• 2 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium 156L
#1

80X35X60 156L
Oświetlenie 2x18w do pokrywy pod świetlówki została przyklejona srebrna taśma odblaskowa.
Filtr JBL E901
Filtr RO2 Osmoza
Grzałka SUNSUN model JRB-200 200W
Podłoże czarny żwir bazaltowy 2-5mm
Ryby jak na razie:
2 P.Ramireza
5 Neonek dokopię 10 sztuk
8 Kirysków
1 otosek tak samo jak neonki jak woda dojrzeje dokupię przynajmniej 4 sztuki
Rośliny:
Heteranthera , Rotala Czerwona , Hedyotis salzmannii , Rogatek sztywny , Vallisneria tortifolia , eleocharis parvula ,H. Corymbosa , mech Willow Moss.
Ozdoby:
2 Korzenie mangrowca.
Jutro zalewam akwarium systematycznie będę dodawał zdjęcia.


Załączone pliki Miniatury
           
#2

obawiam się że połowa roślin może nie urosnąć mało światła 2x18 to jest w standardowych 112l
myślę że to rozwiąże twój problem http://allegro.pl/modul-ecolight-swietlo...50569.html
#3

Zobaczę z czasem czy rośliny będą się pnąc w górę jak będzie za mało światła to jak już to kupie taśmy LED.
#4

No i spoko. Dodaj oświetlenie i będzie elegancko. Szczerze powiem, że nie widziałem jeszcze nigdy zbiornika o takich rozmiarach w dodatku profilowanego Wink Czekam na rozwój Wink

Channidae-Wasze ryby są dla moich pokarmem

Moje filmy
#5

Połowa tych gatunków nie będzie ci rosła przy tym oświetleniu.I do tego jeszcze ta wysokość.
#6

Fajne szkło, stoją podobne akwa w pobliskim sklepiku. Osobiście widzę w takim zbiorniczku BW. Jeśli chodzi o oświetlenie to takie moduły jak pokazuje piotrek9.13 bardzo fajnie się sprawdziły w moim akwarium.
#7

Zobaczymy co z tego wyjdzie jak na razie nie mam jakiegoś pomysłu po prostu pozwolę w miarę zarosnąć roślinami to akwarium.
Makabra walczę już od 9:30 obecnie dolewam wodę przepuszczona przez RO filtr też już podłączony.


Załączone pliki Miniatury
   
#8

Tak wygląda po zalaniu mech po prawej przyczepie do korzenia jak nasiąknie.


Załączone pliki Miniatury
       
#9

na takie wysokie akwarium z tyłu dałbym cabombe albo nurzańca
#10

Jeśli korzeń ma pęknięcia lub wąskie wnęki to powciskaj w nie małe gałązki (kawałki) mchu. Proces długotrwały ale super efekt, mech wrasta się w korzeń i rośnie po nim. Tak zrobiłem z moimi skałkami, obecnie w zasadzie skałek już nie widac.


Skocz do: