• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[160l-ogólne] Moje akwarium
#1

   
Wymiary akwarium: 100x40x40 [dł. x szer. x wys.]
Wyposażenie:
Oświetlenie:
Świetlówka T9 2x30W
Filtracja:
Pompka wirnikowa T-HEAD 750 + gąbka
Ogrzewanie:
Atmani AT
Obsada:
Fauna:
- 8szt. Kirys spiżowy
- Zbrojnik Niebieski 2 samce, 4 samice
- 8szt. Neon Innesa------------>dokupione 2 szt
- 5szt. Neon Czarny------------>dokupione 5 szt
- Mieczyk Hellera 4 samce, 5 samic
- Gupik Endlera 4 samce, 4 samice
- Molinezja Black Molly 3 pary
- 2szt. Kardynałek Chiński
- 2szt. Kosiarka
- Glonojad Syjamski



Flora:
-Valisneria Spiralis
-Valisneria Gigantea
-Bacopa Carolina
-Elodea canadiensis
-Pistia stratiotes
-Rotala Rotundisfolia
-Elodea canadensis
-Ceratophyllum demersum L



Parametry:
Znam tylko
Ph= 6.5
Temperatura= 25*
               

Jeżeli macie jakies sugestie co do obsady to prosze o komentowanie i wyrozumialosc to moje pierwsze akwarium
#2

masz takie akwa jak moje, i masz w nim podobne przerybienie hehe. Tła sam narazie nie mam, widze ze masz fototapetę,zmien na jednokolorwe ja tez tak musze uczynić Wink. Masz wg mnie porobiony bałagan w akwarium. jakos masz to wszystko dziwnie poukładane. Ogóllnie akwa mi sie nawet podoba. pozdrawiam

[...]Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć...
#3

Wygląda nieźle, tylko gruby żwir trochę szpeci... Przesadź rośliny żeby filtr przesłonić.
Co do obsady to za dużo tych gurami, to są pielęgnicowate, będzie problem jak się zechcą rozmnażać.
No i z matematyką krucho, Twój zbiornik ma 160l Wink

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#4

Nie obraź się, ale w akwarium jest jakby mały bajzelek. Ta grzałka mogłaby być w kącie. To wygląda jak wszystko powrzucane do tego akwa. Roślinki się walają Big Grin Zrób porządek i przytnij florę.
Będzie o niebo lepiej.


Pozdrawiam!



#5

Ok spokoWink Tło zostalo zmienione na czarne zrobione z worka na smieciWink Ale ogólnie nie jest zle??? Wiekszosc tych ryb dostalem w prezencie i raczej jak je oddam do zoologicznego to bedzie mial wujek do mnie pretensje;/
#6

To mu powiesz, że zdechły......

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#7

NO troszke popracuj nad wystrojem,zasłoń filtr i będzie dobrze.No i oddaj przynajmniej gurami całujące bo rosną duże i jedzą rośliny.
#8

Aha ok postaram sie jakos ich pozbycWink Dziekuje za sugestie
#9

w końcu ktoś kto ma równie szpetną moczarkę jak ja Wink gurami to pielęgnice? chyba jakieś stare książki mam... aczkolwiek racja będą się ostro ganiać gdy im przyjdzie do amorów
#10

Co do obsady mam takie samo zdanie jak poprzednicy... a w akwa, juz chyba ktoś pisał panuje mały bałaganik... zmień fototapetę na czarną , dokup roslin i ew. zmień żwir na drobniejszy (ten jest gruuby i do tego czarno-biały chyba że ci się taki podoba). zastąp te kamienie korzeniami bo wyglądają troche kiczowato i nie pasują tutaj... Smile no i dokup jakiś roślin, może nadwódkę albo coś w tym stylu, będzie tu pasować
aha i jak robisz zdjęcia rób to bez lampy w ciemnym pokoju, będą ładniejszeWink


Skocz do: