Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Norbert - 19.10.2011

50 szt. Neonów Innesa to nie za dużo na taki zbiornik? Pisząc o skalarach miałem na myśli 4-6 szt. a w momencie dobrania się jakiejś pary pozostawienie tylko tej pary a reszta do wróci do sklepu. Kakadu nie widziałem w sklepie ale za to Ramirezki tak - czyli dwie parki? Pstrążenice i Kiryski Panda odpadają a co do Otosków to mam w tej chwili 3 Kosiarki więc może dokupić jeszcze 2-3szt. zamiast Otosków? Pomijam fakt czy znajdę je w sklepie (Otoski)?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - mcda-p - 20.10.2011

250l na skalary i kosiarki uważam za absolutne minimum. Czasem warto trzymać mniejsze ryby, niż kilka dużych kloców. Bo ani to nie wygląda estetycznie ani nie spełnia wymogów gatunku. Oczywiście akwarium jest twoje i decyzja należy do ciebie. Możesz utworzyć jedno duże stado neona - do 35szt i do tego coś dodać. Z tymi kiryskami panda to może trochę przesadziłam- mogą być spiżowe lub inne, z tym że w mniejszej ilości bo rosną większe.

2+2x Ramirezki
35x neon innesa
6-8x kirysek
1+1x zbrojnik niebieski zamiast stada otosków

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Norbert - 21.10.2011

No dobrze, z obsadą jeszcze się zastanowię chociaż skłaniam się do stadka Neonów Innesa lub czerwonych ewentualnie połaczenie obydwu. Podpowiedzcie mi co dać na podłoże - drobniutki żwirek czy piasek. Mam nadzieję że dobrze robię wybierając czarny kolor?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - mcda-p - 21.10.2011

Nie no nie mieszaj już ławic- czerwone są o wiele ładniejsze od innesów jak dla mnie i może je wybierz? A podłoże może być ciemne.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Norbert - 22.10.2011

Teraz wpadłem na wkładzie do filtra Eheim i nie wiem który będzie lepszy.Ten czy też ten.Czym one się tak naprawdę różnią patrząc pod kątem filtrowanej wody i mieszkańców zbiornika?

PS. Wybranie odpowiedniego wkładu to naprawdę nie lada sztuka.W filtrze mam już ten wkład oraz ten wkład.A teraz który wybrać : ten czy ten a może ten lub ten albo ten , jest jeszcze torf ale chyba nie dla mnie?Możecie coś podpowiedzieć bo trochę zgłupiałem.
PS2. Chyba nikt nie używa takich wkładów skoro nie ma odpowiedzi?Trudno, już wybrałem wkład Pro Biological, podobno czyści wodę całkiem ładnie Wink

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - robert.95@gg.pl - 06.11.2011

Witam mam akwarium 200l dobre oświetlenie i filtry. A mam pytanie odnośnie obsady, posiadam:
- 2 skalary
- 3 gurami
- 1 bocja
- 7 zbrojnik niebieski
- 5 rozbabra klinowa
- 7 neon inessa
- 2 mieczyki
- 8 gupików
- 4 kiryski
- 3 żałobnice
- 2 prętnik karłowaty

Wiem ze to niezła mieszanina ale w takim stanie kupiłem akwarium , zastanawiam sie czy to może tak zostać czy trzeba cos zmienić ( posiadam drugie puste akwarium 60l do którego mógłbym przenieść jakieś ryby)

Proszę o odpowiedz;D

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - lion122 - 06.11.2011

Skalary lub gurami (bocja zbrojnik kiryski) Najlepiej z 4 kiryski doku resztę oddaj poco mieszaj albo parkę zbrojnika a bocje są różne bo bocja wspaniała niezbyt by pasowała.Rozborki lub neonki w sztukach 30 gupiki lub prętnik(1+1) gupiki najlepiej z 4 samce wybierz , te ,,żałobnice" to czasami nie tetra czarna jak tak to się zdecyduj na nią lub na neonki czy rozbory Big Grin

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Kowal_93 - 17.11.2011

Witam. Posiadam akwarium 200l, chciałbym zakupić pielęgnice albo pyszczaki, tylko nie wiem jaki gatunek i w jakich ilościach(szt.) był najodpowiedniejszy do mojego akwarium. Proszę o pomoc i z góry dzięki.

pytanie - Madziula - 21.11.2011

Witam! Chciałabym założyć akwarium o pojemności 200l? Największym problemem jest to,że sama nie wiem jakie rybki kupić. Podoba mi się wiele ryb np. Neon Innesa, Pielęgniczka Ramireza, Kardynałki, Pielęgniczka kakadu, Prętnik Karłowaty, Mieczyki Hellera, Pstrążenica Marmurkowa, Razbory Klinkowe, Kiryski, Drobnoustek, Zwinnik Jarzeniec, Tetra cesarska, Otosek, Brzanka Sumatrzańska, Bojownik. Tylko nie dokońca wiem które ryby mogę trzymać ze sobą i w jakich ilościach? Wiem, że częśc tych ryb żyje w stadzie! Proszę o pomoc!

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - pawciotr - 21.11.2011

1 propozycja obsady:

15x Brzanka Sumatrzańska
7 x Kirys ( Pstry lub każdy inny dowolny gatunek)
7-10x Otosek
2+4 Pielęgniczka Ramireza

2 Propozycja Obsady:

30x Neon Innesa lub Zwinnik Jarzeniec lub 25x Kardynałek lub Razbora Klinowa
7x Kirys ( też obojętnie jaki)
1+3 Mieczyk Hellera
1+3 Prętnik Karłowaty
7x Otosek

Jak by co to się pytaj, bo może dałoby się coś pozmieniać .

Pozdrawiam