Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Ameryka (Clear Water) [240 L] - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Temat: Ameryka (Clear Water) [240 L] (/showthread.php?tid=39435)

Ameryka (Clear Water) [240 L] - Maverik4231 - 25.03.2015 16:31

Witam.

Chciałbym pochwalić się swoim baniakiem, oraz usłyszeć wasze sugestie, co zmienić co dodać. ;]

Litraż: 225L

Data zalania - 26.12.2014 Około godziny 23:00 (Drugi dzień świąt, tak wiem, ;P siła wyższa chciała, żeby akurat w tym czasie akwarium 150L rozszczelniło się.)

Wymiary: 900 [mm] X 500 [mm] X 500 [mm]

Filtr: Aquael Fan 3 Plus (mechaniczny) + Aquael Multikani 800 (wkład - zeolit)
Planuję rozszerzyć Multikani o 2 dodatkowe moduły ( węgiel + ceramika )

Oświetlenie: 3 x 18W ( BLUE + FLORA + WHITE )
Czas świecenia - 14h

Grzałka: 200W

Pokarm: Tropical (Ovo-vit), Tropical (Kirysek), Mrożonki wszelkiego typu (Ochotka,
Larwy komara, Szklarka, Artemia, Dafnia)

Parametry:
Temperatura - 26*C
Ph - 6,8
NO3 - 10 [mg/l]
NO2 - 0 [mg/l]
GH - 12*d
KH - 6*d

Flora:
Mech jawajski
Mikrozorium oskrzydlone
Rogatek sztywny
Nadwódka wielonasienna
Zwartka Wendta Brązowa i Zielona
Rotala Rotundifolia
Nurzaniec Amerykański
Żabienica Czterożebrowa
Ludwigia Repens
Nadwódka Trójkwiatowa
Hydrocotyle Leucocephala
Ceratopteris Cornuta
... i to chyba już wszystko. W tej mojej "sałatce" to chyba tyle ;]

Fauna( tu już trochę krócej ) :
Skalar X 6
-Marmurkowy
> (Parka ;])
-Złoty
-Koi
-Marmurek Weloniasty
-Czarny Weloniasty
-Platynowy Weloniasty

Kiryski X 8
- 2 X Spiżowy
- 2 X Albinos
- 2 X Panda
- 2 X Pstry

Kosiarki X 3

I dosyć sporo ślimaków (zatoczki) których nie widać za dnia, wychodzą przy wyłączonym oświetleniu i czyszczą mi szyb, roślinki i korzeń z glonów, czyli są jak najbardziej pożądanym elementem akwarium. ;]

Korzeń dębowy. Sam preparowałem, w akwarium jakieś 2 lata już. Woda nie ciemnieje, nic się nie dzieje, więc podejrzewam że dobrze spreparowany.

[attachment=22955][attachment=22954]

RE: Towarzyskie [225L] - Mmarcin - 25.03.2015 22:21

Daj jakieś tło na tył np: czarny karton, a co do kirysków, to powinien być jeden gatunek w ilości minimum 6 -7szt

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 25.03.2015 22:43

(25.03.2015 22:21)Mmarcin napisał(a):  Daj jakieś tło na tył np: czarny karton, a co do kirysków, to powinien być jeden gatunek w ilości minimum 6 -7szt

Jutro pomyśle co z tłem. ;]

Jakiś brystol załatwię i zobaczymy co będzie. ;]

A nawiązując do kirysków, to jak by nie patrzeć albinos jest odmianą spiżowego lub pstrego. Więc czy możemy rozpatrywać to jako jedną rodzinę ( w sensie stadko min. 6 ok wrzucam 3 pstre + 3 albinosy) czy też nie. Zastanawiając się nad tym zagadnieniem natrafiłem na artykuł w którym było napisane cytuję; "Kiryski są łatwe w utrzymaniu i towarzyskie, najlepiej czują się w grupie, także innych kirysków. Zalecane min. to 6 sztuk."

Rozmnażając kiryski, spotkałem się z faktem, kiedy to samica zapładniała jaja z 2 samcami jednocześnie. Jeden z nich był pstry a drugi albinos. Dodam że samica była również odmiany albinotycznej.

Dlatego sądzę że kiryski najlepiej czują się w grupie z kiryskami, czy to tej samej odmiany czy też innej.

[attachment=22956]

RE: Towarzyskie [225L] - Piczu14 - 25.03.2015 22:50

Odmiany może i tak, ale gatunku? Panda, pstry i spiżowy to 3 różne gatunki.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 25.03.2015 22:55

(25.03.2015 22:50)Piczu14 napisał(a):  Odmiany może i tak, ale gatunku? Panda, pstry i spiżowy to 3 różne gatunki.

Czyli uważasz żeby jednak mieć w baniaku lepiej np. 6 Pand zamiast tego co mam ja teraz?

I pozwól że tu znowu zacytuję mądrość internetu;
"Lubią też przebywać w małych grupkach rybek złożonych z rybek o pokrewnych gatunkach."
Pokrewnych!!! Czyli moja teoria leży czy jednak się sprawdza? ;]

RE: Towarzyskie [225L] - jpaul - 25.03.2015 23:06

(25.03.2015 22:55)Maverik4231 napisał(a):  I pozwól że tu znowu zacytuję mądrość internetu;
"Lubią też przebywać w małych grupkach rybek złożonych z rybek o pokrewnych gatunkach."
Pokrewnych!!! Czyli moja teoria leży czy jednak się sprawdza? ;]
Oczywiście, że na bezludnej wyspie, lepiej będziesz się czuł w towarzystwie chociażby murzyna i chińczyka, niż otoczony szympansami i gorylami (choć wolałbyś te drugie niż samotność, tak i kiryski będą wolały inne kiryski niż ich brak).

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 25.03.2015 23:15

3 strona i 3 artykuł.
"Doskonale nadają się do akwarium ogólnego, a za współtowarzyszy dobieramy im neony, inne kiryski, skalary, mniejsze gatunki gurami, mieczyki, pstrążenie czy drobnoustki." - wzmianka o Albinosach

Ale ok, na przyszłość zapamiętam, przyda się przy zmianie obsady, przy restarcie, ale to w odległej przyszłości, za rok może dwa... ;]

Czyli jak chcę Pandy to co najmniej 6 Pand. ;]

I jeszcze kwestia ilości kirysków w moim akwarium. Ile najwięcej żeby nie czuły się źle?

RE: Towarzyskie [225L] - Piczu14 - 25.03.2015 23:46

Zależy jakie wymiary akwarium, ale jeśli to coś zbliżonego do standardowej 200-240 to nawet i 20.
A masz zamiar redukować liczbę skalarów?

Odstaw też ochotkę, to jeden z gorszych pokarmów dla większości ryb akwariowych.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 25.03.2015 23:51

(25.03.2015 23:46)Piczu14 napisał(a):  Zależy jakie wymiary akwarium, ale jeśli to coś zbliżonego do standardowej 200-240 to nawet i 20.
A masz zamiar redukować liczbę skalarów?

Odstaw też ochotkę, to jeden z gorszych pokarmów dla większości ryb akwariowych.

Wymiary podałem na początku.
90 [cm] X 50 [cm] X 50 [cm]

A co do skalarów, to jedna para już jest, czekam na jeszcze jedną, a 2 pójdą w świat. ;]

Ok zrezygnuję z ochotki. Dzięki za sugestie. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Piczu14 - 26.03.2015 00:04

Szukałem i nie znalazłem Big Grin
Spokojnie stadko 15-20 szt możesz mieć, nie ma innych ryb dennych więc nie będzie problemu.

