Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
fluval 205 - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Sprzęt w akwarium (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Temat: fluval 205 (/showthread.php?tid=25671)

fluval 205 - pawel1985 - 18.02.2011 16:14

Witam moze ktos mi powiedziec co moze byc przyczyna ze po podlaczeniu filtra i jego uruchomieniu przez moment leca bąbelki a nastepnie idzie sama woda.Filtr kupiony wczoraj zalany woda pokretlo w pozycji na dol.Cos trzeba zrobic jeszcze? czy to tak ma byc ze nie ma byc babelkow powietrza.?

RE: fluval 205 - victus - 18.02.2011 16:32

Skąd lecą bąbelki? Jakiej wielkości? W jakich ilościach? Może po prostu filtr się odpowietrza i wyrzuca zalegające bąbelki? Opisz dokładniej problem.

RE: fluval 205 - pawel1985 - 18.02.2011 16:52

(18.02.2011 16:32)victus napisał(a):  Skąd lecą bąbelki? Jakiej wielkości? W jakich ilościach? Może po prostu filtr się odpowietrza i wyrzuca zalegające bąbelki? Opisz dokładniej problem.

tj tak ze jak wlacze filtr to z wylotu leca bąbelki tak jak np z filtra wewnetrznego . Po chwili juz nie leca tzn ze nie ma efektu napowietrzania , wylatuje sama woda i nie wiem co jest nie tak a nie chce czegos uszkodzic . A co do zapowietrzenia to nei mam pojecia a jak sobie z tym poradzic.? czy to tak poprostu ma byc ze filt zewnetrzny nie napowietrza wody w postaci babelkow jak to mialo miejsce w filtrze wewnetrznym?

RE: fluval 205 - Malutki - 18.02.2011 17:10

pawel, po włączeniu filtra wylatuje razem z wodą powietrze w postaci bąbelków, potem leci już sama woda i jest to w zupełności normalne.
Jeszcze nie spotkałem się z kubłem, który wyrzucał by bąbelki powietrza Smile

RE: fluval 205 - pawel1985 - 18.02.2011 17:25

(18.02.2011 17:10)Malutki napisał(a):  pawel, po włączeniu filtra wylatuje razem z wodą powietrze w postaci bąbelków, potem leci już sama woda i jest to w zupełności normalne.
Jeszcze nie spotkałem się z kubłem, który wyrzucał by bąbelki powietrza Smile

czyli co teraz musze zadbac o jakies napowietrzebie wody ?typu brzeczek i jakas kostka napowietrzajaca?czy sam przeplyw wody wystarczy do napowietrzenia? ta rurke od wlotu wody jakos specjalnie ustawic na jakiejs wysokosci ?czyli z kubelkowego ma wylatywac poprostu strumien wody dobrze zrozumialem?
Obsada 5 neonkow
glonojad 2 kiryski
2 bocje
2 predniaki
i w sumie 8xdanio

RE: fluval 205 - Malutki - 18.02.2011 17:45

Jeśli masz sporo roślin to nie musisz dawać żadnego napowietrzacza. Możesz spróbować wylot filtra ustawić tak, żeby poruszą taflą wody, ale nie zawsze jest to akurat możliwe.

RE: fluval 205 - pawel1985 - 18.02.2011 17:53

(18.02.2011 17:45)Malutki napisał(a):  Jeśli masz sporo roślin to nie musisz dawać żadnego napowietrzacza. Możesz spróbować wylot filtra ustawić tak, żeby poruszą taflą wody, ale nie zawsze jest to akurat możliwe.
ok dzieki za pomoc zaraz bede probowal ustawic na tafle wody i dokupie w niedziele roslinek troche .

RE: fluval 205 - Mariusz27 - 07.01.2018 14:50

Można własnoręcznie przerobić w 10 min by z wylotu lecialy bąbelki pod wodą !!!
Jeśli chodzi o to żeby z rurki wylotowej leciały bąbelki do akwarium to proszę tu foto w lewym górnym rogu widać zieloną rurkę a z niej bąbelki wystarczą 2 wykalaczki i kawałek węża ! Bierzemy wąż robimy dziurki tak aby wykalaczki się krzyzowaly potem za wykalaczkami rurka do powietrza i gotowe[attachment=23476]