Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200L - Jowisz - 30.01.2012

Jeśli chodzi o pierwszą obsadę do chciałem się trzymać Azji. Odradziłes mi dwie ławice z powodów estetycznych czy będą jakieś spięcia na linii dwóch ławic? Bardzo podobają mi się sumy szkliste i byłyby ciekawym elementem zbiornika.
W 3 obsadzie gdybym się zdecydował na meekę lub odszedł bym od Ameryki i wziął barwniaka czerwonobrzuchego wtedy cacatuoides mogłaby być? Zawsze tą pielęgniczkę mogę zamienić na coś mniej agresywnego?

RE: Obsada 200L - mcda-p - 30.01.2012

Ja Ci podpowiem co do tej Azji:

1+2/3x gurami mozaikowe
10x sumik szklisty
20x razbora klinowa
6x bocja karłowata/piskorek sumatrzański/bocja siatkowana/b. pręgowana

Myślę, że w tym przypadku 2 ławice będą ok, bo ryby te maja różne gabaryty i aż tak bardzo nie będzie przeszkadzać ewentualne mieszanie się ławic; poza tym sumiki powinny się trzymać prądu wody, a razbory będą śmigać po całym akwarium.
Również co do 2 i 3 propozycji, przesadzasz z ilością terytorialnych. Skalary w ogóle powinieneś sobie odpuścić w tym litrażu.

RE: Obsada 200L - Kroczek33 - 31.01.2012

(30.01.2012, 18:05)Jowisz napisał(a):  Zastanawiam się również nad malawi. Pyszczaki jakie mi się podobają:
Pyszczak rdzawy
Pyszczak saulosi
Pyszczak socolofi
Maylandia lombardoi
Melanochromis auratus
Labidochromis sp. hongi

Z tego co wiem, to tylko auratus jest mocno agresywny, ale gdybym miał same samice to zdałoby egzamin?
chciałbym połączyć 3 gatunki, żeby kolorowo dosyć było (w końcu akwarium dekoracyjne ma być).
1+3 z każdego gatunku byłoby dobrze? Wychodzi 12 rybek, jest przynajmniej plus, że agresja zostanie rozłozona na więcej osobników. Tylko które z ww. gatunków mogę ze sobą połączyć? Zależałoby mi na tym, żeby były duże różnice kolorów (nie tak jak np. saulosi 1+6 i wtedy bardzo zółto w zbiorniku).
Liczę na waszą pomoc Smile

Melanochromis auratus 1+4
Pyszczak rdzawy 1+4
Pyszczak saulosi 1+4

Taką obsadę spokojnie możesz mieć w swoim zbiorniku , na początek radzę kupić po 8szt , potem dobrać haremy jednosamcowe najlepiej .
Agresja auratusa nie zawsze jest duża , zależy na jakie ryby się trafi .
U pyszczaków to loteria , nawet saulos może zdominować resztę ryb Wink

RE: Obsada 200L - Jowisz - 31.01.2012

Ok, dzieki Smile
Jeszcze chciałbym sie dowiedzieć ja kto jest z tym dobieraniem. Chyba nie za dobrze wpuszczać od razu do akwarium 8 szt. każdego gatunku? Czy dobrze bym zrobił, jesli postawię drugi baniak 63L i jak zakupię rybki to tam będę je wpuszczał, a jak już się dobiorą to wtedy do ogólniaka? Potem resztę oddawać (zwolnić miejsce w 63L) i kupować następny gatunek.. i ile czasu takie pyszczaki się dobierają?

Ostatnie pytanie, bo tamta obsada mi się srednio podoba - czy rdzawego mógłbym zamienić na Labidochromis sp. hongi lub socolofi?

RE: 200L Ławica do skalarów - viktor - 01.02.2012

chciałem o coś zapytać, coś mi moje skalary zaczeły zdychać, ogólnie jakieś dziwne ostatnią są 1 już zdechnął, pływa pionowo do góry pyskiem, teraz widzę ze 1 skalar tez siedzi za korzeniem i coś od wczoraj nie ma apetytu nie pływa 2 skalar to normalny jest je jak narazie i pływa też .. i jak by tak pozdychały te skalary

to potem mogę kupić jakieś inne ryby ? czy coś nie tak z wodą nei mam testów

mam tam korzenie piasek i nurzaniec na tyle co by moglo pasować do takiego wystroju ?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - viktor - 07.02.2012

Pomoże mi ktoś ? Wink)

Napisz jaką masz obsadę. Każdy lubi informacje podane na tacy.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - misiaczek - 10.03.2012

Witam,
Właśnie jestem na etapie zakładania mojego nowego akwarium.

Poczytałam o rybkach, które mi się podobają i wybrałam następującą obsadę:
- molinezja - 2+4
- danio pręgowane - 12
- neonki - 30
- kiryski - 8
- otoski - 6
- zbrojnik - 1

Będę bardzo wdzięczne za informację, czy taka obsada jest dobra?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Trev - 10.04.2012

Witam,
ponieważ planuję start 200l baniaczka, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was próbował połączenia w takim litrażu 2 ławic - neona czerwonego (lub innesa) i tęczanki filigranowej (promienniczki wernera).
Obsada nad którą się zastanawiam:
xx neon czerwony/innesa
xx tęczanka filigranowa
8 otosków
crystal red - nie liczę - mnożą się w mniejszym baniaczku
6-10 amano

Planuję małe ryby, bo chcę uzyskać efekt porządnej ławicy (w tym wypadku myślałem o 2), która nie wtryni na dzień dobry crystal redek i amano którymi planuję zasiedlić dno.
W przejściowym zbiorniku mam jeszcze bojownika - o dziwo oazę spokoju, bo w 25l z krewetkami przez 2 tygodnie nie zaatakował żadnej, więc myślę, czy nie dorzucić go do baniaka żeby zbijał maluchy w ławicę.
Akwa to standardowe 100x40x50 i planuję zostawić je otwarte (więc muszę zrezygnować z wszelkich kamikadze), planuję typowo miękkią i kwaśną wodę (KH <3, GH 7, Ph ok. 6-6.4 w zależności od KH).
Napiszcie co o tym myślicie i jakie ilości ławicowych dobrać.
Z góry dzięki Big Grin

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Saletra - 10.04.2012

Ja miałem inessa i tęczanki wernera razem (nadal mam) i nie mają rzadnej krzywdy, Tęczanek mam akutalnie 11 (mialem 20) ,a neonków 10. Przy agresywnych rybach bardzo zalotnicze tęczanki (trą się non stop) przestają się trzeć i zdychają. Bardzo ładne, o wiele ładniesze od neonków pod względem urody, ale jak i charakteru ;D

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Stalon - 20.04.2012

Witam w moich 200litrach pływają:

Pielęgniczka Ramireza Weloniasta 5szt
Neon innesa i czerwony około 16szt
Otocinclus 1szt
Apistograma Boliwijska 2szt
Synodontis 1szt
Kirys Pstry 3szt
Kirys spirzowy 3szt
Glonojady 1szt

Chciał bym dokupić neona czerwonego tylko nie wiem za bardzo na ile sztuk mogę sobie pozwolić rybki są małe i prawie ich nie widać.
Co byście zmienili w tej obsadzie czekam na podpowiedzi.