• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Witam.
Mam akwarium 144l, obsada:

12x neon czerwony
10x neon czarny
5x otosek

Moje pytanie -czy mogę dodać jeszcze parkę ramirezek czy będzie już zdecydowanie za gęsto?

Pozdrawiam

Moim zdaniem możesz,w końcu to prawie 150l.
1+1 ramireza
22xneon
5xotosek

Powinno być dobrze. Tongue

-.-'

Cytat:Witam.
Jestem tu nowy z góry proszę o wyrozumiałość.Posiadam akwarium 126l , filtr AQUAEL FAN 2 PLUS.
Temperatura zbiornika oscyluje w granicach 23-26 stopni.
W akwarium posiadam ok. 15gupików i 3 zbrojniki.
Moje pytanie do was jakie gatunki ryb mogę hodować z tymi rybami nadmieniam że zależy mi żeby te ryby
były dość duże i ładne się prezentowały(kolory itd.) poprostu żeby rzucały się w oczy??
Liczę na w miarę racjonalne odpowiedzi.Pozdrawiam.


Akwarium nie jest na tyle duże,żeby można było tam trzymać jakieś większe ryby,ale myślę że możesz się zastanowić nad gurami dwuplamistym lub mozaikowym 1+2.Większych ryb do tego akwa nie polecam.Pozostaje jeszcze kwestia czy się spodobająSmile

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

(08.01.2011, 21:35)Rafskix napisał(a):  
Cytat:Witam.
Jestem tu nowy z góry proszę o wyrozumiałość.Posiadam akwarium 126l , filtr AQUAEL FAN 2 PLUS.
Temperatura zbiornika oscyluje w granicach 23-26 stopni.
W akwarium posiadam ok. 15gupików i 3 zbrojniki.
Moje pytanie do was jakie gatunki ryb mogę hodować z tymi rybami nadmieniam że zależy mi żeby te ryby
były dość duże i ładne się prezentowały(kolory itd.) poprostu żeby rzucały się w oczy??
Liczę na w miarę racjonalne odpowiedzi.Pozdrawiam.


Akwarium nie jest na tyle duże,żeby można było tam trzymać jakieś większe ryby,ale myślę że możesz się zastanowić nad gurami dwuplamistym lub mozaikowym 1+2.Większych ryb do tego akwa nie polecam.Pozostaje jeszcze kwestia czy się spodobająSmile

A coś innego nie patrząc na rozmiar zbiornika??

(08.01.2011, 19:29)Seoo napisał(a):  Moim zdaniem możesz,w końcu to prawie 150l.
1+1 ramireza
22xneon
5xotosek

Powinno być dobrze. Tongue

Dzięki Smile

A możecie polecić jeszcze zamiast ramirez ewentualnie jakieś inne dość efektowne gatunki, które można w niewielkiej ilości (parka, haremik, 2-3 sztuki) dołączyć do tej obsady? Pan w zoologicznym proponował dwa skalary, ale obawiam się o żywot neonów..

Witam.

Miałam w akwarium 112l harem bojowników, ale niestety mi padł więc chciałabym uzupełnić obsadę czymś innym niż bojowniki. Obecnie jest:

8 x razbora klinowa (będzie 10 szt.)
4 x otosek (będzie 6 szt.)
5 x mieczyk (do wydania)

Więc co można by tego po wydaniu mieczyków?

1.Gurami
2.prętniki
3.pielęgniczki ramireza

To z tego co pamiętam Wink

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)

Na gurami przypadkiem nie za małe mam akwarium?
Prętniki trzymamy w haremach czy w parach?

(12.01.2011, 23:41)mandy29 napisał(a):  ...
Prętniki trzymamy w haremach czy w parach?

Zdania są podzielone, kwestia czy trafi się na dobraną parę

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

No właśnie dlatego pytam. A czy utrzymanie dwóch różnych par prętników (parka morelowego i karłowatego) w dość dobrze zarośniętym akwarium 112l to dobry pomysł?

I czy ewentualnie można trzymać te gurami w 112l?


Skocz do: