• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Wystarczy standardowa cotygodniowa podmiana wody z odmulaniem dna.I sprawnie działająca filtracja.
Jeśli się zdecydujesz na te rybki,to zapewnij im kilka kryjówek w akwarium-kokosy,korzenie,groty.

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

Chyba jednak się na nie zdecyduję, bo sa naprawdę piękne Big Grin

Są są, i chyba mógłbyś zostawić przy nich gupiki; chyba że się mylę, to niech mnie ktoś poprawi Smile Tylko nie przesadzaj z mieszkańcami strefy przydennej, bo będą wkurzać pielęgniczki.

1+2x p. kakadu
15x razbora klinowa/r. espei/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/barwieniec czarny/bystrzyk ozdobny/b. barwny/miedzik obrzeżony/żałobniczka/neon innesa/n. czarny/tęczanka wernera
10x gupik pawie oczko
1x zbrojnik niebieski

Cytat:Tylko nie przesadzaj z mieszkańcami strefy przydennej, bo będą wkurzać pielęgniczki.
Cenna uwaga.Dlatego uważam źe kiryski średnio się nadają do pielęgniczek ze względu na swą ruchliwość.Jak się rozpędzą to są jak małe czołgi Smile

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

jeszcze nie wiem czy będzie jakaś ławica. Być może coś się pojawi, tylko jest taki problem, że muszę znależć kogoś do suma ,bo sklep nie przyjmuje zwierząt od klientów. A poza tym jak byłem w zoologicznym nie było pielęgniczek Kakadu i nie wiem, czy prędko się pojawią. Może uda mi się je zamówić.

Możesz spróbować oddać tą rybkę od ogrodu zoologicznego lub egzotarium.Za darmo czasem przyjmują.
W okolicy masz tylko jeden sklep?

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

Witam!!

Jestem początkującym akwarystą i mam pytanie odnośnie mojej obsady. W sklepie zoologicznym powiedzieli mi że obsada do siebie pasuje ale wolę upewnić sie w bardziej pewnym gronie.
moja obsada to:

mieczyki (1 samiec , 2 samice)
gupiki (1 samiec, 2 samice)
molinezje (para)
kiryski x2
gurami x2
brzanki x2
zbrojnik x1
zbrojnik albinos (przy najmniej tak wygląda) x1
otoski x3
neonki x6
kardynałek x2

Z góry dziękuje

Moj zbiornik 112l, filtr turbo szut 750

mieczyki (1 samiec , 2 samice) -stadne, trzy sztuki to nie stado, ale i tak za duże
gupiki (1 samiec, 2 samice) -to samo co wyżej.
molinezje (para) -to samo wyżej. Zdecyduj się na gupiki, molinezje
kiryski x2 -stadne, dodaj 3 sztuki tego samego gatunku
gurami x2 -tutaj przydałaby się płeć owych osobników, ale gurami trzyma się w haremach, 1 samiec, 2 samice
brzanki x2 - jakie? Ale z góry mówię że stadne.
zbrojnik x1
zbrojnik albinos (przy najmniej tak wygląda) x1
otoski x3 - stadne, minimum 5 sztuk
neonki x6 - stadne, wręcz ławicowe, minimum te 10/15 sztuk
kardynałek x2 - stadne, lubiące chłodną wodę.

Wnioski: Zdecyduj się na 1 gatunek ryb żyworodnych(Molinezja/Gupik). Oddaj dwa gatunki z tych ryb: Brzanka, Kardynałek, Neon. Zbrojniki zostaw, zwiększ ilość do 5 Kirysków i Otosków. Nie wiem co zrobić z tymi Gurami, bo raczej są za duże na Twoje akwarium. Proponuj wymienić na jakieś Pielęgniczki.

Proponowane obsady:
1.
15/20xNeon(twój gatunek)
5xOtosek
5Kirysek
2xPielęgniczka Ramireza(1+1)


2.
15xKardynałek (choć trochę na siłę, ponieważ lubi chłodną wodę)
5xOtosek
5xKirysek(twój gatunek)
2xPielęgniczka Ramireza

Powiedz jeszcze jakie dokładne gatunki ryb posiadasz. Jakie Gurami, Brzanki, Kiryski, Neony?

Pozdrawiam
Rafał

oczywiście źle Ci doradzili...
mieczyki odpadają, są popularne ale rosną naprawdę spore i dla nich min 160l, podobnie z molinezjami, poza tym ryby te mnożą się bardzo, podobnie jak gupiki, brzanki są stadne więc za mało i pamiętaj że podgryzają często inne ryby, gurami też odpadają bo rosną do 15cm, zbrojnik też cienko... kardynałki 2 odpadają- min 8sztuk, otoski min 6szt i kiryski to samo
Proponuję Ci: 15x kardynałek, 6x kirysek i np do tego parka pielęgniczek ramireza lub
10x neon inessa, 6x otosek i np do tego harem prętnika karłówatego 2+1

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

Dzięki za odpowiedz.
Ciężko mi jest konkretnie odpowiedzieć na pytanie jakie gatunki bo nie mam pojęcia. Gurami taki siwy, neony chyba inessa, kiryski takie jakby brązowe a brzanki to cięzko określić. Chyba najbardziej pospolity gatunek.    


Skocz do: