• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

126l za małe na 2 skalary? Mam je od 2010 roku i zostawiłem 2, które dobrały się w parę. Nigdy nie chorowały, normalnie jedzą, pływają, od czasu do czasu składają ikrę, nie wydaje mi się, że się męczą czy mają za małe akwarium. Baniak ma 47 cm wysokości, jest długi, ale jest wąski (trzydzieści parę centymetrów). Wszędzie gdzie czytałem było napisane o warunkach od 100l / parę.

Każdy na tym forum ci powie że od 200 w górę to samo kosiarki.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

Witam,

Planuję baniak 126 litrów, jako obsadę chciałbym:

1.Molinezja czarna
2.Molinezja srebrna
3.Molinezja złota
4.Brzanka Mszysta
5.Mieczyk

Nie mam pojęcia jakie ilości tych rybek wprowadzić, pomożecie mi ustalić ilość i czy w ogóle w tym układzie wszystkim rybkom będzie dobrze.

Widziałem Molinezje w sklepie zoologicznym i nie wiem czy to ławicowa ryba czy nie, czy np. srebrne będą pływały ze srebrnymi, złote ze złotymi, czy każda gdzieś indziej?

Prosiłbym o podanie ilości koło każdej rybki.

Ja bym dał 1+ 3 molinezji z tego co ty podałeś tylko do tego 15 szt jakiejś ławicowej rybki i kirysy lub otosy na dno.[/u]

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

- Prętnik Karłowaty 1+3
- Pielęgnica Ramireza 1+1
- Platka 1+2
- Razbora Klinowa 15 szt.
- Kirys panda, lub spiżowy 6 szt.
- Piskorek 2-3 szt.
- Otosek 6 szt.
- Cudaczek 1 szt.
- Karlik Szponiasty 4 szt.
- Krewetki RC lub Yellow 10 szt.
- Krewetka filtrującza Atya Gabonensis 1 szt. lub Atyopsis Moluccensis 2 szt.
No...ładna zupka...Absolutne przegięcie jeśli chodzi o ilość przeróżnych gatunków. Po pierwsze listę trzeba o połowę skrócić i najlepiej połączyć jakoś z sensem te ryby, a nie robić wszystkiego po trochu.

Opcje są takie (o ile wodę w kranie masz dla nich odpowiednią):

1+3x prętnik karłowaty
20-25x r. klinowa
6-8x piskorek sumatrzański/p. myersa
xx krewetki karłowate np. RC

1+1x pielęgniczka ramireza
20-25x r. klinowa
6x otosek
6x kirysek panda
xx krewetki karłowate np. RC

1+3/4x platka
20-25x prystelka/neon innesa
8x kirysek panda

Krewetki filtrujące, są również stadne, nie ma sensu moim zdaniem hodować pojedynczą sztukę, a zakup 6-8 tak dużych krewetek wiąże się ze sporymi kosztami (bo chyba ceny oscylują około 15zł/szt) więc po prostu odradzam.

Przesadziłeś z obsadą zła gatunkowa jak i ilościowa.

Opcja pierwsza.
- Pielęgnica Ramireza 1+1
- Platka 1+2
- neon innesia, czerwony, miedzik, zwinnik 20 szt.
- Kirys panda, lub spiżowy 6 szt.
- Otosek 6 szt.
-krewetki

Opcja druga
- Prętnik Karłowaty 1+3
- Platka 1+2
- Razbora Klinowa 15 szt.
- Piskorek 2-3 szt.
- Krewetki RC lub Yellow 10 szt.
- Krewetka filtrującza Atya Gabonensis 1 szt. lub Atyopsis Moluccensis 2 szt.

Piszesz że chcesz piasek i drobny żwir? Zdecyduj się na jedno podłoże. Ślimaki daj 2 ampularie do nich świderki i kilka helenek do ograniczenia ilości świderków.

Jako kryjówki mogą posłużyć łupiny kokosa odpowiednio przygotowane

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

witam. jestem nowa, prosze o wyrozumiałość. Zakładam nowe akwa podczytuje forum od pewnego czasu, wybrałam obsade z jednych gotowcow, niestety moje dzieci skutecznie przeszkadzają w zdobywaniu informacji i czytaniu forum , dlatego ide na łatwizne z gotowcami :/
Akwa chodzi 2 tyg, dodane ulepszacze, wg. testow akwa gotowe...

akwa w tej chwili ma ok 90 l wody, ale zostawiłam troche miejsca na wode z rybkami wiec pomiesci ponad 100 L. l wybrana obsada to neon inesia 20 szt, 6 kirysek, 6 otosek , 2 pielegniczka ramireza , 1 glonojad.

czy na pewno ta obsada jest ok? czy musze wszystkie rybki kupic od razu czy moge stopniowo? jesli stopniowo to ktore pierwsze?

z gory dziekuje za odpowiedzi.

Glonojad albo otosy nie to i to. Neonów kupił bym nawet trochę więcej. Oczywiście że możesz po trochu wpuszczać kolejność jest dowolna ale najlepiej parkę ramirez pierwszą.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

ok dziekuje za szybka odpowiedź, no właśnie mi nie pasował ten glonojad z otoskami jak o nich czytałam Smile))
a czy otoski będą szczęśliwe z podłoż kamyczków 3-5 mm?

Co myślicie o takiej obsadzie?

1+1 Gurami całujący
10 Brzanka pięciopręga
6 Kirysek panda

Do 112 l.


Skocz do: