obsada 50l -
blabla:) - 18.03.2009
moja obsada w 50 l: 5 neonków inessa, 3 latarniki, 3 gupiki.
coś zmienić, dokupić czy ok?
RE: obsada 50l -
Olek - 18.03.2009
Mogłabyś dopisać więcej szczegółów o Twoim akwarium(tak jak jest to opisane w regulaminie)
Neonki lepiej czują się w większych grupkach(ładniej też wyglądają)
To samo "latarnik" oczywiście masz na myśli zwinnika jarzeńca?
Te rybki tak samo jak neonki lubią swoich towarzyszy.
Więc proponowałbym skupić się na jednym z tych gatunków i ich dołożyć.
RE: obsada 50l -
blabla:) - 18.03.2009
tak chodzi mi o zwinnika latrnika..
ile można by było dokupić neonków???
RE: obsada 50l -
Olek - 18.03.2009
Powinnaś dać dwa razy tyle neonek.(10 szt)
Przy czym oddać zwinniki i gupiki też(chyba że Ci bardzo na nich zależy,gdyż sam efekt "małej ławicy neonów" będzie estetyczniejszy bez nich)
Możesz też pomyśleć o jakichś kiryskach lub otoskach.(minimum 5osobników)
RE: obsada 50l -
blabla:) - 18.03.2009
otoski- raczej nie bo są zbyt wrażliwe.. miałam kiedyś i mi padły..
a kiryski hmm a ile kirysków?
rybek nie bede oddawac..
ale neonki dokupie ale czy nie bedzie im wtedy za malo miejsca?? :|
RE: obsada 50l -
Olek - 18.03.2009
Powinnaś dobrze zadbać o to akwarium jeśli zdechły Ci już 3 neonki i gupik.
Czy te trzy zwinniki dokupiłaś ostatnio?
Daj dobry filtr najlepiej kaskadowy(aby nie zajmował cennego miejsca w małym akwa)
Napisz coś o tym akwa jak mówiłem wszystko z regulaminu.
Ostatnio kupiłaś skałki i roślinki?
Neonki dobrze się czują w dość dobrze zarośniętym akwarium ze świeżą i czystą wodą.
RE: obsada 50l -
blabla:) - 18.03.2009
kiedy zdechły mi 3 neonki i gupik????? : o
nie nie dokupiłam tych zwinników ostatnio .. mam już je 1 rok tak jak neonki.
osatnio tylko dokupiłam skałkę... jutro dam zdj.
RE: obsada 50l -
Olek - 18.03.2009
No niestety sugeruje się Twoimi wypowiedziami:
http://www.akwaswiat.net/pomocy-babelki-akwarium-nie-chce-znowu-tego-samego-t-9419.html#pid94691
W tym temacie masz więcej neonek i gupików nie mówiłaś tam nic o zwinnikach a przecież masz je od roku,dlaczego?
Mam wrażenie że rozmawiam ze ścianą,kolejny raz proszę o podanie jakichś(wszystkich) szczegółów o twoim akwarium.
Wygląda też na to:
http://www.akwaswiat.net/co-to-za-ryba-t-8203-26.html
że masz tam jakiegoś bystrzyka?
Jeśli to fragment Twojego akwarium to nie jest najgorzej.
Polecam też temat o łatwych i szybko rosnących roślinkach:
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-rosliny-dla-kazdego-i-na-start-zbiornika-t-8391.html