Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
[126l] - ogólne -aktualizacja - zdjęcia 09.04.2012 r :- ) - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: [126l] - ogólne -aktualizacja - zdjęcia 09.04.2012 r :- ) (/showthread.php?tid=31702)

1 2 3


[126l] - ogólne -aktualizacja - zdjęcia 09.04.2012 r :- ) - gregorii12 - 03.03.2012

Witam . Jestem początkowym akwarystą , dlatego proszę o wyrozumiałość . : ) Akwarium mam około 1,5-2 miesiące . Cały czas uczę się , czytam i będę chciał stworzyć i utrzymać ładne akwarium .

Wymiary akwarium i wyposażenie

Pojemność : 126l
Wymiary - 80x 35x 45 cm

Oświetlenie : 60W - Hagen: 2x AQUA-GLO , 1x SUN-GLO (każda po 20W) + pokrywa oklejona taśmą
Filtr - HAILEA HL-BT400
Grzałka 150 W (termostat)


Fauna

5x Mieczyk KOI
3x Molinezja
2x Platka
2x Skalar
2x Pielęgniczka Ramireza Blue 1+1
2x Pielęgniczka Kakadu 1+1

Flora

- Sitowie drobne (chyba : P)
- Moczarka
- Kabomba
- Ludwigia (Chyba Repens)
- Gałęzatka
- Jakiś mech (szczerze nie wiem co z nim zrobię)
+ klika roślin które dostałem i nie wiem co to są za rośliny (jak ktoś ma jakieś przypuszczenia/podejrzenia- niech pisze : ) ) Ta druga Ludwigia to może być natans .


Podłoże - zwykły żwir kupiony w zoologu (był kupowany w pośpiechu , żałuję bo wolałbym coś ciemnego)

Nawożenie - brak . Dolewam kilka kropel Tetra PlantaMin .

Gdybym był mądrzejszy o ten miesiąc nie byłoby w moim akwarium Kakadu ze względu na Ramirezki . (Będę zmuszony oddać je do zoologa chociaż tak ładnie mi rosną) Jeśli chodzi o prawą stronę i Ludwigie z przodu to chce ten bok mieć 'zarośnięty' właśnie wyższymi roślinkami (filtr + grzałka)
Zastanawiam się nad wyrzuceniem tego 'grubego' kamienia i 'powbijania' w podłoże tej reszty . No i zaczynają robić się glony , z którymi jakoś trzeba walczyć i wygrać . Nie dużo ale zaczynają mnie denerwować . Myślę nad jakimś nawozem do żwirku , co by rośliny nie wypuszczały korzeni .

Jeśli chodzi o parametry wody to nie mierzę .

Na zdjęciach z lutego widać kryptokoryny , które nie chciały rosnąć więc postanowiłem je usunąć . Jest też korzeń który jak na razie został usunięty . Będę chciał również zmienić tło .
A może wiecie jak pozbyć się tych drobnych ślimaczków ??

Słaba jakość zdjęć , nie mogę złapać lepszej ostrości . ; /
W ogóle wydaje mi się , że w realu lepiej się prezentuje ..

09.02.2012

[attachment=18298]

16.02.2012

[attachment=18299]

20.02.2012

[attachment=18300]

02.03.2012

[attachment=18301]

[attachment=18302]

[attachment=18303]

[attachment=18304]


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - Sol - 03.03.2012

gregorii12 - żle dodałeś zdjęcia Smile Wybierz opcję "Edytuj - pełna edycja". Nastepnie by dodać zdjęcia masz opcję pod postem. Mam nadzieję, że pomoże.


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - gregorii12 - 03.03.2012

W ogóle ich nie widać ? : D A no tak . U mnie będą , u Was nie . : P
Właśnie nie chce mi ich wrzucić ; /
Już naprawiam błąd i będzie OK : )


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - Inferno - 03.03.2012

Żeby pozbyc się slimaczków to trzeba sobie kupic slimaka albo bocje oraz jak Ci sie chce to mechanicznie(samemu wybijasz). Jesli dobrze zrozumialem z oswietleniem masz 60 w wiec to daje około 0,5W/L czyli ładne oswietlenie. Teraz to juz zaczac od nawozenia makro i mikro.


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - gosiaqool - 03.03.2012

Masz mało roślin i nawozisz więc stąd glony. Z nawozami trzeba uważać i się na tym znać. Lepiej odstaw nawozy i zadaj pytanie na forum lub poczytaj jak się do tego zabrać. Przy tej ilości roślin to nawozy masz z resztek jedzenia kupek i wody kranówki (ona też jest wzbogacona w mikro), no chyba że lejesz RO. Ja z nawożeniem dalej mam więcej kłopotów aniżeli korzyści. Gdzieś czytałam, żeby gotowych nawozów dawać 1/3 (30%) tego co faktycznie piszą na opakowaniu, a u Ciebie jeszcze roślin dość mało to nawet mniej.
PS Oddaj jak najszybciej pielegniczki, jedne lub drugie zanim się pozabijają.


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - patryjo115 - 03.03.2012

Moja opinia na temat tego baniaka jest w 100% pozytywna. Lubię takie skromne i schludne akwaria-wręcz kocham. Akwarium bardzo ładne.


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - Sol - 03.03.2012

Muszle - do kosza lub na półkę. Nie powinny być w akwarium. Podnoszą twardość wody, a tego nie chcesz. Większośc ryb lub dość miękką wodę. Aby trzymać dośc niskie PH weź wrzuć ten korzeń, zawsze to cos pomoże. Żwirek - przydał by się oodrobinę ciemniejsze i drobniejszy, ale jak nie masz mozliwości wymiany to zostaw, nie jest tak żle. Tło fajnie by było zmienić, ja jakieś jednolite, lub coś naturalnego - doda akwarium uroku Smile Przydało by się więcej roślinek, ale to już Twój wybór Smile
Co do parametrów wody - kup testy w paskach (kupisz 25 sztuk, przetniesz w połowie i masz 50 Wink ) lub w płynie. To jest dość ważne. Jesli nie będziesz mieć odpowiednich parametów wymaganych przez Twoje rybki, możliwe że będą chorować w przyszłości.
Akwarium jest ok, najbardziej podobają mi się skalary - cudne są Smile Normalnie ich nei lubie ale Twoje są urokliwe Smile


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - Matkras - 03.03.2012

Testy lepiej kup kropelkowe - są dokładniejsze. A paskowe dają tylko ogólny zarys parametrów.


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - gregorii12 - 03.03.2012

Okej , kupię kropelkowe . : )
Żwirek jest też drobny , ale wymieszany z tym grubym .. (niestety teraz nic nie zrobię a nie chce robić restart). Muszli już dość długo nie ma , a na korzeń zawsze znajdzie się miejsce : )
Będę starał się aby było więcej roślin , bo też mi się to podoba .
A co do tego ślimaka to obojętnie jaki ?? Każdy mi je będzie zjadał ?


RE: [126l] - ogólne (dekoracyjne) - Kaef - 03.03.2012

Co do roślin to jeszcze za wcześnie aby się wypowiadać. Za to przyczepię się do obsady:
5x Mieczyk KOI --> Zbiornik niestety za mały.
3x Molinezja--> Jak wyżej.
2x Platka--> Ok, jakbyś pozbył się moliniezji i mieczyków to możesz dokupić, poprawna nazwa to Zmienniak plamisty.
2x Skalar--> Akwarium za niskie i za małe, do oddania.
2x Pielęgniczka Ramireza Blue 1+1 // 2x Pielęgniczka Kakadu 1+1--> Albo te, albo te.