• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CO2 - wydajność, względy ekonomiczne, jak najkorzystniej/najtaniej?
#11

http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Prof..._49___4144
znalazłam coś takiego co o tym myślisz?
#12

Też do kitu.Zrób bimbrownię i po sprawie

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#13

dobryorion zrób samemu bimbrownie w dziele DIY znajdziesz jak ją samemu zrobić, to jest bardzo tania i sprawdzona metoda.
#14

ok.sorki,że cię tak męczę ale nie wiem co to jest bimbrownia
i nie wiem czy u mnie w akwa może być taka bimbrownia ,ponieważ mam pokrywe plaskitową i jest w niej tylko mały wylot przy ścianie(domu Wink
#15

bimbrownia to takie urządzenie DIY co daje CO2 Smile

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2713 tu masz wyjasnione jak zrobic

http://www.akwaswiat.net/bimbrownia-t-5084.html

Oddam suma rekiniego za darmo.
#16

Najpierw przyzwoite światło potem CO2 i jak już na 112l to inwestuj w butlę popytaj w punktach naprawy i ładowania czasem mają zbędne butle na przeróbkę

Młode ampularie do oddania !!!
#17

dzisiaj kupiłam odbłyśniki
baniak 112l (80x35x40cm) ma dwa tygodnie
woda miękka (nie wiem ile ale mamy na chacie zmiękczacz do wody wodociągowej) z odczynem zasadowym pH~8,0(ale będę je zbijać CO2,torfem,korzeniem)
temp.27(około)
filtr AquaEl turbofilter 650 (gąbka,zeolit,kilka rurek ceramicznych,dzisiaj wsadziłam woreczek z torfem firmy Sera super peat)
świetlówki 2x18W jedna jest różowa-podobna dobra dla ryb(no i plus dzisiejsze odbłyśniki co daje 0,64W/L)
mam dyfuzor z CO2 i do tego butle z Tetry CO2 Depot 600ml/11g
obsady nie mam tylko dzisiaj kupiłam dwa małe glonojady syjamskie ale zanim je wpuszcze musze wytruć ślimaki
a co do ślimaków to jak w południe dałam środek Tropicala Limnatox to do wieczora ślimki pływały i nic sobie z niego nie robiły więc włożyłam do akwa marchewke myśle, że rano znajde na niej ślimaki(te ślimaki to przywlokłam ze sklepu; muisały być w roślinkch ale takie mikroskopijne; teraz też je ledwo widać w baniaku trzeba się mocno wpatrzeć ,masa ich jest więc rękami mogę wybierać tylko co wieksze , ale też nie chce ciagle łap do baniaka wkładać przecież nie po to on jest Wink
#18

według mnie to do 112l butla nie jest wskazana choć może być ,ale do tego litrażu bimbrownia styka.mój brat ma 112l i bimbrownie i jest wszystko ok.ale kolega andrzejkowac ma poniekąd rację że nie tylko co2 wystarczy do akwa,a światło itd.
#19

myślisz ,że te odbłyśniki wystarczą na tyle żeby ładnowanie CO2 miało sens?
jak wybije ślimaki to się biore za bimber Tongue

a jak jeszcze mogę zakwasić wodę?
#20

dobryorion napisał(a):myślisz ,że te odbłyśniki wystarczą na tyle żeby ładnowanie CO2 miało sens?
jak wybije ślimaki to się biore za bimber Tongue

a jak jeszcze mogę zakwasić wodę?

odbłyśniki są wskazane ale jak masz słabe świetlówki a chcesz mieć dużo roślin(zależy jeszcze jakich)to będzie kiepsko.musisz opisać co masz ,a co byś chciał osiągnąć.co2 nie dużo ale coś (może )obniży ci ph.ale wątpie są preparaty do tego albo filtr ro.


Skocz do: