Czy na małego welonka też musi być 40 l . ? -
Candy_Girl - 04.03.2011
Hej
Jestem nowa na tym forum , więc wszelkie błędy proszę mi wytykać, ale w kulturalny sposób; )
Więc tak : Moja kuzynka postanowiła założyć akwarium. Chcąc sprawić jej prezent, zabrałam ją do sklepu i zapytałam która rybka najbardziej jej się podoba. Wskazała welonka. Kupiłyśmy go i wpuściłyśmy do jej akwarium. Ale poczytałyśmy trochę w internecie , i wszyscy krzyczą że na jednego welona przypada min. 40 l . Skoro każdy tak mówi- pewnie to prawda. Mam tylko pytanie: Czy te 40 l . to jest na welona 10-15 cm . ? Czy na każdego, bez względu na ,,rozmiar" rybki .? Ponieważ ten którego kupiłyśmy ma jakieś 5 cm ( z ogonem). I teraz mamy problem. Czy może zostać w tym akwarium w którym jest ( 25 l ) czy musimy go przenieść do większego?
Z góry dzięki za odp ; )
RE: Czy na małego welonka też musi być 40 l . ? -
rafik - 04.03.2011
Pewnie za chwilę temat zostanie zamknięty więc tak;w 25 litrach możesz ewentualnie miec jakieś krewetki i ślimaka,welon?szkoda mi rybci...
RE: Czy na małego welonka też musi być 40 l . ? -
Candy_Girl - 04.03.2011
Rafik ,ale on ma 5 cm. Naprawdę dla takiego malucha potrzeba 40 l . ?
RE: Czy na małego welonka też musi być 40 l . ? -
marcinek - 04.03.2011
Taaaak. Ale i pewnie i tak wepchniesz go to słoika...
RE: Czy na małego welonka też musi być 40 l . ? -
rafik - 04.03.2011
(04.03.2011, 19:51)Candy_Girl napisał(a): Rafik ,ale on ma 5 cm. Naprawdę dla takiego malucha potrzeba 40 l . ?
Nie wsadziłbym go nawet do 40l.Jak każde stworzenie także welon rośnie i to szybko więc po pewnym czasie będziesz musiała go ręcznie obracac w akwa.Tak poważnie to oddaj welona ewentualnie kup jakieś 80-100 litrów.
RE: Czy na małego welonka też musi być 40 l . ? -
marcinek - 04.03.2011
Wątpie żeby posuchała.
RE: Czy na małego welonka też musi być 40 l . ? -
susel - 04.03.2011
Jak już rafik słusznie zauważył temat zostanie zamknięty.Nawet na małego welona min. to nie 40l a 60-70l z dobrą filtracją mechaniczną i biologiczną.W małym akwarium będą problemy z parametrami i możliwość karłowacenia ryby.
Masz 2 możliwości :
1.Oddać rybę
lub
2. Postawić większe akwarium
Ostrzeżenie :
-10% dublowanie wątków
-10% zły dział
-100% = BAN
Zamykam - susel