Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pływający czyścik magnetyczny - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Wybrane marki i produkty dla akwarystów (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Forum: Gadżety akwarystyczne (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- Temat: Pływający czyścik magnetyczny (/showthread.php?tid=25567)

Pływający czyścik magnetyczny - bosman nowicki - 15.02.2011 09:01

Czyścik magnetyczny to gadżet dla każdego akwarysty. Przydaję się zwłaszcza tym co bardziej leniwym, gdyż można go używać w dowolnym momencie bez konieczności moczenia rąk. Przeważnie zbudowany jest z dwóch części, głowicy którą umieszczamy w akwarium oraz rączki która znajduje się po naszej stronie. Obydwie części posiadają wbudowane magnesy dzięki którym przyciągają się ułatwiając operowanie czyścikiem. Powierzchnia przylegająca do szyby w głowicy wyłożona jest szorstkim materiałem który odpowiada za oczyszczanie z glonów i miękkim od strony rączki który usuwa drobne zabrudzenia.

Sprzedawane obecnie czyściki magnetyczne są skonstruowane w ten sposób, że głowica jest niezatapialna dzięki czemu bez problemu możemy przełożyć czyścik na kolejną zabrudzoną szybę.

Dodatkowo dla gadżeciaży niektóre czyściki posiadają wbudowany termometr cyfrowy.

RE: Pływający czyścik magnetyczny - zolwikk - 15.02.2011 10:47

Pływający tez mam
Z tym termometrem to fajny.

ps. są też takie magnetyczne nie pływające z sznurkiem do tego strasznie ciężki (szkoda gadać miałem to kupione lecz oddałem)

RE: Pływający czyścik magnetyczny - Malutki - 16.02.2011 22:58

Te czyściki są dobre, ale usuwają tylko te delikatne glony z szyby, tych mocniejszych nie dadzą rady wyczyścić, a jedynie je pogłaszczą Smile

RE: Pływający czyścik magnetyczny - mikczuk95 - 20.02.2011 15:21

Mam taki czyścik od 3 lat. Malutki ma rację. Zielonego "pyłku" nie doczyszczą. Zdecydowanie preferuję szczoteczkę do zębów.

RE: Pływający czyścik magnetyczny - nefrete1 - 25.02.2011 14:16

Kuuuuurcze, a ja się napaliłam na ten gadżet, bo mam dosyć ślęczenia z żyletką na patyku.

Szczoteczką do zębów to czyszczę swoje 22l, ale 240 to sobie nie wyobrażam
Tongue

RE: Pływający czyścik magnetyczny - maluch114 - 25.02.2011 14:26

Jeśli będziesz sytematycznie czyścił szybę czyścikiem ( codziennie wieczorem ) to nie bedziesz miał problemu z glonami . Używam czyścika od dawna i nie mam kłopotu z zielonymi glonami,a tym bardziej z brudną szybą. Polecam tą sprytną maszynkę .

RE: Pływający czyścik magnetyczny - Bulkas - 11.03.2011 17:07

Mam od dawna czyścik, ale lepiej mieć i żyletkę i to. Tym tylnej szyby nie wyczyści, z bocznymi też są problemy. Poza tym tym tych zielenic w formie kropek nie usunie. Dodatkowo trzeba bardzo uważać, żeby żwirek nie dostał się między czyścik a szybę, bo strasznie rysuje się szyba.

RE: Pływający czyścik magnetyczny - KrzysztofOt - 11.03.2011 19:38

A jak takie czyściki sprawdzają się na zbiornikach profilowanych?

RE: Pływający czyścik magnetyczny - maksiu85 - 11.03.2011 20:22

Mam dwa czyściki.
Pierwszy firmy Trixie aqua pro Magnet Scheibenreiniger (co za nazwa)
to ten pierwszy w pierwszym poście tematu. W moim odczuciu nie nadaje się do niczego. Ma słaby magnes i niewygodnie się trzyma. Czesto wpadał do wody i trzeba go wyciągać co jest irytujące. Cena coś koło 25zł. Po jednym dniu schowałem go do szafki. Generalnie nie polecam

Drugi Hailea pływający z regulacją mocy docisku. Bardzo fajny wygodny sprzęt. Ma czarny kolor i nie rzuca się przez to w oczy. Dość dobrze radzi sobie z glonami. Da akwa o szybach 8mm polecam model do 10mm. Raczej nie odpadnie od szyby, a nawet jeśli to nie trzeba po niego siegać na dno akwarium. Cena od 12 do 30zł (zależne od rozmiaru). Bardzo mocno trzyma i można bez obaw szybko przemieszczać go po ściankach akwarium. Polecam

Generalnie tego typu czyściki są dobre do codziennej pielęgnacji zbiornika.
Jeśli chodzi o 'mocniejsze' glony to lepiej użyć np starej karty magnetycznej, telefonicznej (takiej plastikowej). Lepsza niż żyletka bo nie kaleczy Wink

RE: Pływający czyścik magnetyczny - marcinek - 25.03.2011 17:09

Mam czyścik i profil i normalnie bez przeszkód czyszczę.

