Maksymalne oświetlenie akwarium - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Akwarystyka ogólnie (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Temat: Maksymalne oświetlenie akwarium (
/showthread.php?tid=23312)
Maksymalne oświetlenie akwarium -
tadeuszpa - 09.11.2010
Witam
planuje zrobić własną pokrywę do akwarium 112l profil (aktualnie posiadam standardową oświetlenie 2x18W) mam możliwość zastosować stateczniki 2x20W i tu pojawia się pytanie czy przy zastosowaniu dwóch takich stateczników nie będzie za mocne oświetlenie?
RE: Maksymalne oświetlenie akwarium -
Wiejko - 09.11.2010
To zależy, jeśli masz dużo roślin i akwarium jest już ustabilizowane to powinno być ok. Przynajmniej u mnie przy podobnej ilości światła i braku CO2 jest w miarę bez glonów, ale bardziej wymagające rośliny nie bardzo chcą rosnąć.
RE: Maksymalne oświetlenie akwarium -
kacperkrzyz - 09.11.2010
Przy 80W na 112L to wymagające rośliny też urosną.Nie będzie to za dużo, tylko trzeba to będzie wykorzystać, gęsto będziesz musiał zasadzić zbiornik.