dołożyć ryb bo puki co nie masz nadmiaru, inną kwestią jest to, w którą ławice chcesz zainwestować.
2.Krewetki zostaną zjedzone.
3.Zatoczki raczej jedzą resztki niż żywe rośliny.
4.lampa uv służy niszczeniu bakterii a nie wspomaganiu wzrostu roślin. Dobór oświetlenia, ew dodatek ledów, zależy od tego, jakie rośliny masz czy chcesz mieć.

@fredek66666666:
Obsada raczej ok, jeżeli jednak chcesz rozmnożyć sobie pielęgniczki to może okazać się to problematyczne.

Dzieki za odpowiedź Smile

Właśnie nie wiem jakie ryby dokupić, myślałam nad jaką większą ale boje się żeby nie było bójek(miałam 2 skalary ale padły jakieś pół roku temu, nie wiem czemu reszta ryb ma się świetnie).
Druga sprawa to te nieszczęsne ślimaki, jak urosną to nie będe miała miejsca w akwa (nie chce ktoś przypadkiem troche?)
jeżeli chodzi o oświetlenie to mam tylko kryptokoryne, a chciałam dołożyć mech.

Każda Wasza rada jest dla mnie drogocenna, nie mam dużego doświadczenia(akwarium mam od 2lat z tym samym składem) a nie chciałabym zrobić krzywdy moim podopiecznym Smile

Ani mchy ani krytpto nie wymagają dużego oświetlenia. Zatoczki zaś, przy szczerych chęciach, nie osiągają rozmiarów słonia; problemem może okazać się ich ilość. Co jakiś czas wybieraj ich ile się da i wyrzucaj.

Yacek , czemu problematyczne?

[size=xx-large]Zapraszamy na nowe forum akwarystyczne ----> SKALAR.PUN.PL

(19.12.2013, 16:29)fredek666 napisał(a):  Yacek , czemu problematyczne?

A bo się namnożą i będzie ich pełno. Co tu niezrozumiałego?

To dobrze. Bo myślałem , że chodzi oto , że nie uda ich się rozmnożyć. Big Grin A które będzie najłatwiej rozmnożyć?

[size=xx-large]Zapraszamy na nowe forum akwarystyczne ----> SKALAR.PUN.PL

Witam wszystkich jestem nowy na forum. Mam zamiar sprawić sobie akwarium 140L z dużą ilością roślin i proszę o poradę jakie rybki mogę łączyć i w jaskich ilościach. Oto rybki które mnie interesują:

1. Skalary
2. Danio czerwone
3. Bocja Wspaniała
4. Kakadu
5. Gurami
6. Prętnik
7. Neon innesa
8. Pielęgniczki ramireza

Te mi się najbardziej podobają jakie połączenia polecacie? Dziękuję za pomoc

Witam!
Mam pytanie czy 4 skalary mogą być w akwarium 112l ? Ponieważ nie wiem czy mam je oddać czy zostawić...

Oddaj wszystkie.


Skocz do: