Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
[112L-ogólne] by Spodek0525 - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: [112L-ogólne] by Spodek0525 (/showthread.php?tid=24310)

1 2 3


[112L-ogólne] by Spodek0525 - spodek0525 - 29.12.2010

Witam
Jest to moje pierwsze, świeżo założone akwarium. Na razie jest mało roślinek i wszystkie są słabo rozrośnięte, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Nie pasuje mi układ roślin, ale nie mam pojęcia jak go zmienić.. Liczę na jakieś podpowiedzi Smile Jak przejdą te wszystkie mrozy, to zamówię jakiś zestaw roślinek na allegro. Zalane zostało 10.12.2010r.

Akwarium 112l (profil) wymiary 80x40x35 cm

Podłoże:
Hanza Green (substrat), żwirek rzeczny.

Oświetlenie:
2x18W

Sprzęt:
Filtr: AQUAEL UNIFILTER 500UV.
Grzałka AQUAEL 150W z termostatem.

Nawozy:
Chwilowo nic..

Flora:
Nie znam nazw roślinek Sad

Obsada:
2x Zbrojnik Niebieski
10x Neon Inessa
4x Molinezja Black Molly
2x Fantom (barwieniec) Czarny
4x Gupik Pawie Oczko
1x Pielęgniczka Ramireza ( samiczkę zagonił samiec.. )

Kilka zdjęć:





Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Przepraszam za linki do zdjęć, ale normalnie nie chcą fotki wejść i nie mam pojęcia czemu..


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - Kondziu360 - 29.12.2010

Co mi się podoba, to korzeń... Reszta skromnie, mało roślin, grube podłoże...
Obsada też nie powala na kolana.


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - Malutki - 29.12.2010

Fajny korzonek, co do roślin, to zaczekaj, rozrosną się jeszcze na pewno zdecydowanie. Więc ja bym na razie nic nie zmieniał, ale jak uważasz.


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - Zielony192 - 29.12.2010

Grzałkę daj bliżej filtra żeby się lepiej temp. wody rozchodziła


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - Madman - 29.12.2010

Nie zmawiaj zestawów roślinnych a allegro. Masz tam 50 gatunków tylko że po 2/3 roślinki co da marny efekt. Jedź na giełdę akwarystyczną i tam kup 45/ rodzajów roślinek.
Jak jesteś z Krakowa to na balickiej jest taka Pani z roślinkami jak się wchodzi to na prawo, wybór roślinek powalający, jak czegoś nie ma to za tydzień masz zamówione. Ceny baaaardzo przystępne.


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - mcda-p - 29.12.2010

No cóż...jest dość pusto w tym akwarium. Pomyśl nad ustawieniem korzenia centralnie. Dno jest płaskie więc najlepiej gęsto obsadzić roślinami. Rozumiem, że potrzebujesz czasu żeby je załatwić, póki co zastanów się co posadzisz na poszczególnych planach. Masz wystarczające oświetlenie, powinieneś zapuścić do baniaka CO2, rośliny trochę podrosną. Powtórzę po poprzednikach - nie kupuj zestawów na allegro.
Co do obsady-nie uważam jej za tragiczną, ale molinezji powinieneś się pozbyć ze względu na mały litraż. Ramirezę do pary lepiej dokup dopiero gdy będzie więcej roślin dających schronienie. To tyle, czekam na jakieś zmiany Wink


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - spodek0525 - 29.12.2010

Cały czas próbuję kupić ramirezkę, ale jak przyjeżdża dostawa z nimi ( co zdarza się bardzo, bardzo rzadko ), to zazwyczaj są takie malutkie i nie można rozróżnić nawet płci.. Takiej kupować nie ma sensu Smile.
Co do roślinek to niestety nie mieszkam w Krakowie, jestem spod Warszawy. U siebie w zoologicznym jedną roślinkę mam po ok. 10zł, więc to trochę droga inwestycja, ale spróbuje zdobyć i zrobić tak jak mówicie, więcej roślin jednego gatunku Smile


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - welonek15 - 29.12.2010

źle że te podłoże hanza green przysypałeś tymi większymi kamieniami


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - Kondziu360 - 29.12.2010

(29.12.2010, 22:13)spodek0525 napisał(a):  Cały czas próbuję kupić ramirezkę, ale jak przyjeżdża dostawa z nimi ( co zdarza się bardzo, bardzo rzadko ), to zazwyczaj są takie malutkie i nie można rozróżnić nawet płci..
No miałem ten sam problem, ale myślę że jutro kupię już swoje egzemplarze Wink

Cytat:jestem spod Warszawy. U siebie w zoologicznym jedną roślinkę mam po ok. 10zł, więc to trochę droga inwestycja, ale spróbuje zdobyć i zrobić tak jak mówicie, więcej roślin jednego gatunku Smile

U mnie widziałem żabienice po 45zł Smile

Znajdź sprzedawcę na Allegro który sprzedaje wiele gatunków roślin. Kupujesz wtedy np. 3 gatunki roślin, po 20 sadzonek z każdej. Za przesyłkę płacisz raz, a cały zbiornik obsadzony...


RE: [112L-ogólne] by Spodek0525 - spodek0525 - 29.12.2010

A polecisz mi jakiś konkretny gatunek roślinki, która nie jest zbyt wymagająca i ładnie się rozrasta? Najlepiej coś takiego żebym mógł posadzić ją z tyłu i zakryć osprzęt Smile