Przeczytałem jeszcze raz dokładnie Twój pierwszy post i mam kilka porad.
Do pokarmów wprowadź też jakieś roślinne, bo za dużo mięsa w diecie, o ile skalary to drapieżniki (powinny mieć też część pokarmu roślinnego), to kiryski to wszystkożercy i powinny mieć bardziej urozmaiconą dietę.
Jak rozszerzysz filtr, to nie dokładaj węgla tylko wypchaj go ceramiką. Węgiel to wkład specjalnego przeznaczenia, np. do usuwania leków z wody.

Zejdź z temperaturą do 25st, bo Twoje kiryski wolą trochę chłodniejszą wodę i dla pstrego 26 to zbyt ciepło.

Jak będziesz wymieniał świetlówki, to zastosuj zwykłe day-light (6500K) ze sklepu oświetleniowego, to najlepszy wybór zarówno dla ryb i roślin.
Skróć tez oświetlenie do 10h, to w zupełności wystarczy Smile

Jakie masz podłoże?

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 26.03.2015 08:27

Podłoże:
6 kg pyłu kwarcowego ( plaża na środku )
25 kg żwiru 2mm-6mm z Castoramy za 10 zł ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 27.03.2015 15:53

z tą bezludną wyspą to ciut nietrafione bo aktualnie mamy jeden gatunek człowieka a szympanse mają z nami wspólną rodzinę (:

RE: Towarzyskie [225L] - Frania120 - 19.04.2015 14:08

Ja myślę, że nie ma co zmieniać. Bardzo ładne masz to akwarium.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 20.04.2015 18:26

Akwarium na dzień dzisiejszy wygląda tak. ;]

[attachment=23045]

A tu widok z góry.

[attachment=23046]

Na LED'ach które co niektórzy krytykowali, że będzie za mało światła itp.
Jak coś to są super. Ładnie świecą, rośliny rosną super.
Nie używam żadnych nawozów, ani CO2.

Zdjęcie zamieszczam, ze względu na restart który będzie w środę. ;]

No jak by nie było nie docinam roślin, czekam na restart i w tedy zostawię najlepsze sadzonki. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 26.04.2015 22:01

Akwarium po restarcie. ;]

Mija 5 dzień po restarcie akwarium wygląda tak;

[attachment=23062]

Obsada;

Środek baniaka:

1 x Para skalarów
20 x Neon czerwony
1+2 x Pielęgniczka Kakadu

Ekipa sprzątająca:

2 x Kosiarki
8 x Otosków
14 x Kirysków czarnych
∞ x zatoczki

Flora:
Mech jawajski
Nurzaniec Amerykański
Żabienica Czterożebrowa
Hygrophila difformis
Nadwódka Trójkwiatowa
Hydrocotyle Leucocephala
Ceratopteris Cornuta
+ Coś tam jeszcze.

Do filtra dodam w środę,
- MODUŁ MultiKANI BIOCERAMAX
- MODUŁ MultiKANI PHOSMAX

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 28.04.2015 14:07

Maverik jak ci się sprawuje Multikani ? Ciekawe ustrojstwo ale zastanawiałem się czy te innowacje nie pogorszyły użyteczności

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 28.04.2015 15:39

Powiem szczerze, chodzi ładnie. W 225L mam Multikani + Fan 3 Plus i wszystko chodzi spoko. Nigdy jakoś nie miałem problemów z nim.

Moim zdaniem sprawdza się super, a patrząc dodatkowo na cenę i możliwość dodawania modułów przez co możemy z niego zrobić pojemnik 8 L o ile się nie mylę, tworzy z niego całkiem dobry filtr. Mi udało się go dorwać w promocji w jakimś zoologicznym w Dąbrowie Górniczej chyba, po jakieś 110 zł.

Używam go już chyba z 2 lata ponad, póki co bez zastrzeżeń.

Póki co śmiga tylko na 1 module, głównym.

Dzisiaj przyjedzie kurier z dwoma dodatkowymi modułami i zobaczymy jak to będzie.

I jeszcze dodatkowo pompa która jest umieszczona w akwarium sprawia że jest bardzo cichy.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 18.05.2015 17:15

Mała zmiana. Nowe zdjęcia i póki co obsada trochę sporawa.

Obsada:
11 - skalarów

Trochę sporo ich póki co, ale to z powodu że kupiłem za 30 zł - 9 skalarów.
W tym:

Jedna dobrana para + 2 niebieskie + 3 standardy + Marmurek + Platynowy.

Koleś trzymał je w akwarium 60l ...

Razem z Mieczykiem, Pielęgniczką Ramireza, Pielęgnicą Pawiooka (maleństwo jeszcze jak coś), Prętnikiem Karłowatym, Kiryskes Pstry i Albonis.

1 - kosiarka
(Młode kiryski czekają aż podrosną trochę, tu muszę dodać że kiryski odchowane przez mnie od jajeczka. ;])

Neony poleciały niedługo po tym jak wpier..... mi ikrę skalarów.

[attachment=23105]

[attachment=23106]

[attachment=23107]

[attachment=23108]

RE: Towarzyskie [225L] - Kelvezu - 18.05.2015 18:54

Masz te czarne kiryski tam? Wrzuć fotkę. To jest odmiana spiżowego czy wenezuelski?

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 18.05.2015 20:59

Niestety ale czarne padły wszystkie... Ostatni raz kupowałem rybki z hodowli... Myślałem że trafiłem na okazję bo czarne kirysku kupowałem po 2 zł. Po 7 - 8 dniach zaczęły padać... Jeden po drugim. Parametry sprawdzam i wszystko ok. NO2 = 0 NO3 = 10-15 (Nie pamiętam dokładnie)

Prawdopodobnie przyniosłem z rybkami Spironukleoza.

Sprzedawca powiedział że kwarantanny nie muszą przechodzić, że w akwarium trzyma je w środku do odkażania bo kupuje i po tygodniu mu schodzą, więc nie powinno nic być.

A że byłem głupi i zamiast zrobić im kwarantanne to włożyłem je po paru godzinach do głównego dzięki temu padła mi samica skalara... Normalnie mam pretensje do siebie jak nie powiem co... Następne rybki kwarantanna co najmniej 2 tyg w akwarium innym...

A że kirysków nie było widać to nie zorientowałem się że coś im dolega.

A skąd wiem że Spironukleoza, właśnie zauważyłem to na samicy skalara, próbowałem ją wyleczyć, ale było za późno już.

Używałem Aquasan-s w osobnym akwarium, ale nie pomogło.

Neony to samo, padło 6. 14 z nich udało mi się uratować i wyleczyć Potrzymałem je trochę i sprzedałem znajomemu, dałem mu resztę lekarstwa i podobno mają się dobrze.

Akwarium też odkażone później kilka podmian wody i tak oto zostałem z jednym skalarem i jedną kosiarką. A no i otosków zostało 6 żaden nie padł więc podejrzewam że musiały coś złapać już u hodowcy.

Chyba że, mam jeszcze jedną teorię, za prędko zacząłem dodawać nawozy dla roślin, jest tam azot, i tu moje pytanie czy azot z nawozu może zmniejszyć przyswajanie azotu przez rośliny? Tak myśląc o tym to pewnie tak. Aczkolwiek zostało stare podłoże które przepłukałem wodą z akwarium, więc nie ma opcji żebym wypłukał wszystkie bakterie, dodatkowo 2 filtry czyściłem około 2 tygodni przed restartem, a w trakcie restartu dodałem do wody bakterii nitryfikacyjnych. Wody ze starego akwa zostało około 100 L.

I czy może zmniejszyć neutralizację szkodliwych związków azotu w akwarium. Dawki były i tak mniejsze niż zalecane zalecana 4 ml na 200L ze średnią ilością roślin. Przy czym zacząłem dawkowanie po 1 ml.

Strasznie żal mi tych rybek, już chu... z kasa ale rybek żal.

Teraz z własnego chowu czeka około 60 kirysków z czego 20 pójdzie do akwarium reszta na sprzedaż.

