Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: O forum (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Śmietnik (/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Temat: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? (/showthread.php?tid=25301)

Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Joanka - 04.02.2011 11:53

Hej właśnie wczoraj gdy wróciłam do domu po egzaminie na uczelni dowiedziałam się że wszystkie neonki a miałam ich 4 i większość gupików mi padła heh i teraz mogę kupić sobie nowe rybki.Mam 70l akwa i chciałabym mieć albo bocję albo welonki.W akwarium pozostały mi tylko 1 gurami i 2 małe gupiki samceSad, mam problem ze ślimakami,posiadam również krewetki .Czy w 70l akwa można trzymać welonki i bocje razem z moimi obecnymi rybkami?Czy bocje można trzymać z welonkami i tymi 3 rybkami?
Proszę o pomoc i bez złośliwych komentarzy ;)Dodam że gupiki świetnie się czuły i bardzo szybko rozmnażały ale świetlówka się przepaliła i sporo czekałam na nową niestety ,może to była przyczyna zgonu rybekSad?
Pzodrawiam
wszystkich

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Bulkas - 04.02.2011 12:17

Odpuść sobie welony. Za małe akwarium, a one rosną ogromne, i to straszne świnie.

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Gupiker - 04.02.2011 14:44

W żadnym wypadku welony.. Te ryby nie nadają się do akwarium, a do stawu.Wejdź w dział OBSADY i sprawdź jakie rybki możesz trzymać w akwa 70L.

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - leon19826 - 04.02.2011 17:36

Jeśli chodzi Ci o bocje wspaniałą to kompletnie odpada jest to ryba stadna i dorasta do 20-25cm.Mozesz sie skusić na małe stadko 4-5szt bocji karłowatej tylko bez welonów i nie wiem czy nie ruszą krewetek.

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - akwabrw - 04.02.2011 17:43

Bocje tak jak leon napisał odpadająWink welony też, z tego co teraz masz to byś mogła zrobić tak: krewetkarium gupiki i 1+2 gurami, Alo ona też troche za duże, ale jak innych ryb nie będziesz z nimi trzymała, to się pomieszcząWink

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Joanka - 04.02.2011 18:59

kupiłam 2 bocje które jedzą ślimaki a wcześniej sprawdziłam czy jeszcze mam krewetki okazało się że nie ma ani jednejSad więc bocję kupiłam Wink
do tego planuję dokupić rozborę się nazywają i dokupię gurami żeby moje gurami miało towarzysza zabawSmile
wcześniej miałam gurami i z tych został mi ten jedenSmile może jakieś gupiki ale tylko 1 żeby się za szybko nierozmnażałySmile
Znacie jeszcze jakieś ciekawe rybki???
Pozdrawiam
wszystkichWink

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - leon19826 - 04.02.2011 19:12

No to gratki Sad

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Joanka - 04.02.2011 19:55

Czy pyszczaki moga żyć z pyszczakami?
Chodziło mi o czy pyszczaki mogą żyć z bocjami w jednym akwariumWink>
?

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Bulkas - 04.02.2011 19:59

Nie. Bocje wolą miękką wodę, a pyszczaki twardą.
Poza tym wątpię czy wystrój akwarium jaki urządza się dla pyszczaków odpowiadał bocjom Big Grin

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - domin159 - 04.02.2011 20:02

Joanka
ile ty masz lat? jesteś poważna? kilka osób się tu produkuje, tłumaczy ci a ty dalej swoje. żadnej bocji! żadnego gurami! oddaj wszystkie rybki i zakończ karierę sadysty! myślisz że jak będziesz miała z każdego gatunku po jednej czy dwie to będzie ładnie? mylisz się.

oddaj wszystkie ryby. zrób porządek z akwarium i później wymyśli się obsadę a nie ty sobie zupę tam robisz w akwarium. ja bym ci proponował:
-20x razbora klinowa
-parka p. ramirezy
-8x otosek lub 6x kirysek

w akwarystyce nie chodzi chyba o to by mieć dużo ryb w brzydkim akwarium. lepiej mieć tylą jedną rybę ale za to zbiornik który będzie piękny i w którym ryby się będą czuły dobrze.

odpuść sobie te bocje i welony

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - kolcubuch - 04.02.2011 20:16

Poza tym nie rozumiem jak można myśleć o nowych rybach nie znając powodu śmierci takiej ilości zwierząt...

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - domin159 - 04.02.2011 20:19

widać można. dla niej to tylko rybka za 5zł. jak zdechnie kupi nową i tak w kółko. i jeszcze jak pójdzie do sklepu to pewnie wyrwie nowy ceramiczny zameczek lub wrak statku. bo przecież takie bajery są niezbędne. im więcej ryb, zgonów i takiego badziewia to w jej mniemaniu lepiej

RE: Jak duże akwa dla welonów i czy bocje mogą żyć z innymi rybami a jak tak to jakimi? - Olek - 04.02.2011 21:45

Joanka 70 litrów nie nadaje się na hodowlę welonów, bocji czy też gurami.