Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? (/showthread.php?tid=9679)

czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - queen24 - 22.03.2009 04:52

NIedługo założę akwarium- małe, ok 80-100 litrów, najprostsze tzw towarzyskie. Mój drogi narzeczony, niestety nieprzekonany do ryb, stawia warunek w postaci towarzystwa jakichś tam małych zółwików wodnych dla moich ryb( nie wiem, jaki to gatunek, bo się na żółwiach nie znam;/)Wink

Czy to w ogóle dobry i wykonalny pomysł?? Odkąd miałam 6 lat, rodzice hodowali rybki, brałam zawsze czynny udział, więc powiedzmy,że jakoś jestem zaznajomiona z tematem. Jak wygląda sprawa koegzystencji njałatwiejszych w hodowli gatunków (neony, gupiki, może kiryski i glonojady) z takimi własnie żółwikami?? bo to dla mnie totalny kosmos, a nie znajazłam tutaj podobnego przypadku

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - szkodzik95 - 22.03.2009 08:14

To tak nie znam sie na żułwiach ale wiem ze musi on mieć "ląd" żeby mógł wyjsc z wody.
Moim zdaniem nie warto mieszac ryb z żółwiem to bedzie kiczowato wyglądac!!

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - kacperkrzyz - 22.03.2009 09:26

Znajomy miał żółwia to go karmił rybkami więc myślę że wykończy ci rybki ten żółwik.

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - Kamil_eq - 22.03.2009 09:57

Każde żółwiki wodne uwielbiają JEŚC ryby sam miałem kiedyś 2 trzymałem je w oddzielnym akwa aż w końcu moja mama pod moją nie obecnośc wrzuciła je do mojego akwarium z rybami (dlatego bo chciała zaoszczędzic miejsca) jak wróciłem do domu to zobaczyłem jaka tam zaszła masakra żółwie dojadały resztki ryb a w wodzie pływały rybie flaki ;/ , mój kolega z bloku tez trzymał żółwia z rybkami jednak jak podrósł to żółw zjadł mu wszystkie rybki (oprócz zbrojników) od tamtej pory odradzam trzymania ryb ze żółwiami

Pozdrawiam

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - strojter - 22.03.2009 10:32

Żółw to drapieżnik i zje Ci rybki.Poza wg mnie to za mały litraż dla żółwia.

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - BlackHawk88 - 22.03.2009 11:49

strojetr - 112l z żółwikiem to nie aż tak mało i jeszcze z żółwiem żółtolicym który jest troszkę mniejszy od czerwonolicego. Ale jeżeli żółw jest gigant to 200l musi być na jednego żółwia.

Co do tematu, to chyba tylko od małego i jeszcze trochę większe rybki a żółwik 5cm to chyba by się uchowały. Poza tym w takim akwarium nie możesz mieć pokrywy bo żółwik się udusi, musi mieć też wyspę na której musi być lampa grzewcza. Chyba że zrobisz nadbudówka na szyby akwarium i automatycznie pokrywa będzie jakieś 30cm wyżej(zależy jak zrobisz).
Moje zdanie: Lepiej nie ryzykować, bo później będziesz musiała wybierać żółwia lub ryby, lub jeszcze jedno akwaterrarium. Możesz jeszcze spróbować z Zbrojnikami Niebieskimi, ale ja tego nie próbowałem, ale mam taki zamiar.

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - jacky-68 - 22.03.2009 12:06

Moje pytanie po co??
Jak żółw podrośnie to po rybkach.
Utrzymanie takiego zbiornika to też problem i wyzwanie , jak pisali przedmówcy żółw potrzebuje również lądu , dobór ryb i warunków bedzie trudny.
Żółw zapaskudzi wodę , lepiej akwa z rybami i osobny zbiornik dla żółwia.
Pozdrawiam.

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - strojter - 22.03.2009 12:18

Zółw dorasta do ok. 30cm(tak mi się wydaje).Powinien mieć dużą powierzchnię dna.Jeżeli zdecydujesz się na żółwia to przemyśl takie zastosowanie zbiornika http://www.allegro.pl/item589537445_akwarium_terrarium_dla_zolwi_z_wyposazeniem.html

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - BlackHawk88 - 22.03.2009 12:24

strojter napisał(a):Zółw dorasta do ok. 30cm

Samica do 30cm, samiec do 25 cm lub mniej.

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - queen24 - 22.03.2009 20:07

macie, rację, poczytałam trochę i popytałam i widzę,że nie ma takiej możliwości, ale jak podkreślam- nie mi zależało na tym żółwiu.
dziękuję za rady.

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - Franklyn - 18.08.2011 14:33

Faktycznie film "masakra", ja wpuściłem 4 gupiki , ale tylko 3 zostały zjedzone , ostatnia samiczka ! nie (nie) wiedzieć czemu? Wiecie?

http://tinypic.com/view.php?pic=107rmkl&s=7

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - sanka8 - 18.08.2011 19:04

Nie powinno sie ryb dawać z żółwiem morskim ponieważ przecież jego pokarmem są między innymi ryby Tongue

RE: czy hodowla ryb z żółwiem wodnym to dobry pomysł?? - fink fink - 19.06.2016 09:52

Myślę, że mogą być razem w jedynym akwarium. Żółw wodny nie potrzebuje lądu, potrzebuje go żółw wodno-lądowy Smile