Jeszcze trochę i wpuszczam. ;]

A kiryski jak coś to były odmianą spiżowego.

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 18.05.2015 21:11

Au no to miałeś pecha - współczuje

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 18.05.2015 21:17

No szkoda gadać... ale jak to mówią raz na wozie raz pod wozem.

Teraz dorwałem okazję 9 skalarów w tym dobrana para za 30 zł. Po dobraniu się drugiej pary pójdą na sprzedaż więc w sumie sprzedając 7 z nich nawet po 5 zł to i tak jestem do przodu i to bardzo. ;]

Albo większe akwarium? Tongue Nie no tyle co wydałem na to. (Oświetlenie z pokrywą wyniosło 300 zł... a na akwa przeznaczam kasę z tego co mi wpadnie, bo jestem studentem i utrzymuje się że tak powiem ze świąt i urodzin Tongue coś tam jeszcze ale to pominę, więc nie ma kokosów, i tak te oświetlenie mnie wykosztowało.)

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 18.05.2015 21:31

No widzisz to tak jak ja z tym że nie wiem czy dostanę się w tym roku na studia (:

szukaj na olx i tym podobnym zawsze można używki podjechać zobaczyć czasem są okazje (ja kupiłem komplet 300L z szafą i całym sprzętem i 12 pyszczakami za 500zł)

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 18.05.2015 21:43

Zostało mi jeszcze studiów do stycznia jak dobrze pójdzie, wtedy mogę pomyśleć. ;]

Na olx siedze non stop. Tongue Z tej stronki dorwałem te skalary. Są akwaria i z 500L za 200 zł czasem mniej, ale na pytanie czy szczelne odpowiedz jest jedna, "nie pamiętam dawno już nie było zalewane". Tongue

A jak tak ogólnie o wyglądzie? Jest progres od tego co było na początku? Czy nie w tę stronę? A może jakieś poprawki kosmetyczne, oczywiście bez przekopywania dna itp. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 18.05.2015 23:37

Mi się osobiście podoba

mówiąc o okazjach miałem na myśli nie tylko cenę ale też jakość bo ja właśnie na takie akwa trafiłem

RE: Towarzyskie [225L] - Kelvezu - 19.05.2015 18:44

No to pech z tymi rybami. Pytałem bo sam kupiłem ostatnio kilka wenezuelskich, myślałem że popytam o doświadczenia z nimi. Akwarium wygląda świetnie teraz, trochę jestem zazdrosny, że tak ładnie wyszło Smile

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 19.05.2015 21:54

Dzięki. ;]

Musze trochę paproć przyciąć bo krzaczor się z niej zrobił. Właśnie parka zaczęła czyścić liść. 3 dni w akwa i już zabierają się za składanie i to przy 11 skalarach w akwa. ;]

Nie łudzę się odchowają. xD

Dobierze się druga parka i reszta idzie na sprzedaż. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - rafik - 20.05.2015 15:54

(19.05.2015 21:54)Maverik4231 napisał(a):  Dzięki. ;]

Musze trochę paproć przyciąć bo krzaczor się z niej zrobił. Właśnie parka zaczęła czyścić liść. 3 dni w akwa i już zabierają się za składanie i to przy 11 skalarach w akwa. ;]

Nie łudzę się odchowają. xD

Dobierze się druga parka i reszta idzie na sprzedaż. ;]

To normalne że podejda do tarła po zmianie warunków tak właśnie robia.
Zostaw sobie jedną parę na dwie troszke akwa przy małe.
Miałem dwie pary w 200 l i gdy jedna para sie wytarła to wtedy było niespokojnie.A wycieraly się na przemian co dwa tygodnie Smile Wiec prawie non stop skalary były w stresie.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 21.05.2015 21:05

http://olx.pl/oferta/120x50x40-z-pokrywa-szafka-i-filtrem-CID103-IDafjfP.html#0e64eba859

A może zmienić na takie? Niby tylko 15 l większe, ale za to dłuższe o 30 cm. ;] Dużo lepiej można by rozplanować. ;]

No spoko zostaje jedna. Jutro powystawiam oferty na olx. ;]

Tak sobie myślę, że może sprzedam tę parę a młodziaki zostawię żeby się dobrały. Mam fajne młode Niebieskie i Standardy. ;]
Ktoś z okolic Gliwic? I chce może kupić? ;] Mam parę ciekawych okazów.

RE: Towarzyskie [225L] - rafik - 21.05.2015 21:09

(21.05.2015 21:05)Maverik4231 napisał(a):  http://olx.pl/oferta/120x50x40-z-pokrywa-szafka-i-filtrem-CID103-IDafjfP.html#0e64eba859

A może zmienić na takie? Niby tylko 15 l większe, ale za to dłuższe o 30 cm. ;] Dużo lepiej można by rozplanować. ;]

No spoko zostaje jedna. Jutro powystawiam oferty na olx. ;]

Tak sobie myślę, że może sprzedam tę parę a młodziaki zostawię żeby się dobrały. Mam fajne młode Niebieskie i Standardy. ;]
Jak za darmo.ciekawy jestem jaki filtr ale i tak cena śmieszna bierz to bo warto.
Standard jak dla mnie najładniejsze Big Grin

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 21.05.2015 21:11

Mam standarda który ma przy postawionych żaglach prawie 20 cm ;] Kupiłem go za 10 zł Tongue

Czekam na wypłatę i biorę. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - rafik - 21.05.2015 21:11

(21.05.2015 21:11)Maverik4231 napisał(a):  Mam standarda który ma przy postawionych żaglach prawie 20 cm ;] Kupiłem go za 10 zł Tongue

Czekam na wypłatę i biorę. ;]

Pytałeś o filtr?

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 21.05.2015 21:15

No Akwa 240L + szafka + pokrywa + Filtr aquael circulator 1000 z gąbką i ceramiką. Nie ma źle. ;]
A po sprzedaniu moich rybek + moje szkło to mam jakieś 200 jak dorzucę pokrywę bez LED to może wyciągnę 300 zł xD I mam akwarium za free xD Tongue
Jak coś to teraz mam filtry w 225L więc i tak bym je przekładał. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - rafik - 21.05.2015 21:20

No to działaj...
Ja teraz przeszukuję neta w poszukiwaniu filtra do 72l.
Ciężka sprawa,jak jest filtr który mi by pasował to cena zaporowa jak cena pasuje to jakoś nie mogę się przekonać do filtra.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 21.05.2015 21:28

Już pisałem w poniedziałek jadę. ;]

Oświetlenie moje LED przekładam do nowego, z nowego oświetlenie do starego.

Filtry zamieniam i wystawiam na olx za 300 zł. xD

Przy dobrych wiatrach mam akwarium za free, w dodatku większe, dłuższe i nieporysowane. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 22.05.2015 12:16

O godzinie 18 jadę po nowe akwarium... Znowu dniówka cała roboty... Jeszcze tydzień temu mówiłem że za nic nie robię restartu przez najbliższe 2 lata... a jednak... Postaram się trochę inaczej rozplanować roślinki w akwarium i korzeń.

Myślałem nad tym, żeby na środku gęsto posadzić nurzańca w poprzek akwarium, żeby zrobić coś ala' dwa akwaria. W sumie przy nowym akwarium miałbym do dyspozycji po 60 cm X 40 cm. Więc można by takie coś zrobić. Mam 2 żabienice które można by rozsadzić w każdej części. Muszę to sobie na kartce rozrysować Tongue

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 22.05.2015 23:04

No i udało się. Mam. ;]

I tu pozwolę sobie zacytować Porkinsona z Trzeciego Wymiaru, najnowsza płyta Odmienny Stan Świadomości, dodam tylko że płyta jest warta każdej złotówki, naprawdę super płyta, takiej jeszcze nie było!!!