RE: Pływający czyścik magnetyczny - warson - 25.03.2011 17:41

Mam ten czyścik z termometrem, i powiem że kapitalna sprawa :-) nie trzeba łapami grzebać w akwa Tongue

RE: Pływający czyścik magnetyczny - Madman - 06.06.2011 23:08

(25.02.2011 14:26)maluch114 napisał(a):  Jeśli będziesz sytematycznie czyścił szybę czyścikiem ( codziennie wieczorem ) to nie bedziesz miał problemu z glonami . Używam czyścika od dawna i nie mam kłopotu z zielonymi glonami,a tym bardziej z brudną szybą. Polecam tą sprytną maszynkę .

Dokładnie, codziennie wieczorkiem przelecieć szybę i mamy problem z głowySmile
Posiadam taki:
Aqua-Szut 10mm

Trochę wkurza jak za szybko ruszam i odczepi mi się druga część, spadnie na dno i trzeba grzebać za nimSmile Ale ogólnie swoją pracę wykonuje bardzo dobrzeSmile

RE: Pływający czyścik magnetyczny - wisnia0384 - 06.06.2011 23:13

(06.06.2011 23:08)Madman napisał(a):  Dokładnie, codziennie wieczorkiem przelecieć szybę i mamy problem z głowySmile
Codziennie? A czego tak często?

RE: Pływający czyścik magnetyczny - Lastmale - 07.06.2011 21:07

Troche inny model do szyb 8-10mm

Uploaded with ImageShack.us

Raz w tygodniu wystarczy sie tym gadzetem pobawic

RE: Pływający czyścik magnetyczny - nazar - 18.06.2011 14:29

Ja sie tym nie bawie bo zbrojnik i mapularie robią to za mnie i szyba czysta i tylko szkoda na to kasy było ;p

RE: Pływający czyścik magnetyczny - mdhlodz - 21.07.2011 10:38

Zastanawiam się nad kupnem tego uber pro czyściwa. U mnie w malawi glony szybko się pojawiają. Akwarium ma czyszczone szyby raz w tygodniu, z podmianą wody. Przeważnie cz-pt bym miał obraz HD na weekend. Czyszczę zmywakiem do naczyń. Zalety to to, że jest dokładny i glony nawet te zielone można wycisnąć do jakiejś miseczki. a nie że się unoszą w wodzie. Z tym, że chciałbym coś co pozwoliło by mi utrzymać szybę czołową w HD przez cały tydzień. Musiałbym tym czyściwem jechać z 3 razy w tygodniu. Chyba nie jest to męczące jak moczenie grabi. Jaki polecacie do 240l 8mm ?

RE: Pływający czyścik magnetyczny - kptchris - 27.03.2013 11:12

Witam,

Niedawno kupiłem taki czyścik:
http://allegro.pl/robizoo-czyscik-magnetyczny-super-mocny-m-10mm-i3101638199.html

Cena przystępna no i jest pływający.

Kluczem do sukcesu jest, jak to już ktoś wcześniej napisał, systematyczne czyszczenie. Jak szyba zarośnie na amen, ten gadżet już nie pomoże Smile

U mnie przy czyszczeniu (żeby osiągnąć pożądany efekt, trzeba ruszać czyścikiem dosyć dynamicznie) podnoszą się z podłoża wszystkie syfy, także zaraz po operacji w akwa mały sajgon Wink Ma to też swoje zalety - mogę wtedy siatką wyłowić co większe pływające badziewie Big Grin

Pozdrawiam!

RE: Pływający czyścik magnetyczny - Kazek30 - 22.02.2014 18:29

Pozdrawiam. rzeczywiście fajny jest ten polecany przez Was ----------czyścik magnetyczny. Faktycznie jest to świetny gadżet dla każdego akwarysty. Wszystkiego najlepszego zyczę i jutro wejdę winny dział. Do zobaczenia..................................

RE: Pływający czyścik magnetyczny - xKrychx - 22.02.2014 20:25

Ja mam czyścik i raz na tydzień-dwa czyszczę szybę z glonów i nie ma problemu wszystko ładnie zchodzi Smile

RE: Pływający czyścik magnetyczny - Kazek30 - 23.02.2014 09:48

Pozdrawiam. Fajne odpowiedzi an zadane pytanko. Pływający czyścik magnetyczny - fajna rzecz, warto kupić. wszystkich pozdrawiam iw przyszłym tygodniu wejdę w fachowy- inny dział. Zobaczycie mój fachowy artykuł. Pa kochani............

RE: Pływający czyścik magnetyczny - doradcatomasz - 23.12.2015 21:35

zastanawiam się nad zakupem takiego pływającego czyścika magnetycznego, nawet nie wiecie jak mnie cieszą wasze opinie, że się on bardzo sprawdza Smile mam nadzieję, że u mnie będzie tak samo, już z żoną mamy trochę dość co tygodniowego czyszczenia akwarium i mam nadzieję, że taki pływający czyścik magnetyczny ułatwi nam sprawę i będzie się dało chociaż co dwa tygodnie myć akwarium Smile mam nadzieję również, że naszym rybkom nie będzie przeszkadzała jego obecność, w tą wigilię raczej się nie zdarzą pożalić Smile