Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Orbit - 08.02.2013

Dziękuję za podpowiedź Smile
Tak Azja, dlatego starałam się wybrać rybki z danego biotopu, żeby nie mieszać i nie mieć problemów.
Tak myślałam, że prętnik pewnie będzie złym pomysłem. Choć czytałam różne właśnie opinie też co do brzanek, że np. karmione regularnie mogą nie zwracać uwagi, no ale może lepiej nie ryzykować Smile Dziękuje za pomoc Smile
A jeszcze podpytam, w razie "ataku glonów" kosiarki sobie same poradzą?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - marcin0714 - 08.02.2013

(08.02.2013, 15:21)Orbit napisał(a):  A jeszcze podpytam, w razie "ataku glonów" kosiarki sobie same poradzą?

Kosiarki same sobie nie poradzą, musisz dbać o to aby glonów było jak najmniej, czyli dobry start zbiornika, duża ilość roślin, podmiany wody... a one co najwyżej trochę wspomogą.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Orbit - 08.02.2013

(08.02.2013, 16:23)marcin0714 napisał(a):  Kosiarki same sobie nie poradzą, musisz dbać o to aby glonów było jak najmniej, czyli dobry start zbiornika, duża ilość roślin, podmiany wody... a one co najwyżej trochę wspomogą.

Rozumiem. Podmiany i rośliny najważniejsze, myślałam tak zaś Smile Bo np. jeszcze podpytam, to akwarium na glonojada syjamskiego jest za małe? Pytam bo on rośnie do 25cm przynajmniej tak wyczytałamSmile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - mz89 - 03.03.2013

Witam

Jestem w trakcie zakładania kolejnego już akwarium tym razem 100x40x50x (200l).

Podłoże czarny żwirek kwarcowy (ten najdrobniejszy, trochę grubszy od piasku)

Oświetlenie mam zamiar wymienić oryginalne świetlówki co są w pokrywie i wstawić:
Arcadia Tropical Lamp 30W (z tyłu)
Arcadia Frech Water 30W (z przodu)

Filtr Tetra Ex 1200

Grzałka Elite 200W

Nie mam dzisiaj testów żeby sprawdzić parametry wody, ale jak zakładałem akwarium 54l to wyszły następujące:
pH ok. 7,5
gH - nie pamiętam dokładnie ale wyszło coś na pograniczu miękkiej i średnio twardej (ok. 10-12dH)
kH - nie sprawdzałem bo nie wiedziałem jeszcze, że coś takiego się mierzy...
W każdym razie jutro zakupie testy i zrobie w nowym akwarium.

I pytanie czy następująca obsada będzie odpowiednia do tej wielkości:

2+2 pielęgniczka ramireza,

2+4 prętnik karłowaty,

15x danio pręgowany,

6x kirysek pstry,

8x otosek.

Przede wszystkim chodzi mi o dwa pierwsze gatunki czy w ogóle można je łączyć w jednym zbiorniku.

Wszelkie sugestie mile widziane.Wink

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - klosek - 03.03.2013

Zamiast danio dał bym inną ławicową rybkę, poza tym jest ok a nawet bym kirysów dodał wiecej.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - mz89 - 03.03.2013

Dzięki za szybką odpowiedź.Smile

A dlaczego danio zamienił byś na inną? Nie pasują do obsady czy po prostu lubisz inne rybki ławicowe?Wink

Bo tak sie składa, że mam już 5 danio w 54l i chciałbym dobrać 10 i wpuścić do 200l (czytając różne posty nie wierzyłem, że dla nich potrzeba przynajmniej 100l ale przekonałem się, że to naprawdę ruchliwa rybka i mimo małych rozmiarów musi mieć duże akwa).

A co do kirysków to zobaczę jak to będzie po wpuszczeniu tych 6, bo mam już parkę ramirez która się już raz wytarła i licze na odchowanie narybkuWink i nie chciałbym, żeby było zbyt gęsto przy dnie. Ale jeśli będzie w miarę luźno to 2 jeszcze wpuszczę.Wink

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - klosek - 03.03.2013

Wolą raczej chłodniejszą wodę niż reszta obsady. Prętniki mniej więcej 26 27 stopni a danio 22 23.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Pavełeq - 06.03.2013

Witam. Jestem początkującym akwarystą. Mam akwarium 200l, do którego niedługo wpuszczę ryby. Obsadę w akwarium chciałbym mieć spokojną. Jest to moje pierwsze akwarium więc chciałbym aby panował w nim peace and love Smile. Czuję, że nie jestem jeszcze gotowy na ryby "z charakterkiem".
Przeczytałem ten temat od strony pierwszej do ostatniej i z wniosków ułożyła mi się następująca obsada:

5 molinezji
4 mieczyki (tylko samce)
10 zwinników czerwonoustych
5 kirysków panda
4 gupiki
1 bojownik
1 zbrojnik niebieski

Obsada ta wydaje mi się idealną na pierwsze akwarium.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - klosek - 07.03.2013

Szkoda takiego litrażu na bojownika, zamiast niego dał bym 1+2 gurami np, zamiast 5 samców daj 1+4 mieczyka bo samce mogę być w stosunku do siebie agresywne. Jak mieczyki i molinezje to gupiki już sobie daruj a zwinników daj 20 25 szt.

Na dnie też trochę mało zbrojników kupił bym parkę a kirysów panda około 10 szt.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Pavełeq - 07.03.2013

Jakie są gurami w stosunku do innych ryb? Ma ktoś doświadczenie z tymi rybami? Czy gurami mogłyby być razem z bojownikiem? Z tego co czytałem to gurami jest delikatną rybą, łatwo zapadającą na choroby, więc nie dla początkującego.