Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: obsada 200l - kuba93swdn - 10.09.2009

maja napisał(a):masz za małe akwarium na skalary.

przesada 200l za małe na skalary?

RE: obsada 200l - Krolik85 - 10.09.2009

Maja odpisała na moje pytanie. Ponieważ ja mam 100 litrów

RE: obsada 200l - kuba93swdn - 10.09.2009

aha, myślałem że to było do tej 200 - setki, ale do setki skalary niezbyt, zaś mieczyki hellera są ładne

obsada 200L - mało spotykana - bender - 17.09.2009

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum więc Wszystkim mówię DZIEŃ DOBRY.

Moją przygodę zacząłem już 10 lat temu i od początku był to biotop Malawi. Teraz przyszedł czas na zmiany ale w innych biotopach jestem jak początkujący więc wybaczcie za może proste pytania i umiejscowienie ich w jednym miejscu ale tak chyba bedzie wygodniej, niż rozdrobnić na każdy dział.Proszę o wyrozumiałość moderatorów.

Więc przejdę do sedna sprawy:
akwa 200L
filtr kubeł JBL 500
wewnętrzny Fluval 4+
świetlówki MarineGlo i PowerGlo

Rozglądając się w sklepie za nową obsadą polecono mi:
5 sztuk Ctenolucius hujeta
5 sztuk Buszowca Ostropyskiego
Zaciekwiła mnie ona bo temperamentem zbliżone do pyszczaków.Co sądzicie o tych rybach??

Świetlówki do wywalenia,tyle to sam się domyślam.Do roślin jakie będą najlepsze? Wyczytałem,że jedna powinna być o temperaturze 6000k a druga o mniejszej temperaturze.

Co z filtracją? Kubeł zostaje ale co z wewnętrznym? Wywalić go? A jeżeli zostanie to nie bedzie za duża pralka dla tych gatunków?

I jakie podłoże najlepiej zrobić dla roślin?

Jak sami widzicie wolę wszystko dobrze przygotować więc jestem otwarty na propozycje i sugestje obsady.

RE: obsada 200L - mało spotykana - ethnix - 17.09.2009

Filtracja ok, filtr to chyba JBL CP e1500 ?

Co do obsady to uważam, że fatalnie ci doradzono:

- Ctenolucius hujeta - pochodzi a Ameryki, dorasta do ok 25 cm, czasem więcej. Jest o ryba stadna i trudno mi sobie wyobrazić nawet małe stadko w 200l? Wymaga bardzo dużo miejsca do pływania i jest raczej mocno agresywna

- Ctenopoma acutirostre - Afryka, jest to rybka spokojna i płochliwa, wymagająca wielu kryjówek, aktywna najczęściej po zmroku

- jak widzisz różne biotopy, różne temperamenty no i C. hujeta napewno nie do 200l

- Jeżeli już chcesz coś z tych ryb dobieraj spokojną obsadę do Ctenopoma acutirostre

- W którym momencie one przypominają ci pyszczaki, bo nie wiem?

RE: obsada 200L - mało spotykana - bender - 18.09.2009

Filtr jak napisałem dokładnie JBL 500

Co do podobieństwa to chodziło mi, że są agresywne w stosunku do innych mieszkańców akwa i małe rybki mogą potraktować jak pokarm.

Więc co zaproponujesz na obsadę? Nie chcę czegoś pospolitego, wolę coś co nie jest w większości akwa.

Dzięki za info o obsadę ale co z filtracją.Zostawić też wewnętrzny?

RE: obsada 200L - mało spotykana - 3promile - 18.09.2009

Cytat:Świetlówki do wywalenia,tyle to sam się domyślam.Do roślin jakie będą najlepsze? Wyczytałem,że jedna powinna być o temperaturze 6000k a druga o mniejszej temperaturze.

Optymalne zestawienie to 10000K z przodu i 6500K z tyłu - łącznie nie mniej niż 0.5 W/l. Jeżeli chcesz uprawiać bardziej wymagające rośliny, powinieneś zastanowić się nad podawaniem CO2 - początkowe koszty są spore, ale efekt warty wydania tych paru złotych. Jeżeli nie masz doświadczenia z roślinami - jak niemal każdy malawista Wink - proponuję podłoże Aquabotanique Biogrunt (jest stabilne i "wybacza błędy" w nawożeniu), na to 3cm żwirku.
No i pozostaje kwestia wody - nie wiem, co masz w kranie, ale raczej będziesz potrzebował filtra RO.

A co do obsady - może barwniaki:

Pelvicachromis pulcher

Pelvicachromis taeniatus

Anomalochromis thomasi

RE: obsada 200L - mało spotykana - ethnix - 18.09.2009

Jeżeli chcesz coś, nietypowego, trudniejszego to proponuję coś z Tanganiki:

- Altolamprologus calvus -> para
- Phyllonemus typus -> 2 pary
lub
- Altolamprologus compressiceps -> 2 pary
- Caecomastacembelus tanganyicae -> 5 osobników

Do ryb tangańskich napewno będziesz musiał dołożyć filtr wewnętrzny. Co do obsady to przejrzyj te ewentualnie zaproponuję ci coś innego.

Daj jakiś link z netu do tego kubła JBL który posiadasz.

Obsada akwarium 200 l - slimak0000 - 16.11.2009

Wiam wszyskch

Za miesiąc stane się szczęśliwym posiadaczem akwarium 200l (standard 100cm, 40cm, 50 cm) chcial bym was poprosić o pomoc w doborze obsady. Kiedyś jakieś kilkanaście l tem miałem już akwarium ale to była w porównaniu z tym co się dzieje teraz epoka kamienia łupanego.
1. Pierwsza moja pośba dotyczy obsady proszę o korekty i wskazówki
-jako że akwarium ma być kolorowe wymyśliłem nasętępujący sklad:
-kirys spiżowy 6-8 szt
- zbrojnik niebieski 2 szt (para)
- pielęgniczka ramieza 2+2 lub kakadu 1+3
-neon inesa lub czarwony 15-20 szt
-gurami mozajkowe lub skalar 4 szt ( wole gurami ale nie wiem czy może być w końcu to ryba z azji chociaż wydaje mi się że warunki z pozostałą obsadą ma zbliżone) ?

2. Prozę o pomoc w wyborze filtra nie mam pojęcia jaki będzie ok (pzez ok rozuię cichy i wydajny, zewnętrzny) ?

3. Grzałka wydaje mi się że 250w spoojnie wystarzy temp w mieszkaniu 20- 22 C?

4. W akwarium będzie dużo korzeni i roślin może pare łupin kokosa.
Niechcę jednak mieć bardzo wymagających roślin więc czy w takim wypadku warto inwestować w inne oświetlenie ponad standard (standard 2x 30 wlub 2x39w) co zrobić z podlożem czy kupić take specjale wspomagające rozrost roślin czy przy akim świetle nic to nie pomoże??

Na chwjesilę obecną to chya wszystko ale napewno m się coś jeszcze przypomni.

RE: Obsada akwarium 200 l - ethnix - 16.11.2009

-kirys spiżowy 6-8 szt - daj 10-12 szt.
- zbrojnik niebieski 2 szt (para) - ok
- pielęgniczka ramieza 2+2 lub kakadu 1+3 - ok
-neon inesa lub czarwony 15-20 szt - daj 30-40 szt.
-gurami mozajkowe lub skalar 4 szt ( wole gurami ale nie wiem czy może być w końcu to ryba z azji chociaż wydaje mi się że warunki z pozostałą obsadą ma zbliżone) ? albo gurami 1+2/3 albo skalary 4 szt.

2. Prozę o pomoc w wyborze filtra nie mam pojęcia jaki będzie ok (pzez ok rozuię cichy i wydajny, zewnętrzny) ? - JBL e900

3. Grzałka wydaje mi się że 250w spoojnie wystarzy temp w mieszkaniu 20- 22 C? - spokojnie nawet 150-200W wystarczy

4. W akwarium będzie dużo korzeni i roślin może pare łupin kokosa.
Niechcę jednak mieć bardzo wymagających roślin więc czy w takim wypadku warto inwestować w inne oświetlenie ponad standard (standard 2x 30 wlub 2x39w) co zrobić z podlożem czy kupić take specjale wspomagające rozrost roślin czy przy akim świetle nic to nie pomoże?? - dla mniej wymagających roślin 2x39W powinno być ok