Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pojawiające się glony w akwarium 10 dni po restarcie. - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Szybkie pytanie, Szybka odpowiedź (/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Temat: Pojawiające się glony w akwarium 10 dni po restarcie. (/showthread.php?tid=40387)

Pojawiające się glony w akwarium 10 dni po restarcie. - Mariusz83 - 21.01.2018 14:13

Witam serdecznie wszystkich na forum. Mam taki problem. Robilem restart akwarium wszystko wymieniane na nowe, podloze kamienie substrat itd. Po 10 dniach woda zmenila juz kolor na lekko herbaciany i zauwazylem ze na kamieniach pojawia sie juz osad z lekkimi glonami (meszek). Niewiem czemu tak sie dzieje poniewaz wczesniej jak mialem inne akwarium na zwyklym oswietleniu nie mialem z takim czyms problemu. Obecnie mam akwarium 450l oswietlenie ledowe \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"aquael led tube retro fit\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 2x sunny i 1xplant. Czy moze to byc spowodowane tym ze oswietleniem i lepsze beda zwykle swietlówki. Kolor wody podejrzewam ze to korzen barwi ale co do osadzie na kamieniach i pojawiajacych sie glonach niemam juz pomysłu. Moze ktos madry doswiadczony pomoze mi badz podpowie co moze byc tego przyczyna. Podesle zdj jak wyglada akwarium dzisiaj i na samym poczatku.

RE: Pojawiające się glony w akwarium 10 dni po restarcie. - Mariusz83 - 23.01.2018 13:38

Widze ze sa tu naprawde znawcy skoro nikt nie potrafi nawet odpisac. Juz nie wspomne o zaje..... szybkiej odpowiedzi

RE: Pojawiające się glony w akwarium 10 dni po restarcie. - Kelvezu - 23.01.2018 16:04

Znalazlbys odpowiedz w odpowiednich dzialach. Robiles restart i akwarium dojrzewa na nowo.