Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
[Pytanie] Atlas roślin? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: O forum (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Uwagi do forum (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Temat: [Pytanie] Atlas roślin? (/showthread.php?tid=33302)

[Pytanie] Atlas roślin? - krzysztof903 - 03.08.2012 11:08

Nie wiem czy zauważyliście ale brakuje działu do identyfikacji roślin dla użytkowników, skoro jest dział identyfikacji ryb to powinien być też do roślin, bo o dziwo to bardzo ważne. Cool do tego najlepiej jeszcze jakby był spis ww roślin do konkretnego biotopu, wtedy byłoby najlepiej.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - toomeka@wp.pl - 03.08.2012 18:20

Pomysł dobry byle nie był taką porażką jak temat ospy rybiej, że kilkaset postów a leczenie wiadomo opiera się na kilku metodach, które powinny być na samym początku z uwzględnieniem biotopów (np. jeśli chodzi o temperatury dla ryb i roślin) i użytkownik jak by poczytał sam by sobie radził.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - krzysztof903 - 03.08.2012 18:45

Każda roślina była by opisana w osobnym wątku, bynajmniej ja tak to widzę..... Dodatkowo np. dopisek z jakimi rybami i roślinami może być łączona.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - toomeka@wp.pl - 03.08.2012 22:15

Tylko komu się chce???? Big Grin

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - BlackHawk88 - 03.08.2012 22:22

Z taką frekwencją tematów w atlasie ryb, wątpię czy powstanie atlas roślin.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - krzysztof903 - 04.08.2012 00:43

(03.08.2012 22:15)toomeka@wp.pl napisał(a):  Tylko komu się chce???? Big Grin
omg, z takim podejściem nie dziwie się ze forum żyje jak żyje.
(03.08.2012 22:22)BlackHawk88 napisał(a):  Z taką frekwencją tematów w atlasie ryb, wątpię czy powstanie atlas roślin.
Trzeba mieć porządek i coś innego, ale wiadomo jak wszystko potrzebuje czasu.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - toomeka@wp.pl - 04.08.2012 10:59

Podejście jak podejście ale przeczytaj sobie np. regulamin Olka w sprawie zamieszczania opisów ryb akwariowych.
Jedna wielka pomyłka. Nawet zdjęć nie można ściągnąć tylko koniecznie swoje.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - wolfik - 04.08.2012 16:11

(04.08.2012 10:59)toomeka@wp.pl napisał(a):  Podejście jak podejście ale przeczytaj sobie np. regulamin Olka w sprawie zamieszczania opisów ryb akwariowych.
Jedna wielka pomyłka. Nawet zdjęć nie można ściągnąć tylko koniecznie swoje.

A po co nam pierdyliard powielonych zdjęć i opisów, które już istnieją w necie i są przepisane z książek? Jakbyśmy chcieli kopiować, to mielibyśmy atlas z tysiącem opisanych ryb ze zdjęciami, tylko kogo by to interesowało? Jak mamy tworzyć content, to tylko unikalny.

Jak ktoś się wysili, to zaistnieje, reszte można juz znaleźć w 10 sekund.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - toomeka@wp.pl - 04.08.2012 20:40

(04.08.2012 16:11)wolfik napisał(a):  A po co nam pierdyliard powielonych zdjęć i opisów, które już istnieją w necie i są przepisane z książek? Jakbyśmy chcieli kopiować, to mielibyśmy atlas z tysiącem opisanych ryb ze zdjęciami, tylko kogo by to interesowało? Jak mamy tworzyć content, to tylko unikalny.

Jak ktoś się wysili, to zaistnieje, reszte można juz znaleźć w 10 sekund.
Chodzi mi, że wiedzę może ktoś mieć na temat danego gatunku ale nie ma już tego gatunku w akwarium i co? Do zoologa ma lecieć kupować by wrzucić do swojego akwarium by się nazywało, że jego ryba?

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - BlackHawk88 - 04.08.2012 21:14

Zdjęcia może przesłać inny użytkownik.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - Tyberiusz - 05.08.2012 18:21

Moje zdanie jest takie, że forumowy atlas ryb, czy roślin jest zbędny, po wklepaniu w google jest milion stron na temat każdej rośliny i każdej rybki, więc dla mnie to zbędne Wink

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - Greg_C - 17.09.2012 12:38

wg mnie bardzo by się przydał taki atlas z fotkami... z możliwością wyszukiwania np pod dany biotyp( w sensie występowania geograficznego rośliny), temp wody, trudność hodowli , proponowanego obsadzenia rośliny( I ,II planowe ),nawożenia , teraz to wygląda tak że czasem siedzę z kartką i odnotowuje co mi potrzeba z dziesiątkami otwartych okienek przeglądarki... Jeśli chodzi o kwestie komu by się chciało to mnie się chce . Wieczorami w wolnych chwilach mogę trochę popracować nad atlasem, ( zasatanawia mnie kwestia zdjęć roślin w atlasie, tylu gatunków w szkiełku nie mam więc musiałbym brać cudze zdjęcia i jak to się ma do praw autorskich...?) Atlas gotowy opublikowany na stronie i ktoś zapyta dlaczego widzi tam swoją fotkę akwarium ?

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - BlackHawk88 - 17.09.2012 18:30

(17.09.2012 12:38)Greg_C napisał(a):  (zastanawia mnie kwestia zdjęć roślin w atlasie, tylu gatunków w szkiełku nie mam więc musiałbym brać cudze zdjęcia i jak to się ma do praw autorskich...?) Atlas gotowy opublikowany na stronie i ktoś zapyta dlaczego widzi tam swoją fotkę akwarium ?

Ale inni użytkownicy tego forum pewnie mają te gatunki w swoich akwariach, na pewno nie sprawi im problemu wrzucenie takich zdjęć, a i o prawa autorskie nie trzeba będzie się martwić. Co do samego pomysłu to nie wiem, byłem za atlasem ryb, wyszło jak wyszło, parę fajnych, długich i co ważne swoich opisów i koniec, nikomu już się nie chce. Można by było zrobić głosowanie co do tego atlasu roślin. Na razie niech użytkownicy wypowiadają się tutaj, za i przeciw.

RE: [Pytanie] Atlas roślin? - Greg_C - 17.09.2012 21:58

a mnie chodzi po głowie taki atlas bo chyba rośliny mnie kręcą bardziej niż zwierzęta w akwarium, jak będzie gotowy, to na pewno nie jeden raz ktoś skorzysta czy pod biotyp czy dowiedzieć się więcej o hodowli i akurat nie umiem znaleźć w necie właśnie takiego zestawienia, kwestia fotek w sumie była by rozwiązana, chętnie poczekam na opinie odnośnie przydatności takiego atlasu, hm mam wrażenie że mało kto tu zagląda ...