Tanganika MAGAZYN nr 9 -
Robert M. - 20.06.2011
Dzień dobry,
W następnym tygodniu ukazuje się kolejny, 9 już numer półrocznika Tanganika MAGAZYN.
Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się spisem treści:
List z Zambii ? W drodze nad jezioro ? Michelle Buckland
Afryka 2010 ? Dziennik z wyprawy, część II ? Zbigniew Skrzela
Wyprawa ?Luty 2011 ? Evert van Ammelrooy
Xenotilapia rotundiventralis Takahashi, Yanagisawa i Nakaya, 1997? Edin Mehmedbegovic
Neothauma tanganyicense Smith, 1880 - Endemiczny, żyworodny ślimak z jeziora Tanganika ? dr Marta Mierzeńska
Rodzaj Julidochromis Boulenger 1898, Różnorodność gatunkowa, współpraca przy rozmnażaniu i ?pomocnicy?(część II) ? dr Wolfgang Staeck
Rodzaj Chalinochromis ?julidochromis w uździe? Patrick Tawil
Neolamprologus obscurus (Poll, 1978) - Szara eminencja domowego akwarium ? Piotr Skrzela
Cyprichromis zonatus Takahashi, Hori i Nakaya, 2002 - Edin Mehmedbegovic
Lamprichthys tanganicanus (Boulenger, 1898) ?karpieniec tanganicki, wspaniały przedstawiciel piękniczkowatych z jeziora Tanganika - dr Marta Mierzeńska, Siergiej Wierzbicki
Mastacembelus ophidium Günther, 1893 - ?Piaskowy? drapieżnik ? Daniel M. Miłaczewski
Moja filozofia postępowania z rybami z odłowu - dr Marta Mierzeńska
O szkle słów kilka ?Przemysław Mirek
Recenzje i streszczenia: Przyroda żywa ? podręcznik dla klasy V szkół powszechnych ? Zbigniew Skrzela
RE: Tanganika MAGAZYN nr 9 -
Kroczek33 - 21.06.2011
Zastanawia mnie jedna rzecz.... Dlaczego w magazynie wydawanym w Polsce są teksty w obcych językach? Tak naprawdę to powinniśmy płacić połowę , bo nie każdy po angielsku czy niemiecku zrozumie.
Tym bardziej , że przy profesjonalnych opisach i reportażach naukowcy i hodowcy operują bardziej skomplikowanym żargonem ...
RE: Tanganika MAGAZYN nr 9 -
Robert M. - 07.07.2011
(21.06.2011, 11:26)Kroczek33 napisał(a): Zastanawia mnie jedna rzecz.... Dlaczego w magazynie wydawanym w Polsce są teksty w obcych językach? Tak naprawdę to powinniśmy płacić połowę , bo nie każdy po angielsku czy niemiecku zrozumie.
Tym bardziej , że przy profesjonalnych opisach i reportażach naukowcy i hodowcy operują bardziej skomplikowanym żargonem ...
Jak widać nie znasz naszego magazynu- a szkoda - tekst jest dwujęzyczny
Marta
RE: Tanganika MAGAZYN nr 9 -
Kroczek33 - 08.07.2011
W wywiadzie mówiłaś , że część artykułów jest po polsku , część w języku obcym ...
RE: Tanganika MAGAZYN nr 9 -
Robert M. - 19.07.2011
(08.07.2011, 10:55)Kroczek33 napisał(a): W wywiadzie mówiłaś , że część artykułów jest po polsku , część w języku obcym ...
Przepraszam ale w jakim wywiadzie? W Tanganika MAGAZYN artykuły są zawsze dwóch typów: w języku polskim, albo polsko-angielskie lub angielsko-polskie, co zależy od tego czy autor jest zagraniczny czy polski.
Pawlosma chyba czegoś nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś.
Dziwi mnie, że jeszcze nie znasz tego magazynu zajmując się Tanganiką.
Marta
RE: Tanganika MAGAZYN nr 9 -
Saletra - 21.07.2011
@Robert M.
Ma racje ; )
Kroczek33-ale siare se zrobiłeś

.
Jaki wywiad ? lol ;p
RE: Tanganika MAGAZYN nr 9 -
Kroczek33 - 22.07.2011
(19.07.2011, 12:23)Robert M. napisał(a): (08.07.2011, 10:55)Kroczek33 napisał(a): W wywiadzie mówiłaś , że część artykułów jest po polsku , część w języku obcym ...
Przepraszam ale w jakim wywiadzie? W Tanganika MAGAZYN artykuły są zawsze dwóch typów: w języku polskim, albo polsko-angielskie lub angielsko-polskie, co zależy od tego czy autor jest zagraniczny czy polski.
Pawlosma chyba czegoś nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś.
Dziwi mnie, że jeszcze nie znasz tego magazynu zajmując się Tanganiką.
Marta
Wiem co tam jest mniej więcej napisane

Dlatego nie kupuję , szkoda ciężko zarobionych pieniędzy.
W wywiadzie na faunaplanet "część artykułów jest w języku polskim , cześć jest obcojęzycznych" jak mam to rozumieć ? Wynika , że kilka takich , kilka takich ...
Ale nie moja broszka , przecież nie czytam raczej...