• 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112l- Pielęgnice] by Angelo
#1

Witam chciałbym przedstawic wam moje 112 litrowe 1,5 roczne akwarium :]

Akwarium:

pojemność: 112 litrów
wymiary: 80x 35x 40x cm

Filtracja i napowietrzanie:

filtr: TETRA TEC EX1200
napowietrzanie: QUAEL OXY Boost APR 200

Ogrzewanie i temperatura : Grzałki narazie brak a temperatura wynosi 27*C

Oświetlenie: 2x 20W

Fauna:

2x Pielęgnica Papuzia
2x Gurami Złote
2x Bocja Modesta
1x Sumik (nieznam dokładnej nazwy)
3x Zbrojnik Niebieski (w tym 1 parka)
5x Kirys Pstry
2x Pielegnica Zebra

Flora:

3x CLADOPHORA AEGAGROPILA (GAŁĘZATKA)
2x Cryptocoryna
Reszty nie znam

Podłoże: Piasek Kwarcowy i Czarny Żwir

Dekoracje :

Korzeń
Kamień
Piaskowiec

Zdjęcia po zmianie:


Załączone pliki Miniatury
                           
#2

Jak na 1,5 roku to jakieś takie "surowe" bardzo.Przydałoby się tło,ten wystrój trochę taki bez pomysłu.
#3

Muszę to napisać... BIEDA! Sorry, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy... Co tak pusto tam? Tła żadnego, roślin prawie nic, to tak od początku wygląda, czy miałeś jakąś katastrofę?? Tło zrobiłoby wielką różnicę! spróbuj choć worek śmieciowy lub czarny brystol podłożyć, założę się, że będzie wyglądać o wiele lepiej... Wiem, nie za miło piszę, ale zbiornik ma potencjał, a jak na razie nie ma na czym oka zawiesić.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#4

No właśnie pomysłów nie mam jak je urządzić może byś mi podpowiedział co do roślin itp?? Był bym wdzięczny;p

Była katastrofa bo mi pompka wylała połowę akwa na dom i robiłem na szybkiego, twój komentarz nie jest niemiły tylko dla mnie bardzo pomocny;d

Posty zostały połączone - używaj opcji EDYTUJ
Bocje to ryby stadne - Kejdi
#5

Jeśli masz dostęp do większej ilości kryptokoryn, to można z nich świetny las zrobić. Zwykły nurzaniec potrafi zdziałać cuda, rośnie wszędzie i przy każdym świetle. POdobnie nadwódka ma ładne, dekoracyjne liście, a trochę mchu też nie zaszkodzi.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#6

Samo akwarium by lepiej wyglądało przy zgaszonym świetle w pokoju i bez lampy błyskowej.Przydałoby się trochę naprawdę mocnych roślin(znam zwyczaje tych rybek Tongue).Te "kambury" wyglądają niefajnie zamiast nich dołóż korzeni i roślin.Tło oczywiście też jakieś by się przydało. Smile

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#7

A może zamiast piasku dal bym zwykły żwirek 3 mm????? bo mam na zbyciu, z taty akwa bo zrezygnował ;/
#8

daj jakieś tło i te węże do filtra popoprawiaj

obsada: 112L
4 neonek
3 danio czerwonych
1 gurami całujące
13 kirysków z własnej hodowli :)
1 gurami dwu plamisty
1 glonojad
1 karlik szponiasty


#9

Witam.
Zbiornik nie za bardzo mi się podoba. Nie ma na co popatrzeć za bardzo.
Co powinieneś zrobić?

1. Przyklej tło jakieś, jednolite najlepiej;
2. Korzeń daj na środek;
3. Uporządkuj ten roślinny bałagan trochę ;p
4. Poustawiaj te kamienie w naturalny sposób..


i dobrze byłoby jeszcze powybierać ten ciemny żwirek z pisku, bo tylko szpeci. Jeśli chcesz możesz wymienić piasek na żwir..

Pozdrawiam.
#10

fajne akwa tylko w lewym tylnym rogu jakoś tak pusto.


Skocz do: