Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Biotopy (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Tanganika (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Temat: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] (/showthread.php?tid=26800)

1 2


Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - pawchod - 24.04.2011

WitamSmile
Mam małe akwarium 40l, chciałbym tam jak w temacie założyć tanganikę, chciałbym się dowiedzieć jaki filtr najlepiej mieć w tym biotopie, jakie podłoże, dekoracje, oświetlenie, obsadę...zakupić
Za odpowiedzi z góry dziękujęSmile








Przepraszam za to że może być powtórzony temat jednak nie znalazłem nic o tym litrażu wody


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - Kroczek33 - 25.04.2011

Litraż to jedno , ale podaj wymiary akwa.

IMHO do takiego baniaka jak i każdego z Tangą za podłoże należy dać piach ,
do 40l filtr wew. z gabką o przepływie 300-400 l/h . (np. Fan 1 - miałem kiedyś w 60l z muszlowcami i nie było problemów) .
Oświetlenie jakie masz to daj , ale nie zbyt mocne.
Dekoracje? Do 40l z Tanganiką wyłącznie muszlowce się nadają ( jeszcze sprawdzę po wymiarach akwa), więc robisz plażę z muszlami.


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - pawchod - 25.04.2011

Moje akwarium-ok50-30-25 [dł-szer-wys], filtr fan mini-mogę zmienić na 1, oświetlenie 11W


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - Kroczek33 - 25.04.2011

niskie to akwa troche ;/ , ale na parkę Neolamprologus brevis powinno starczyć.
Daj Fan 1 , oświetlenie ok . Kup muszle i zalewaj akwa.


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - pawchod - 25.04.2011

A jakie dekoracje oprócz muszli muszę zakupić?
A i czy mogę hodować w nim Czerwieniaki dwuplame lub Gębacze wielobarwne?


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - Kroczek33 - 25.04.2011

Nic , tylko piasek i muszle .


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - pawchod - 25.04.2011

nie dawno szukałem roślinek, rybek... i znalazłem skałki wapienne drążone do biotopów tanganika, malawi, dla tego się pytam


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - Kroczek33 - 25.04.2011

Weź zwykłe bryły , np. piaskowiec czy serpentynit jakiś.


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - pawchod - 25.04.2011

Bardzo dziękuję za pomoc, już nie długo wezmę się za to akwarium, chciałbym pokazać jakie rzeczy chciałbym do niego zakupić:
-FILTR ZEWNĘTRZY MINI KANI 80
-wapień drażony
-muszle
-podłoże
-czekam aż w sklepie koło mnie będą jakieś muszlowce


RE: Pomoc w założeniu tanganiki [w akwarium] - Maxio - 25.04.2011

Odpuść sobie ten filtr zew. bo to pieniądze wyrzucone w bloto ( nie ten litraż, filtr tez beznadziejny jak na taką cenę Rolleyes
Kup lepiej jakis dobry wewnętrznyTongue