Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Biotopy (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Akwarystyka morska (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Temat: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH (/showthread.php?tid=38378)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - snajper2407 - 31.07.2014

(28.07.2014, 20:30)g64 napisał(a):  Tak to już jest, koralowce to wspaniałe zwierzaki, a przy tym niektóre mocno parzące i potrafiące prowadzić walkę z innymi koralami umieszczonymi w znacznej odległości od siebie

Jasne pamiętam ostatni wyjazd na nurkowanie Sad
fala zniosła mnie na rafę i dosłownie dotknąłem ramieniem do tego koralowca i wtedy poczułem jak by ktoś mnie pokrzywą poczęstował Sad zacząłem się drapać i masować, zrezygnowałem z nurkowanie i popłynąłem na łódź żeby ktoś to zobaczył Smile zanim wyszedlem z wody miałem już niezłą opuchliznę.
Obsługa polała miejsce octem i pomogło na 1h .
Ale i tak piekło mnie i się babrało przez 5 miesięcy :0
A o to sprawca.
[attachment=22573]

400L Morskiej przygody c.d.n.


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - snajper2407 - 01.08.2014

Witam świeży upgrade Wink na dzisiaj 01.08.2014
[attachment=22575]

[attachment=22576]

400L Morskiej przygody c.d.n.


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - g64 - 01.08.2014

i tak trzymać


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - snajper2407 - 06.08.2014

Hmmmmm.....

Chyba wszyscy na wakacje wyjechali Smile


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - Szaatanek - 06.08.2014

W morskim nawet kamienie żyją hehe Najbardziej zniszczyło Mnie to że Koralowce walkę na dystans prowadzą, nigdy nie interesowałem się morskimi ale widzę że można poczytać co nie co Big Grin
Czytając Twój temat widzę że straszne babranie z tym wszystkim, jeszcze słowa g64 że sporo przed Tobą to trzeba nie źle się starać aby formę baniaka utrzymać. Powodzenia


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - snajper2407 - 07.08.2014

(06.08.2014, 21:33)Szaatanek napisał(a):  W morskim nawet kamienie żyją hehe Najbardziej zniszczyło Mnie to że Koralowce walkę na dystans prowadzą, nigdy nie interesowałem się morskimi ale widzę że można poczytać co nie co Big Grin
Czytając Twój temat widzę że straszne babranie z tym wszystkim, jeszcze słowa g64 że sporo przed Tobą to trzeba nie źle się starać aby formę baniaka utrzymać. Powodzenia

Witam a no liczyłem się z tym ale czy dużo babrania ??? no trochę jest ale bez przesady idzie jakoś to ogarnąć Smile

Moja rada dla zaczynających, nie ma znaczenia jakiej wielkości masz akwarium ale ekipę czyszczącą zawsze wybieraj jak najmniejszą w sensie rozmiarów kraby pustelniki ślimaki i inne gadziny Smile unikniesz wtedy w przyszłości codziennego wkładania rąk do zbiornika aby poprawić korale które pospadały Sad
A co do krabów pożytecznych i nie pożytecznych to bym teraz żadnego nie włożył gnojki robią taka rozpierduchę że aż żal Sad podgryzają polipy i aż się serce kraje jak na to patrzy Sad +++

Może macie jakiś patent na pozbycie się niechcianych krabów ???
Będę wdzięczny

400L Morskiej przygody c.d.n.


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - g64 - 07.08.2014

Haaaaaaaaaaaaa, widzę że każdy przez to musi przejść,ja również,i myślę że każdy,no ,może prawie każdy postąpi tak samo,również zakupiłem różnego rodzaju kraby,czerwone,niebieskie, po paru dniach zorientowałem się jaki błąd popełniłem,nadmieniam że dążyłem zawsze do baniaka z koralami twardymi,sps-ami,codziennie kilka korali pozrzucanych, połamanych,odłowiłem,oddałem i po sprawie,specjalnego sposobu nie znam ale wiem że nie było to trudne,wiem że sobie poradzisz,aha podobne zdanie mam co do zakupu wielu rodzai rozgwiazd, ja dopiero po kilku latach prowadzenia baniaka dowiedziałem się że w skale przywędrował krab, owłosiony,duży, widziałem go tylko kilka razy, ale wiem że szkód nie robił, może za mało czasu poświęcałem na nocne obserwacje, w aktynice,nocą zaczyna się inne a zarazem jak fascynujące życie wielu stworzeń, w dzień nie widocznych, i to właśnie jest piękne.Upadamy i znowu się podnosimy pozdrawiam Grzegorz


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - snajper2407 - 26.08.2014

Witam Wszystkich Smile
dodaję upgrade na dzień 25.08.2014 to już 4y miesiące jak zbiornik działa Smile
szykują się niezłe zmiany, zapraszam już wkrótce na mega zmianę Wink
[attachment=22598]
[attachment=22599]

400L Morskiej przygody już wkrótce Wink


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - snajper2407 - 15.09.2014

Witam Wszystkich po długiej przerwie Smile

Tak jak pisałem wcześniej byłem na urlopie połączonym z nurkowaniem powiem krótko mega zajawka POLECAM !!!
A oto Ja na 10 m tak sobie siedzę i medytuję Wink
[attachment=22632]
no i dodam świeży update mojego baniaczka Wink
[attachment=22633]
co nie co dokupione Wink żółtek i parę korali .
Ps. Słaba jakość muszę się zebrać i porobić aparatem konkrety Smile
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Już nie długo zmiany w baniaku Smile

400 L Morskiej przygody C.D.N.


RE: 400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH - g64 - 09.10.2014

Co nowego słychać,