Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Podmiana wody - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Chemia wody (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Temat: Podmiana wody (/showthread.php?tid=40290)

1 2


Podmiana wody - Moniqa95 - 23.10.2016

Witam ,słyszałam ze najlepiej wymieniać co tydzień 1/3 wody w akwarium ale pytanie jaka najlepiej ? czy rozrobić w butelkach wodę z bakteriami ? zimna ,ciepłą czy przegotowaną?


RE: Podmiana wody - Domcio181 - 24.10.2016

Dobrze słyszałaś zlać/ spuścić część wody + odmulić dno (może być wężykiem). Do akwarium lejemy wodę zależnie dla jakich ryb, ale ogólnie: odstana woda (ok. 2-3 dni) z kranu w baniakach. Możesz przegotować część wody, zbijasz wtedy twardość ale nie jest to konieczne. Bakterie najlepiej dodać do wody w akwarium po dolaniu świeżej wody. Najlepiej dodać przed zgaszeniem światła / po zgaszeniu. Woda do podmian temperatura pokojowa.


RE: Podmiana wody - Czarny66 - 29.11.2016

Jedną trzecią co tydzień to chyba ciut za dużo spokojnie wystarczy 20%,a bakterie daje się na start do podmian nie koniecznie ,osobiście nie daje , flora bakteryjna prędzej czy później wytworzy się sama ,ewentualnie trochę wody ze stabilnego zbiornika bądź złoże z dojrzałego filtra zrobi to samo i w dodatku za darmo .


RE: Podmiana wody - toomeka@wp.pl - 28.01.2017

Może najpierw jakie masz ryby? Od tego zależy jaką uzupełniać.


RE: Podmiana wody - tokatoka - 04.02.2017

(28.01.2017, 23:46)toomeka@wp.pl napisał(a):  Może najpierw jakie masz ryby? Od tego zależy jaką uzupełniać.
Oczywiście. Musisz też podać ich wielkość, nazwę łacińską i polską, płeć, wiek i przedstawić rodowód danej ryby bo bez tego ani rusz. Akwarium to nie przelewki (no chyba, że woda się przeleje).
Koleżanka na pewno czekała 2 miesiące z podmianami aż łaskawie wrócisz na forum i uraczysz ją tą cenną wskazówką. Na pewno ktoś kto nie wie jak podmieniać wodę ma w akwarium super wymagające ryby którym trzeba wlewać wodę RO wymieszaną z 10% deszczówki z amazońskich lasów żeby wszystko było git zamiast zwykłej odstanej kranówy. Na pewno też posiada testy do wody aby co rusz badać jej parametry.


RE: Podmiana wody - toomeka@wp.pl - 05.02.2017

Tokatoka.
Kolejny z Ciebie nieuleczalny przypadek, któremu powinni zakazać pisać.
Nigdy nie podmieniałem z deszczówką.
Zresztą co mnie obchodzi Twa opinia.
Komentuj dalej i niech uśmiech na Twej twarzy widnieje.


RE: Podmiana wody - tokatoka - 06.02.2017

Akurat to Tobie powinni zakazać pisania bo widzę, że należysz do tej tej samej grupy wszechwiedzących mistrzów akwarystyki co edison i tak samo jak on piszesz wzajemnie wykluczające się posty. Nie trzeba było długo szukać by znaleźć 2 Twoje skrajnie różne opinie o filtrze JBL który polecałem. Raz był super hiper a jak ja go polecam to okazuje się hooyowy. Dokładnie tak samo zachowywał się edison co do mnie. Sam sobie zaprzeczał byleby tylko podważyć moje zdanie na jakiś temat.


RE: Podmiana wody - toomeka@wp.pl - 09.02.2017

Poczytaj dokładnie jeszcze raz wszystkie moje posty a powinieneś coś znaleźć. Widać może coś przeoczyłeś? :-)
Chociaż chyba szkoda Twojego cennego czasu bo "na pewno" nic nie umknie Twej bezgranicznej uwadze a ten czas lepiej poświęcić na bezsensowne dyskusje. Prawda?


RE: Podmiana wody - tokatoka - 09.02.2017

Nie mam ochoty czytać Twoich bzdur. Polecałeś ten filtr i tyle a to, że później Ci się coś odwidziało to inny temat. Napisałem w poprzednim poście, że wtedy lepiej nie wychwalać sprzętów których de facto się nie.zna.

A co do marnowania czasu na takie dyskusje to znowu potwierdzasz edisonowaty styl zachowania. Niby szkoda marnować czas na rozmowy ze mną ale jakoś uparcie w tych dyskusjach uczestniczysz.


RE: Podmiana wody - toomeka@wp.pl - 18.02.2017

Już nie. Wygrałeś ;-)