Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Akwarium 60l w prezencie - pytania początkującego - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Akwarystyka ogólnie (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Temat: Akwarium 60l w prezencie - pytania początkującego (/showthread.php?tid=22764)

1 2 3 4


Akwarium 60l w prezencie - pytania początkującego - hanuschka - 14.10.2010

1.Nie napadajcie mnie za brak znakow diakrytycznych!
2.Nie mam zielonego pojecia o Akwarystyce,nie jestem tez fanem itd,ale kocham zwierzeta i nie lubie kiedy dzieje im sie krzywda wiec tu jestem!
3.Moja corka dostala 60litrowe akwarium w prezencie,woda jest przefiltrowana i przygotowana na nowych domownikow,grzalka jest i jak juz przeczytalam termometr uwazany za do niczego czyli nalepka tez jest,jak sobie zasluza to dostana nowy...rybki i corka!
4.Roslinnosc prawdziwa i tak tez zostenie.
5.W komplecie z prezentem,dekoracja typu sztuczna muszla z perlamiSad..mam nadzieje ze nie szkodzi rybka...
...to tyle...teraz pytanie killer....
Zakochalam sie w Pielegnicach....i chce!chce!chce!
Wiem ze akwarium za male i beda chore i tak dalej..ale pytanie
czy na pierwsze trzy miesiace jedna pielegnica nie da rady w 60l...reszta obsady bylaby dobrana pod pielegnice?
A jezeli nie to czy mozecie mi polecic rownie urocze i barwne rybki dla mojego akwarium...podobne do pielegnic,czy moze istnieje cos takiego jak miniatury pielegnic?


Nazwa tematu została poprawiona.
Powinna opisywać problem.

Zamiast pytać o podstawy rozejrzyj się po forum, zacznij korzystać z opcji SZUKAJ, przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Nie wykręcaj się brakiem doświadczenia, wykaż odrobinę chęci i wysiłku.
Poczytaj o podstawach akwarystyki.


Kejdi



RE: blagam o info!!POMOCY - susel - 14.10.2010

(14.10.2010, 14:52)hanuschka napisał(a):  czy moze istnieje cos takiego jak miniatury pielegnic?

Pielęgniczki...


RE: blagam o info!!POMOCY - katecheta22 - 14.10.2010

1.wywalasz muszle itd. z akwa bo ci tam rzadna rybka nie wytrzyma...
2.masz może filtr???
3.ile tych roślinek
4.do 60l to parka pielęgnicy ramireza Smile


RE: blagam o info!!POMOCY - janek144 - 14.10.2010

ok spokojnie coś się da zrobić
1. jaki masz filterek
2. oświetlenie

polecił bym ci Pielęgniczki Ramireza


RE: blagam o info!!POMOCY - hanuschka - 14.10.2010

(14.10.2010, 14:58)susel napisał(a):  
(14.10.2010, 14:52)hanuschka napisał(a):  czy moze istnieje cos takiego jak miniatury pielegnic?

Pielęgniczki...

(14.10.2010, 15:00)katecheta22 napisał(a):  1.wywalasz muszle itd. z akwa bo ci tam rzadna rybka nie wytrzyma...
2.masz może filtr???
3.ile tych roślinek
4.do 60l to parka pielęgnicy ramireza Smile

filtr jest...wlaczony od tygodni,roslinki 1 RAZ cos trawiastego i 1 Raz Kulka,ja bym ja nazwala glonowa albo cos w tym rodzaju...ale zywe...nawet wylazl z tego smieszny pol centymetrowy slimak i lazi po pustym akwarium...
p.s.dlaczego sprzedaja taki szrot jak muszelki i inne pierdoly w zoologicznym jezeli nie jest odpowiednie dla rybek..
no i co trzeba jeszcze o pielegniczkach wiedziec w takim razie
(14.10.2010, 15:06)janek144 napisał(a):  ok spokojnie coś się da zrobić
1. jaki masz filterek
2. oświetlenie

polecił bym ci Pielęgniczki Ramireza

oswietlenie jest tez...a filtr...zabij mnie nie jestem blond ale nie mam pojecia...nie moge znalezc opakowania...firma elite i model chyba stingray15...mowi to wam cos?
(14.10.2010, 15:00)katecheta22 napisał(a):  1.wywalasz muszle itd. z akwa bo ci tam rzadna rybka nie wytrzyma...
2.masz może filtr???
3.ile tych roślinek
4.do 60l to parka pielęgnicy ramireza Smile

jezeli nie wytrzymaja z muszla to co z sztucznie barwionym podlozem?tylko nie mow ze tez wywalic?


RE: blagam o info!!POMOCY - kubaoss - 14.10.2010

Jak ci się podobają pielęgnice to mam 3 możliwości.
1.Muszlowce x20 to bardzo mąłe rybki żyją w muszlach po ślimakach, więc lubią twardą wodę.Nie jest to za dużo bo one rosną od 2 do 4cm.
Najmniejsza ze znanych pielęgnic.Tongue
2.
-2x pielęgniczka ramireza i inne rybki.
3.
-pielęgniczka kakadu i inne rybki.
Kakadu i ramireza nie mogą być razemBig Grin

Wywal tą muszlę i rozgwiazdę . Jak chcesz kakadu lub ramirezę to kub korzenie z garbnika poniewarz zmiękczją wodę. A i jeszcze rośliny np. anubiasy, kabomby, żabienice, mchy na trawniczek(ładnie wygląda)


RE: blagam o info!!POMOCY - janek144 - 14.10.2010

ok fajne akwarium Wink
filterek da rade narazie (zależy od obsady)
ja bym nie dał takiego żwirka do akwarium pewnie się wykosztowałaś na niego jak siemasz ładnie wygląda ale ryby nie wytrzymają tak jaskrawego koloru, polecił bym ci w przyszłości wymienić na drobnej gradacji żwirek rzeczny albo piasek kwarcowy

ps: fajna walizka


RE: blagam o info!!POMOCY - hanuschka - 14.10.2010

(14.10.2010, 16:19)janek144 napisał(a):  ok fajne akwarium Wink
filterek da rade narazie (zależy od obsady)
ja bym nie dał takiego żwirka do akwarium pewnie się wykosztowałaś na niego jak siemasz ładnie wygląda ale ryby nie wytrzymają tak jaskrawego koloru, polecił bym ci w przyszłości wymienić na drobnej gradacji żwirek rzeczny albo piasek kwarcowy

ps: fajna walizka

dzieki:Rolleyes...pojde na kompromis...moze poloze pisek jako druga warstwe..tzn..rybki nie dostana oczoplasu?


RE: blagam o info!!POMOCY - janek144 - 14.10.2010

ooo dobra myśl tylko musisz trochę odjąć tego żwirku i pamiętaj że musi być wiekszej lub takiej samej gradacji bo inaczej wyjdzie na wierzch pierwszy


RE: blagam o info!!POMOCY - hanuschka - 14.10.2010

(14.10.2010, 16:13)kubaoss napisał(a):  Jak ci się podobają pielęgnice to mam 3 możliwości.
1.Muszlowce x20 to bardzo mąłe rybki żyją w muszlach po ślimakach, więc lubią twardą wodę.Nie jest to za dużo bo one rosną od 2 do 4cm.
Najmniejsza ze znanych pielęgnic.Tongue
2.
-2x pielęgniczka ramireza i inne rybki.
3.
-pielęgniczka kakadu i inne rybki.
Kakadu i ramireza nie mogą być razemBig Grin

Wywal tą muszlę i rozgwiazdę . Jak chcesz kakadu lub ramirezę to kub korzenie z garbnika poniewarz zmiękczją wodę. A i jeszcze rośliny np. anubiasy, kabomby, żabienice, mchy na trawniczek(ładnie wygląda)

dzieki....kakadu to raczej moj typ...rozumie ze jak bedzie wieksze akwarium na pielegnice papuzie to kakadu beda zyly w zgodzie z wielkimi?...rozgwiazda tez nie dobra?
(14.10.2010, 16:31)janek144 napisał(a):  ooo dobra myśl tylko musisz trochę odjąć tego żwirku i pamiętaj że musi być wiekszej lub takiej samej gradacji bo inaczej wyjdzie na wierzch pierwszy

kazda wasza informacja mi sie przydaje..jestem mianowicie zielona jak moj zwirek..dzieki,dzieki..chyba poki co kazdy krok bede tutaj konsultowac...czyli narazie po zwirek i mala pielegniczke...a co z bocjami?one chyb zyja raczej ze wszystkimi w zgodzie?pielegniczka i bocja jest ok?