Postów: 7
2
Dołączył: 20.03.2009
W akwarium 60 litrowym posiadam nastepujące rybki:
Neon Inessa x10
Razbora espei x7
Brzanka pięciopręga x7
Kosiarka x2
Krewetka red cherry x9
Czy taka obsada jest ok? Czy moge dorzucić jeszcze parkę barwniaka czerwonobrzuchego?
Dodam że akwarium jest dość dobrze zarośnięte i ma kryjówki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.03.2009, 12:05 {2} przez
qbasspl.)
Postów: 2,149
37
Dołączył: 14.02.2008
Przyda się dużo kryjówek dla krewetek.
Nauczyłem się nie ufać brzankom-jak u Ciebie wygląda ta sytuacja?
Co do obsady to jest tego trochę za dużo.
Proponowałbym skupić się na jednym "stadku" razbory lub neonki.
Kosiarki rosną dość spore i są tak samo stadne jak inne rybki.Więc proponowałbym zamienić je na otoski.Wtedy:
10 neon
5-10 Otosek
krewetki
Jak stoisz z filtracją?
Były jakieś problemy z wodą lub chorobami/zdychaniem?
Postów: 7
2
Dołączył: 20.03.2009
Kryjówek mam dużo bo jest troche łupków(w tym grota zrobiona przeze mnie),jest kokos,sporo roślin gdzie się w razie czego chowają a co do brzanek to na początku zjadły ze 3-4 mniejsze krewetki ale teraz już nie zwracają na nie uwagi.Co do wody i filtracji to myśle ze jest oki,na poczatku miałem ospę i po leczeniu zdechły mi 2 neony ale to było 3 miesiące temu,teraz jest ok,miałem drobne glony ale po zwiększeniu oświetlenia ustąpiły,kupiłem też napowietrzacz i wszystko jest oki dlatego pytam czy moge dołożyć jeszczę np parę barwnika czerwonobrzuchego?
Postów: 2,149
37
Dołączył: 14.02.2008
Podaj model filtra.
Już masz dość sporo ryb dlatego ja nie pochwalę tu dołożenie barwniaka.
Proponuje taką obsadę abyś nie miał z nią większych problemów:
Dlaczego barwniak? A co myślisz o ramirezie do tej obsady:
10 neon
5-10 Otosek
krewetki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.03.2009, 12:32 {2} przez
Olek.)
Postów: 7
2
Dołączył: 20.03.2009
Filtr Hailea z deszczownicą wydajność 380 l/h.I ja jednak wolalbym barwniaki np kosztem razborek espei
Postów: 680
10
Dołączył: 07.02.2009
qbasspl napisał(a):Filtr Hailea z deszczownicą wydajność 380 l/h.I ja jednak wolalbym barwniaki np kosztem razborek espei
filtr trochę za słaby polecam Ci ten:
http://www.allegro.pl/item577341295_filt...l_hit.html kiedy go zamontujesz od razu zobaczysz różnicę,co do rybek zrobił bym tak: pozbył się kosiarek i brzanek i dokupił otosków i razbór tak aby było 10 wtedy byś miał dobrze urządzone akwa

^^
Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.03.2009, 15:39 {2} przez
prof.Animal.)