"W życiu nie chodzi o to by mieć wszystko czego się pragnie
Ale o to by pragnąć wszystkiego co się ma - Tak pragnę!"

Teraz patrząc na baniaczek 240 L mogę śmiało powiedzieć że mam to czego pragnę. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 22.05.2015 23:58

Polecam - duży baniaczek dużo frajdy - powiem ci że do 1000L w sumie w swojej flocie można mieć więcej to już kłopotliwe

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 23.05.2015 00:02

No tak patrząc na te całą listę, w twojej sygnaturze, to jestem pod wrażeniem. ;]

Litraż większy tylko o 15 L w porównaniu do poprzedniego ale widać różnicę jak nic. Teraz tylko urządzić ładnie i cieszyć wzrok nowym baniaczkiem Tongue

Dodam jeszcze że kiedy zabierałem akwarium i pakowałem do auta, czyli jakieś 5 min może, koleś od którego kupowałem miał z 4 telefony w sprawie akwarium xD

RE: Towarzyskie [225L] - rafik - 23.05.2015 05:01

Dziwisz się że tylu chętnych za takie smieszne pieniądze?
Dobra okazja się trafiła!
Czekam na fotki nowego baniaczka.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 23.05.2015 13:27

Nowy baniaczek stoi w garażu zalany póki co. ;] Wole się upewnić że wszystko ok.

W czwartek przerzucam się na nowy. ;]

Fajny jest bo jest dużo dłuższy i można trochę bardziej się pobawić. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 27.05.2015 22:12

Baniak już stoi drugi dzień. Dopiero dzisiaj wrzucam zdjęcia, bo wiadomo trochę mętna woda była wczoraj.

Oto one. ;]

[attachment=23115]

Poczekamy trochę, aż wszystko się rozrośnie ładnie. ;]

W piątek 2 skalary sprzedaję, póki co obsada dąży do optimum.

Obsada na dzień dzisiejszy.

11 x skalar (Marmurek, Standard, Niebieski, Żółty, Platynowy)
20 x Kirysek Pstry ( sam odchowałem ) trochę małe jeszcze ale rosną maluchy ;]
1 x kosiarka
6 x otosek
Multum zatoczków. ;]

Flora to to co widać.

RE: Towarzyskie [225L] - rafik - 28.05.2015 21:04

Fajne akwa!
Jakoś nie przemawia do mnie biały piach no ale ogólnie duży plus.
tylko zredukuj skalary,dokup kosiarek albo oddaj tą jedną.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 28.05.2015 21:11

Marmurek i Żółty z plamą czarną przy ogonie jutro jedzie do nowego właściciela. Zostawiam 2 niebieskie i 4 standardy póki co. Jutro z rana zdjęcia porobię i wystawię. Jak się dobiorą to zredukuję bardziej. ;]

Kosiarka w sumie do oddania.

Teraz tylko czekać aż akwarium zarośnie. ;]

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 28.05.2015 21:31

Co do piachu - biały właśnie dobrze wygląda - lepiej ryby się prezentują (kolorowe i ciemne)

Co do ryb - jak kolega pisze zrób coś z kosiarką bo skalarami czytam się zajmiesz

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 28.05.2015 22:02

No podoba mi się ten biały, jeszcze pstre na nim będą ładnie wyglądały jak podrosną. ;]

Pozwolę sobie zacytować mój post wyżej "Kosiarka w sumie do oddania." , jutro wystawiam na olx, kosiarkę za darmo oddam, a skalary większe po 10zł mniejsze po 5 zł i mam nadzieję że pójdą szybko. ;]

I tak zarobię na nich. Kupiłem w sumie 9 za 30 zł. ;]
2 duże i 7 mniejszych, ale ładne sztuki. Nie żeby coś, ale koleś trzymał je w 60 L ... razem z pielęgniczkami i innymi.... już nawet nie wspomnę ... i w tych 60 L mówił że będzie trzymał pawiookie...

