• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Edek podsumowując teraz Twoja obsada wygląda tak:
5x zbrojnik niebieski
1x gibiceps
1x kirysek nie wiadomo jaki
4x danio
4x kardynałki
5x mieczyk lub mieczyki i molinezja/platka
2x gurami złote i mozaikowe

Przy czym Ty prócz gibicepsa nie widzisz żadnych wad...no kolego już Ci mówię co jest nie tak:
W 112l jest terytorium tylko dla jednego zbrojnika niebieskiego (ewentualnie jednej parki). Jeśli chcesz mieć je wszystkie nie dziw się że samce będą się atakować i robić zadymy przy dnie. Gibiceps to kolos, w tym akwarium będzie się chudak męczył i zapewne skarławacieje, bo warunki litrażowe są dla niego niewystarczające. Skarłowacenie nie jest formą miniaturyzacji ryby, to znaczy- to nie jest tak że będzie mniejsza niż przeciętnie dorastająca ryba tego gatunku- zniekształceniu ulegną jej narządy wewnętrzne których nie widać, no a to może oznaczać tylko problemy zdrowotne. To również dotyczy gurami i mieczyków. Te dorastają do kilkunastu cm, wg mnie 200l zbiornik to dla nich minimum.
Dalej - kiryski jako ryby stadne potrzebują towarzystwo swojego gatunku. Nie należy trzymać pojedynczych osobników. Jeśli to pandy, pigmeje lub ostatecznie spiżowe- dokup ze 4-5szt. Jeśli to jakiś większy gatunek np. pstry- lepiej oddaj tą jedną sztukę.
Danio i kardynałki w sumie mogłyby zostać, ale pamiętaj że to ryby lubiące chłodną wodę, musisz utrzymywać optymalną temperaturę około 23 stopni i raczej nie wyższą.
Jeśli nie chciało Ci się czytać to ogólnie rzecz biorąc możesz docelowo zrobić taką obsadę (zostawiając możliwie najwięcej z obecnej obsady):

1+2x platka
6x danio
10x kardynałek
1+1x zbrojnik niebieski
6x kirysek (?)

hyhyhy to Ci napisała psychologicznie Smile ja nie mam do tego cierpliwości, ale jeśli nie czytałeś całego postu wyżej to przeczytaj, dobrze Ci radzi. Niech to będzie akwarium, skrawek natury a nie obóz.

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

(13.02.2012, 19:45)asz32 napisał(a):  hyhyhy to Ci napisała psychologicznie Smile ja nie mam do tego cierpliwości,
Ja też się dziwię, że chce Wam się w ogóle z takimi ludźmi gadać.

Ustawiłam deszczownice tak aby robiła fale na powierzchni. No i teraz w wodzie nie ma żadnego ruchu czy moze tak zostac?

Jak deszczownia porusza taflę wody to jest dobrze Smile A to, że nie masz pralki w akwarium nie świadczy o tym, że woda nie jest napowietrzana.

[112l] Iwagumi "dla ubogich"

http://www.akwaswiat.net/-112l-iwagumi-d...31322.html

Stosuję "zdrowe" podejście do akwarystyki...

Hej , mam akwarium 120litrów. Mam filtr kaskadowy aquael-a fzn 3
A w nim:
20 tęczanek wernera
9 neonków inessa (znikną niedługo)
10 krewetek orange sakura

Akwarium zalane dzisiaj , na pierwszy rzut oka jest puste, to akwarium roślinne, woda w 40% to woda z innego akwarium. Co poroponujecie na zapełnienie tej pustki , tak żeby to mi nie zabiło krewetek? Proszę bez bojowników bo one jedzą krewetki i wszystko co im się mieści do pyska.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



(17.02.2012, 01:14)Saletra napisał(a):  Hej , mam akwarium 120litrów. Mam filtr kaskadowy aquael-a fzn 3
A w nim:
20 tęczanek wernera
9 neonków inessa (znikną niedługo)
10 krewetek orange sakura

Akwarium zalane dzisiaj , na pierwszy rzut oka jest puste, to akwarium roślinne, woda w 40% to woda z innego akwarium. Co poroponujecie na zapełnienie tej pustki , tak żeby to mi nie zabiło krewetek? Proszę bez bojowników bo one jedzą krewetki i wszystko co im się mieści do pyska.




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

Saletra daj harem prętników karłowatych 1+2/3.

Czy jesteś pewna że ich nie zjedzą? zależy mi na krewetkach...

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



To na razie odchowaj kilka miotów krewetek, a potem myśl nad jakąś większą rybką. Tak na wszelki wypadek.


Skocz do: