• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Zbiornik jest gęsto zarośnięty roślinami.Planuje właśnie dokupić trochę bystrzyków i poszukuje jakieś większej rybki. Dziękuje za propozycję obsady.

Pozdrawiam

Czy otoski mogę zastąpić kozami ponieważ, w moim sklepie nie ma otosków anie pielęgnic boliwijskich, a z mojej planowanej obsady mają tylko neonki i ewentualnie ramirezki.
Wymiary jak wcześniej 80/35/35 Będzie dużo kryjówek. ;P

Kulą stop!
Rybki to zwierzęta nie ozdoby
97l w trakcie
http://www.akwaswiat.net/-98-bedzie-biot...20666.html

Jeżęli chodzi o kosiarki to nie.
Za duże i robią niezły bałagan w akwa.

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.

Mr.rybka2 napisał(a):Czy otoski mogę zastąpić kozami ponieważ, w moim sklepie nie ma otosków anie pielęgnic boliwijskich, a z mojej planowanej obsady mają tylko neonki i ewentualnie ramirezki.
Wymiary jak wcześniej 80/35/35 Będzie dużo kryjówek. ;P
Z tego co wiem, kozy są w Polsce objęte ochroną... Wink
W sklepie widziałeś pewnie piskorki albo bocje.
Piskorki tak, bocje raczej nie.
Jeśli nie będzie na dnie akwarium innych ryb, to piskorków do takiego litrażu weź ok 5-8
Mr.rybka2 napisał(a):mam akwarium 96 litrów i planuje w nim trzymać małą ławice neonków parkę pielęgic oraz jakiegoś sprzątacza.
Przypomnę tylko, że ryba to nie odkurzacz. O czystość w akwarium dba głównie akwarysta Wink odpowiednio dobrane zwierzęta mogą najwyżej pomóc.
Piskorek nie spełni w akwarium takiej funkcji jak otos czy krewetka

Przepraszam chodziło mi o kosiarkę a nie o kozę bardzo przepraszam faktycznie koza jest trochę duża.
Ale chodziło mi o kosiareczki choć słyszałem że są trochę ruchliwe stąd moje pytanie.

Kulą stop!
Rybki to zwierzęta nie ozdoby
97l w trakcie
http://www.akwaswiat.net/-98-bedzie-biot...20666.html

Obsada :
Akwarium 100l.
2Zbrojniki Niebieskie (3cm)
7Barwniaków Czerwonobrzusznych (ok.3msc narybek albo 4msc)
Flora:
Żabienica (jakaś krzyżówka w czarne plamki która nie występuje w naturalnym środowisku)
Moczarka,
Jakaś Roślina dziwna,
Galązatka.


A moje pytanie brzmi tak:
Czy mogę sobie pozwolić na harem 6samic na jednego samca?
Jak nie to trudno ale i tak zostanie chociaż 4szt Tongue

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



O jakie ryby Ci chodzi?? Jeżeli o barwniaki to możesz zostawić tylko jedną dobraną parę. Ta żabienica to Ocelot.

Ale mi chodzi o to że ja mam około 5msc maluchy(wiem że mówiłem że 3,4 ale dzwoniłem do tego pana i powiedział że wylęgły się w sylwestra) i one jeszcze nie są aż tak wybarwione i czy mogę mieć je wszystkie żeby tam sobie samiec dobrał partnerkę?
A i czy samice są tolerancyjne do siebie?
Dziękuje Keaf za 'Ocelota'

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



Niestety nie są tolerancyjne, dobrana para będzie terroryzowała resztę. To są ryby które trzyma się parami. Z ocelotem uważaj, bo zajmie Ci całe akwarium, a jak się zacznie rozmnażać to nie nadążysz z rozdawaniem Smile

Ooo ;/ szkoda że tylko parka Smile bo takie ładne rybki.
Ja jakoś mam 8miesięcy ocelota i się aż tak szybko nie rozrasta Tongue Smile

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)





Skocz do: