• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

mcda-p
tyle że ja już mam ramirezki i prętniki i faktycznie bywają spięcia- prętnik samiec jest zaczepny ale ramirezki odpuszczają od razu, on się czasem zachowuje jakby całe akwa było jego, nawet samicy dokucza, ale nie non stop, czytałam o prętnikach, że są wyjątkowo łagodne a tu coś takiego... zapraszam Cię do mojego tematu http://www.akwaswiat.net/pretniki-karlow...30339.html i proszę o radę

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

podłączę się do tematu. mam akwarium 112l zamierzam w nim trzymać pięlęgniczki Kakadu i no właśnie nie wiem co jeszcze mogę z nimi trzymać. szukałem na forum ale nic mnie nie zaciekawiło

A co ci się podoba, do kakadu jako sprzątająca ekipa to otoski, a z ławicą to też trochę kwestia gustu, ale na pewno świetnie będą się czuć w takim akwa neony

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki

Jak to ma być ekipa sprzątająca glony, to krewetki są jednak lepsze od otosków, nawet sporo Smile

Witam, mam pytanie dotyczące obsady 112l.
Mianowicie chciałbym trzymać w nim Pielęgniczki Kakadu ale nie wiem co mogę trzymać razem z nimi.

Witam. Mam pytanie. Dostałam akwarium ok.100l z obsadą:

2x gurami dwuplamiste niebieskie
2x gurami dwuplamiste niebieskie odmiana złota
2x żałobniczka
1x kiryśnik czarnoplamy
1x mystus (bagr kobaltowy?)
1x ryba w stylu glonojada, nie wiem

   

Proszę o jakieś podpowiedzi, czy należy coś zmienić w akwarium lub w obsadzie. Wiem, że jest mało roślinek, ale jeszcze nie orientuję się, jakie dokupić.

A więc paskudna czarownico, staniesz się całkiem znośną jak oddasz wszystko oprócz żałobniczek. Większość ryb które tu masz wymagają co najmniej dwa razy większego zbiornika i są kategorycznie do oddania. Później możesz pomyśleć nad jakąś obsadą np. z żałobniczkami.

20x żałobniczka
6-8x otosek
6-8x kirysek panda
1+2x p. kakadu/bojownik/prętnik karłowaty lub 1+1x ramirezy/szczupieńczyk karłowaty

Akwarium prosi się o rośliny, większość terytorialnych ryb potrzebuje kryjówek i mieć jak wyznaczyć rewiry. Postaraj się o niewymagające, szybko rosnące rośliny (przeważnie te z tańszych) np. rogatek, nurzaniec, kryptokoryny, nadwódka, anubias, pelia, mchy, pistia, limnophila.

Ok, jako że jestem początkująca, to proszę jeszcze o podpowiedź, jak mogę znaleźć nowych właścicieli dla rybek? Allegro, czy gdzieś indziej?

Najszybciej, pod warunkiem że masz taką możliwość, oddasz je do bezpośrednio do sklepu. Nie zaszkodzi próbować na internecie, zwłaszcza jeśli mieszkasz w większym mieście, może się ktoś zgłosi. Ewentualnie jeśli znasz kogoś kto ma duży zbiornik, zapytaj czy ich nie przygarnie.

No właśnie tu pojawia się problem - akwarium dostałam wraz z obsadą i całym wyposażeniem, więc sklep odpada, raczej nie przyjmą chyba ryb niewiadomego pochodzenia. A miasto, w którym mieszkam też nie jest za wielkie. Natomiast nikt z moich znajomych nie ma akwarium, dlatego pytam tutaj...


Skocz do: