Postów: 147
25
Dołączył: 29.07.2008
18.03.2009, 10:01
Cześć!
Planuję akwarium 120litrów.Chciałem dobrać odpowiednią obsadę.Myślałem nad 20-30 neonkami parką p.ramireza 5 otoskami.I tu pojawia się moje pytanie gdybym chciał jeszcze kiryski to czy one nie będą się gryzły z ramirezami?Ramirezy to rybki denne terytorialne..I tu ten konflikt.Chciałem jeszcze zapytać jaka filtracja czy użyć kaskady i wewnętrznego czy tylko wewnętrznego??
Z góry thx mici.
._.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2009, 18:12 {2} przez
mici.)
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Obsada spoko, kiryski nie będą wadzić nikomu. Możesz wpuścić 6 otosków i 6 kirysków. Użyj na początek kaskady i jeśli jakość wody będzie kiepska dodaj wewnętrzny.
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
Postów: 1,219
38
Dołączył: 11.12.2008
W czasie tarła ramirezy będą agresywne w stosunku do kirysków i innych ryb wkładających noc w nie swoje dziuple, ale tylko je przegonią.
Obsada: tylko to neony, ramirezy, Otoski i kiryski możesz jeszcze coś tam wrzucić tylko powiedz co. Chyba że nie chcesz.
P.S ładnie wygląda akwarium jak trzeba się namęczyć żeby znaleźć rybkę

.
Pozdrawiam
Rafał
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
A potem trzeba się namęczyć, żeby zapewnić jej odpowiednie warunki. To chyba nie za dobre na początek, bo zakładam, iż ktoś chcący trzymać standardową neonowo-ramirezową obsadę, jest jednak poczatkujący...
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2009, 14:11 {2} przez
apri cort.)
Postów: 147
25
Dołączył: 29.07.2008
..Nie nie jestem początkującym xD mam straszny sentyment do tych rybek

I jest to spowodowane też tym,że myślę o roślinnym.
._.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2009, 20:20 {2} przez
mici.)