Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
małże żółte zamiast filtra? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Ryby w akwarium (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Temat: małże żółte zamiast filtra? (/showthread.php?tid=40203)

małże żółte zamiast filtra? - kamyczek122 - 20.06.2016 23:54

Witajcie
Z racji tego że jestem tu nowa to się przedstawię na imię mi Monika.

A teraz do rzeczy... zanim się zastosuję do rad "miłej" Pani ze sklepu zoologicznego to zapytam Was- doświadczonych, obytych z tematem- czy to prawda że w swoim akwarium które na ok. 47l. O wymiarach 45cm x 33cm x 24cm mogę mieć Bojownika+ min. 8 żółtych małży, kilka ślimaków Ampularia różowa, 4 Tetry, stadko Neonek?
Dodam że akwarium posiada grzałkę z termostatem, pomkpę o wydajności 220l/h, jednak jeszcze nie mam filtra i tu kolejne pytanie... Czy faktycznie małże żółte przy takiej obsadzie są w stanie zastąpić filtr?
Mam nadzieję że wątek umieściłam w dobrym miejscu.

A akwarium sobie stało niezarybione przez 4 tygodnie- zgodnie z zasadami dojrzewania.

P.S Założyłam akwarium bo mój synek dostał Bojownika w kuli, a że zielona byłam w tym temacie to poszukałam informacji w internecie i co okazało się że mały Stefanek- Bojownik się w niej męczy, a że ja kocham zwierzątka to chciałam mu fajny domek zrobić no i strasznie mnie to porwało- telewizor może dla mnie nie istnieć- ja mam akwarium i dobrze mi z tym.

RE: małże żółte zamiast filtra? - Piczu14 - 26.06.2016 11:26

Ktoś już kiedyś wpadł na taki pomysł. Pierwsza sprawa jest taka, że z małżami możesz nanieść do akwarium choroby i pasożyty, kolejna to że w akwarium potrzebny jest ruch wody, żeby ją napowietrzyć a tego małże nie zapewnią no i trzecia sprawa to taka, że filtr wewnętrzny będzie miał lepsze właściwości filtracyjne niż kilka małż.

RE: małże żółte zamiast filtra? - kamyczek122 - 26.06.2016 13:43

czy w takim razie wystarczy mały filtr 300l/h + deszczownia. Dać napowietrzacz jeszcze?

RE: małże żółte zamiast filtra? - Piczu14 - 26.06.2016 23:12

Filtr + deszczownia da wystarczające napowietrzenie.

RE: małże żółte zamiast filtra? - kamyczek122 - 26.06.2016 23:52

(26.06.2016 23:12)Piczu14 napisał(a):  Filtr + deszczownia da wystarczające napowietrzenie.

Dziękuję za konkretną odpowiedź.