RE: Towarzyskie [225L] - Kelvezu - 28.05.2015 22:27

Haha, są ludzie i taborety. Będzie miał baniak jak Tesco karpie na święta, trochę mu będą wystawać nad powierzchnie rybki, ale to nic.

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 28.05.2015 23:30

Żal mi po prostu że nie ma nigdzie w sklepie zoologicznym, kogoś kto doradzi mu jaki ma do tego mieć litraż itd... Tylko każdy w zoologu patrzy żeby sprzedać i głęboko to ma gdzie będą te rybki. Była raz sytuacja, kiedy to pojechałem po skalary do 225L, poprzedniego i koleś rozmawia sobie z żoną
"Może weźmiemy sobie do naszego akwarium z 8 skalarów"
- "A ile my tam mamy litrów?"
"No jakieś 50 L może 60 L"
Sprzedawca stał obok nich i słyszał wszystko, a na koniec sprzedaje im te 8 skalarów i pyta czy jeszcze chcą jakieś rybki do tego...

Normalnie nóż w kieszeni się otwiera...

RE: Towarzyskie [225L] - rafik - 28.05.2015 23:44

No niestety taki jest biznes.Sprzeda ryby potem klient wraca do sklepu i mówi że mu ryby zdychają więc sprzedaje lekarstwo.Jak ryby zdrowe więc trzeba dokupić kolejne...

RE: Towarzyskie [225L] - Tole - 29.05.2015 10:39

No niestety tak to działa - postawcie się na miejscu sprzedawców - jakoś utrzymać się muszą niestety.

Maverik - sorry dużo tematów dużo postów - musiałem nie dostrzec wpisu o kosiarce

RE: Towarzyskie [225L] - Maverik4231 - 11.06.2015 10:55

Mały update.

6 skalarów pojechało do, Kędzierzyna Koźle, (60 km od mojej miejscowości), Poszły za 50 zł.

W sprawie kosiarki napisałem do zoologicznego, czy nie chcą za darmo przyjąć.

Dwa skalary jadą do Chorzowa w przyszły piątek i w niedzielę w akwarium lądują moje młode 3 największe byki wielkości 5 zł Tongue

I czekam aż podrosną i dobierze się para.

Czyli został mi tylko jeden dorosły standard, jeden niebieski i jeden młody standard.

Dodatkowo do akwarium kupiłem 4 Zbrojniki Gold. Ciągle siedzą na filtrze, bo nigdy go nie czyściłem z glonów od zewnątrz. Tongue

Kirysków w dużym póki co jest 20 chyba... Nie mogę się doliczyć.

Mieliście rację co do kirysków, świetnie wyglądają w stadku. ;] Ciekawostka, pływają w stadach po 6 do 8 osobników. Nigdy więcej... Trochę mnie to zastanawia. ;]

Obsada zredukowana, jeszcze tylko te 2 skalary. Czekam co odpiszą mi z akwarystycznego i jadę do nich. Możliwe że jak będą ładne sztuki, to wrócę do domu z haremem kakadu. ;]

RE: Ameryka (Clear Water - prawie że) [240 L] - Maverik4231 - 11.06.2015 14:53

Nowi lokatorzy już w akwa. ;]

Możecie mnie upewnić w przekonaniu że to jest jeden samiec i trzy samice?
Z tego co widzę to na 95% jest to harem 1+3, ale wolę jeszcze zapytać kogoś kto się zna lepiej. ;]

[attachment=23142]

[attachment=23143]

[attachment=23144]

[attachment=23145]

[attachment=23146]

RE: Ameryka (Clear Water - prawie że) [240 L] - Kelvezu - 11.06.2015 18:06

Też obstawiam, że harem, mimo że się nie znam. Wszystko ładnie rośnie i dobrze wygląda. Daję Like Wink

RE: Ameryka (Clear Water - prawie że) [240 L] - Maverik4231 - 19.06.2015 19:21

[attachment=23158]Mały update. ;]

Wywaliłem paprotnicę, nie do końca mi się podobała i nurzańce porozsadzane trochę.