• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Witam jak tu dodać posta bo mam pewne zapytanie a nie mogę dodać posta, na dole tam gdzie się piszę nowy post do forum wyświetla mi tylko " Zapisz jako projekt, ' Podgląd, i jeszcze coś tam, nie mogę tego ogarnąć. proszę o pomocSmile

witam mam akwa 120 l po bracie poprostu je zostawił a mi szkoda było patrzeć na te wychudzone i zmarniałe rybki wiec sie nimi zaopiekuje.
akwa wyglądało tak:
http://www.youtube.com/watch?v=oa4Ic91Ps4A
pożyczyłem od kolegi akwarium w którym rozmnaża zbrojniki i wpuściłem tam pozostałe rybki( brzanka sumatrzańska x3 , brzanka mszysta x4, zbrojniki x2) z baniaka spuściłem wode dokładnie wymyłem i zmieniłem wygląd dokupiłem roślin a zamiast piachu dałem czarny żwir.Widoczne na filmie ( kosiarke i pyszczaka ) oddałem do sklepu a w zamian tego mam plany dokupić 2 gurami tylko zastanawiam się nad dwuplamym i mozaikowym a obsada bedzie wyglądać tak :
3x sumatry
4x maszyste
2x zbrojniki
2x gurami @@@@

czy taka obsada nadaje sie do akwa 120l ????

Cześć,

Po wielu wielu latach chce założyć na nowo akwarium. Wielkość jaką dysponuje to 112l. Na podłoże wybieram ziemię ( wiem, że to do tej pory wywołuje dużo kontrowersji ) + żwir. Chciałbym dążyć do akwarium w stylu holenderskim.

Obsada, którą chciałbym mieć wygląda następująco:

Ławica: x20 Neon Inessa
Dno: x6 Otosek
Harem: Pielęgniczki Kakadu (1 + 3)

plus ślimak Ampularia.

W związku z tym, że nie mam dużego doświadczenia proszę Was o opinie na temat obsady, oraz pomoc w wyborze najlepszego pokarmu/sposobu karmienia takiej obsady.

Z góry wielkie dzięki Smile

Pozdrawiam
Maciej

Woah, ktoś kto sam sobie zaproponował odpowiednią obsadę. Obsada dobra. A pokarm... wiesz, do wyboru, do koloru. Poczytaj sobie w internecie co każda ryba je. Możesz dawać i płatki, tabletki, ochotkę, etc... Poczytaj co ryby jedzą i patrz czy smakuje.

Rocknrolla

sigamone napisał(a):3x sumatry
4x maszyste
2x zbrojniki
2x gurami @@@@

czy taka obsada nadaje sie do akwa 120l ????

Brzanki sumatrzańskie trzyma się w stadzie ok. 10 rybek. Do mszystych dokup jeszcze 4. Gurami sobie odpuść. Czyli:

10x sumatry
8x mszyste
2x zbrojniki

Siema
Chciałbym się spytać czy neony innesa mogą być z pielęgnicami ramireza.
akwa:125l
obsada:
15 neonów innesa
6 kirysów spiżowych
i dużo roslin

Możesz. Kiedyś miałem neony i ramirezy razem i bez spięć było.

Rocknrolla

Dzięki za odp.

Witam wszystkich

Posiadam akwarium już od kilku lat. Od roku studiuję i nie miałem czasu się nim zajmować (mama tylko karmiła rybki). Z akwarium miałem problem bo zaczęło przeciekać i nie mogło być nawet zalane w pełni, także zostałem zmuszony do przeniesienia ryb do innego zbiornika co udało mi się zrobić dopiero teraz.
Obecnie ryby znajdują się w zbiorniku 112l (standardowe wymiary, profilowane). Mój poprzedni zbiornik, w którym będę musiał wymienić silikon miał 155l (wymiary: 100x35x50 - mniej więcej, ma ścinane boki i dawno go nie mierzyłem).
Ryby mam już długo, kilka lat, część dostałem wraz z moim akwarium, a część została mi z akwarium dziadka. Na koniec wakacji jak naprawię pierwsze akwarium to zamierzam zabrać je do nowo kupionego mieszkania i chciałbym dokupić jakieś stadko drobniejszych rybek, żeby się to wszystko lepiej prezentowało, bo trochę świeci pustkami. Interesują mnie w szczególności neonki czerwone.

Obecna obsada:
2 x Skalar
2 x Bocja Wspaniała
2 x Zbrojnik Niebieski
7 x kirysek lamparci (3 + 4 - dokupiłem później ale niestety stadka się nie połączyły, poza tym te 4 troszkę się różnią, chyba jakiś podgatunek)

Początkowo skalary i bocje były z neonkami, ale po kilku latach wszystkie neonki już padły, a ja nie dokupywałem nowych. I teraz obawiam się czy jak wpuszczę nowe stadko, to czy go po prostu nie zjedzą. Po za tym nie jestem też pewien ile sztuk zakupić?

Tu zdjęcie zbiornika po wczorajszym przeniesieniu (filtra nie czyściłem i podłoże to samo, więc z bakteriami chyba nie będzie problemu, a zresztą i tak nie było możliwości zrobić dojrzewania zbiornika):
https://app.box.com/s/zibjznruislv1q25v3kx

Pozdrawiam

Akwarium i to które masz teraz i to które masz zamiar naprawić jest za małe tym bardziej na takie wyrośnięte już sztuki oddaj te skalary i bocje i wymień je sobie na gurami harem i otoski plus ławica neonów czerwonych

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]


Skocz do: