Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
EX1200 za przysłowiową kaczkę i kilka pytań DO - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Szybkie pytanie, Szybka odpowiedź (/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Temat: EX1200 za przysłowiową kaczkę i kilka pytań DO (/showthread.php?tid=40384)


EX1200 za przysłowiową kaczkę i kilka pytań DO - ZcadorBIkniP - 17.01.2018 22:18

Witam serdecznie szanownych użytkowników.
Jest to mój pierwszy post na forum więc jeżeli naruszam w jakiś sposób regulamin, temat jest w nieodpowiednim dziale lub strzelę jakąś gafę - proszę moderatorów o wyrozumiałość.
Postanowiłem wrócić do zajawek z dzieciństwa czego wynikiem było kupno akwarium. Zbiornik jest w drodze a w mojej głowie urodziło się kilka pytań.
Jestem w posiadaniu ex1200, został zakupiony używany za przysłowiową kaczkę lecz jest niekompletny. Brakuje wirnika, uszczelki pod głowice, rurek do zasysania i wylewania, węży i przyssawek - tyle samemu udało mi się wywnioskować. W załączniku dodam zdjęcia i jeżeli brakuje czegoś jeszcze bardzo proszę o informacje.
Kolejne pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi to czy jestem w stanie sprawdzić czy filtr jest sprawny (czego nie jestem pewien) mając w posiadaniu tylko te części które widać na zdjęciu. Nie chce wydawać orzełków na wyżej wymienione jeżeli filtr nie działa.
W zestawie który zamówiłem jest filtr wewnętrzny 800l\\h ale nie podali nawet jego nazwy więc spodziewam się chińszczyzny. Zbiornik będzie miał 240l.
Ostatnie pytanie dotyczy mieszkańców którzy mają pływać i wieść szczęśliwe rybie życie w moich 4 szklanych ścianach. Coś czytałem, coś pamiętam jednak chce się upewnić, że gatunki które wybrałem dogadają się ze sobą.
Mianowicie - Gurami Całujące, Neon Czerwony, Pielęgniczka Ramireza, Black Molly, Kirysek, Zbrojnik Pospolity.
Pomóżcie mądrzy ludzie Smile Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Maciej
Załącznik jest zbyt duży więc tutaj wklejam link do zdjęcia:
http://imgie.pl/image/fvMnV