Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Rott70 - 14.01.2013

Dzieki imienniku za wyczerpujaca odpowiedz :-)
Kryjowek mam sporo, roslin rowniez - ale czesc z nich jest mama bo rosna dopiero.
I tak bede zarybial zbiornik stopniowo a zaczac chce od lawicy 10 ryb na poczatek i potem stopniowo bede dodawal

Dzieki wielkie

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - klosek - 14.01.2013

Ramirez możesz dać 2 parki bo zbiornik na tyle duży że podzielą go sobie na poł, zamiast ramirez może być jeszcze kakadu1 +3/4 lub parka barwniaków czerwonobrzuchych.

kakadu tez mi sie podobaja, na barwniaki popatrze zaraz

Czyli moge miec:
- 1 ławica 30 szt malych rybek
- 2 x para ramirez lub harem kakadu (1+3/4) lub parka barwniaków czerwonobrzuchych
- harem prętnika 1+2
- 12 kirysków
- 6 otosków

Dobrze zrozumialem?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - klosek - 14.01.2013

Tak dobrze tylko to musi być ta woda z tego filtra RO.

dzieki klosek

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Stalon - 06.02.2013

Witam

Poszukuje przynajmniej jednej parki wiekszych ryb do mojego zbiornika. Wymagania jakie mam to zeby byla kolorowa nie agresywna nie niszczyła roślin i nie chowała sie za wiele chodzi o to aby neonki sie jej troche bały i pływały w ławicy.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - klosek - 06.02.2013

Parka Skalarów

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - bosek1998 - 06.02.2013

40 neonów
10 krewetek
4 gupiki Smile
może z 4 mieczyki i to na tyle Smile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Orbit - 08.02.2013

Witam Smile
powoli małymi kroczkami zbliżam się wreszcie do spełnienia marzeń o własnym akwarium Smile Ale zanim parę rzeczy kupię chciałam się podpytać o przyszłą obsadę. Zakochałam się w brzankach Smile Chciałabym zapewnić im jak najlepsze warunki i towarzystwo i teraz pytanie czy w standardowym akwarium 200l 100x40x50 mogą być:
- brzanki sumatrzańskie x20
- kosiarki x3
- bocja pręgowana? albo np. prętnik karłowaty (harem) tylko czy to nie za spokojna rybka do brzanek? Czy lepiej byłoby dołączyć danio malabarski?
Może brzanek za dużo? Proszę o radę Smile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - lufa555 - 08.02.2013

(08.02.2013, 14:10)Orbit napisał(a):  Witam Smile
powoli małymi kroczkami zbliżam się wreszcie do spełnienia marzeń o własnym akwarium Smile Ale zanim parę rzeczy kupię chciałam się podpytać o przyszłą obsadę. Zakochałam się w brzankach Smile Chciałabym zapewnić im jak najlepsze warunki i towarzystwo i teraz pytanie czy w standardowym akwarium 200l 100x40x50 mogą być:
- brzanki sumatrzańskie x20
- kosiarki x3
- bocja pręgowana? albo np. prętnik karłowaty (harem) tylko czy to nie za spokojna rybka do brzanek? Czy lepiej byłoby dołączyć danio malabarski?
Może brzanek za dużo? Proszę o radę Smile

Widzę, że wybrałeś Azję. Obsada jaką Ci proponuje to:
-15x brzanka sumatrzańska
-3x kosiarka
-5x bocja pręgowana

Może się mylę ale wydaje mi się, że brzanki nie dały by spokoju prętnikom karłowatym i ich długim płetwom, choć wprawdzie mam w zbiorniku 20 brzanek i inne spokojniejsze ryby i brzanki interesują się tylko sobą. Być może w dużej grupie nie przejawiają agresji wobec innych gatunków.