• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

To dobrze Big Grin

(09.11.2013, 16:42)klosek napisał(a):  No i mcida znowu sie upiera ze odpadają, jak najbardziej przy haremie możesz mieć red cherry szybko ci nie będzie ich przybywać ale jak masz akwarium zarośnięte to będzie okSmile

Bo ma połowiczną rację Smile Zależy na jakiego Bojka trafisz, są historie, że zeżarł 30 krewetek w średnio zarośniętym akwarium przez noc




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

Nie mam nic przeciwko trzymaniu jednego bojownika z krewetkami, u mnie taki układ spokojnie się sprawdził już w 25l zbiorniczku. Natomiast harem wytrzebi krewetki nim się obejrzysz (samice są cięte na wszystko co łazi, pełza, kręci się po dnie i roślinach).

Cześć,
Zastanawiam się nad obsadą do mojego 112l zbiornika. Po restarcie dodałem spory korzeń i dodałem piasek na dnie. Parametrów wody niestety nie znam Sad. Mam 5 Otosków i 2 Zbrojniki Niebieskie. Planowałem dorzucić jeszcze ~20 Neonów Innesa i 2-3 Prętniki Karłowate, ale znalazłem w necie Kolcobrzuchy Karłowate i zacząłem się zastanawiać czy by ich nie kupić, ale informacje o nich są mało spójne (słodka woda czy lekko słona, zachowanie). Miał ktoś z was te rybki i może coś o nich opowiedzieć? Jak się zachowują? Czy mogę je wpuścić do siebie? Jak tak to ile sztuk? Z góry dzięki za odpowiedzi Smile

(13.11.2013, 02:17)yrmus napisał(a):  Cześć,
Zastanawiam się nad obsadą do mojego 112l zbiornika. Po restarcie dodałem spory korzeń i dodałem piasek na dnie. Parametrów wody niestety nie znam Sad. Mam 5 Otosków i 2 Zbrojniki Niebieskie. Planowałem dorzucić jeszcze ~20 Neonów Innesa i 2-3 Prętniki Karłowate, ale znalazłem w necie Kolcobrzuchy Karłowate i zacząłem się zastanawiać czy by ich nie kupić, ale informacje o nich są mało spójne (słodka woda czy lekko słona, zachowanie). Miał ktoś z was te rybki i może coś o nich opowiedzieć? Jak się zachowują? Czy mogę je wpuścić do siebie? Jak tak to ile sztuk? Z góry dzięki za odpowiedzi Smile

Też przymierzam się do Kolcobrzucha i co nie co poczytałem. Jeżeli chodzi o słona i słodką wodę to mogą żyć i w słodkiej i lekkim zasoleniu, z tym że przy samej słodkiej są mniej żwawe i bardziej podatne na zatrucie azotanami. Na jednego kolcobrzucha karłowatego potrzeba ok 12 L przestrzeni, także u Ciebie spokojnie podejdzie jeżeli o tę kwestie chodzi. Problemem mogą być Prętniki i ich nitki czuciowe ( płetwy brzuszne) kolcobrzuchy będą je podgryzały, tak jak pletwy innych ryb. Na koniec pozostają dwie kwestie karmienie- podstawą są ślimaki i pokarm żywy o który kolcobrzuch nie będzie walczył ani rywalizował z szybkimi neonami. Druga rzecz uważaj żeby Ci w sklepie nie sprzedali kolcobrzucha zielonego który jak jest mały jest podobny do karłowatego, ale później rośnie do nastu cm i przy tym jest bardzo agresywny. Podsumowując Kolcobrzuchy Karłowate nadają się raczej do jednogatunkowego akwarium, ale istnieje możliwość trzymania tej ryby w akwarium towarzyskim.

Witam,
Poszukuję obsady do 130l.
Chciałbym:
2x pielęgniarka ramireza
Lawica - najlepiej razbora klinowa lub brzanka sumatrz.(ile szt.?)
4-5 kirysek panda
+ coś do tego:
Czy mogę dać:
Pretnik karlowaty( ile sztuk?)
Otosek (4-5?)
Red chery
1 ampularia

Witam,
Poszukuję obsady do 128L. (80x40x40)

Dół:
2x pielęgniarka ramireza
6 kirysek panda
6 otosek
10x red cherry
1 ampularia + ew. świderki
Góra:
ławica neonów
1+2 Prętnik karłowaty

Podłoze to będzie piasek bazaltowy + mieszanina torfu i ziemi pod spodem.


łączę

Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban

Poczytaj o kiryskach i bazalcie, korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi

Witam dostałem od wujka akwarium 120l z wyposażeniem i rybkami.
Chciałbym się dowiedzieć jakie rybki mogę tam dopuścić.
Aktualnie mam tam 3 molinezje czarne, 18 mieczyków czerwonych, 2 gurami mozaikowe i glonojada.
Wyposażenie to filtr z napowietrzaczem i grzałka.

Roślinki są sztuczne.
Bardzo proszę o pomoc. :-)


łączę

Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban

korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi

Witam.
Tam już jest za dużo ryb. Mieczyki i w takiej ilości potrzebują większego akwarium.

A gdybym oddał ich kilka to jakie rybki ???


Skocz do: