Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

obsada 200l - Perolski - 10.09.2009

moja obsada: 2glonojady. kirysek, kosiarka, 3skalary, 5 brzanek sumatrzanskich, 7 neonek, para molinezji,2platki, bojownik, 2gurami mozajkowe,parka gurami zlotego,2pretniki karlowate,bocja tygrysia,mieczyk samiec,2bystrzyki. Pytanie Czy moze tak zostac czy powinienem czegos sie pozbyc? Prosze o pomoc.

RE: obsada 200l - Krolik85 - 10.09.2009

Widzisz tez chciałem do mojej obsady Skalary, ale odradzili mi z powodu ławicy neona, ponoć Skalary będą podgryzać Neony.

RE: obsada 200l - Perolski - 10.09.2009

z tym bym sie nie zgodzil,owszem jezeli skalary masz juz dorosle a neonki malutkie.nie raz spotkalem sie z akwarium wlasnie ze skalarami i lawica neonek,wyglada to przepieknie.

RE: obsada 200l - viktim - 10.09.2009

skalary z neonami moga byc, ale za to bojek z innymi labiryntowymi raczej nie. Ponad to zmniejszylabym ilosc gatunkow zyworodek a w tym miejscu dokupila neonow.
Kiryski, kosiarki i bocje sa stadne- potrzebujesz min 5-6 szt z gatunku.
Zdecyduj sie na jedna spora lawice: albo neony albo bystrzyki albo brzanki.
Bystrzyki czasem a brzanki z regoly zaczynaja skubac inne ryby jezeli nie sa w duzych lawicach- Twoj bojek bedzie mial ciezkie zycie.....

RE: obsada 200l - apri cort - 10.09.2009

Co to za sajgon w tym akwa!! Więcej gatunków się nie zmieściło??
Musisz zredukować liczbę gatunków koniecznie, do tego trzymasz ryby ławicowe pojedyńczo, no masakra! Z tego dałoby się złożyć obsady do 3 zbiorników...

Zostaw zbrojniki
dokup kilka kirysów tego samego gatunku i ze 3-4 kosiarki

i do tego albo:
neony powiększ do 15szt
1x mieczyk
2x bystrzyk dodaj kilka

Albo:
2x dowolne gurami lub prętniki
bojownik
5x brzanka powiększ do ok. 12szt
bocja dodaj 3szt.

Zastosuj te zestawy wymiennie, reszta ryb do oddania! Dawno nie widziałam takiej mieszanki, nie chce mi sięwierzyć że to wszystko upchnąłes w jednym akwa.........................

RE: obsada 200l - viktim - 10.09.2009

a moze napisz co jeszcze masz w akwarium- chodzi mi o dekoracje- moze wstaw zdjecie, to cos Ci sie doradzi?

RE: obsada 200l - Perolski - 10.09.2009

Wiem ze mialem a raczej mam sajgon w akwarium,i dziekuje za rady,a moje pytanie kolejne czy nie mozna miec dwoch lawiczk np.neonek i brzanek?czy mzna miec kilka gatunkow guramek jak to z tym jest?

RE: obsada 200l - Krolik85 - 10.09.2009

apri cort napisał(a):Co to za sajgon w tym akwa!! Więcej gatunków się nie zmieściło??
Musisz zredukować liczbę gatunków koniecznie, do tego trzymasz ryby ławicowe pojedyńczo, no masakra! Z tego dałoby się złożyć obsady do 3 zbiorników...

Zostaw zbrojniki
dokup kilka kirysów tego samego gatunku i ze 3-4 kosiarki

i do tego albo:
neony powiększ do 15szt
1x mieczyk
2x bystrzyk dodaj kilka

Albo:
2x dowolne gurami lub prętniki
bojownik
5x brzanka powiększ do ok. 12szt
bocja dodaj 3szt.

Zastosuj te zestawy wymiennie, reszta ryb do oddania! Dawno nie widziałam takiej mieszanki, nie chce mi sięwierzyć że to wszystko upchnąłes w jednym akwa.........................

To ja mam do Ciebie pytanie co do tych Skalarów mogą być z ławicą neonów lub razbor czy odradzasz ??

RE: obsada 200l - maja - 10.09.2009

Krolik85 napisał(a):co do tych Skalarów mogą być z ławicą neonów lub razbor czy odradzasz ??
U ciebie być nie mogą Smile i nie ze względu na neony czy razbory tylko dlatego, że masz za małe akwarium na skalary.

Perolski możesz mieć dwie ławice ale bardziej neony i bystrzyki. Brzanki tu nie pasują, bo będą podgryzać skalary czy gurami. Zresztą z tych ryb zdecyduj się się też na jeden gatunek Skalary, lub gurami lub prętniki. Po co ci taki misz-masz.

RE: obsada 200l - apri cort - 10.09.2009

Co do różnych gatunków gurami, są to ryby zamieszkujące te same części w akwarium i tak samo się rozmnażające. Jeśli wrzucisz kilka gurami, będą się między sobą przepychać w poszukiwaniu najlepszego miejsca przy powierzchni.