Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - mcda-p - 17.05.2011

Ale to 240l...3 haremy to wg mnie jeszcze nie przesada.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Yacek - 17.05.2011

Ja mam złe doświadczenia z prętnikami, może na takie sztuki podłe i wredne trafiałem. Tak czy owak 9 niemałych ryb przy powierzchni... Tarcia będą na pewno, nie wiem czy tarło również.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - maksiu85 - 17.05.2011

W sumie teraz tych 6 za bardzo nie widać.
Bardzo spokojne ryby. Bardziej pobudzone są jedynie kiedy dostaja papu.
Krewetkami interesowały się kiedy je wpuściłem teraz wcale ich nie zaczepiają. Akwa jest dobrze obsadzone roślinami. Zresztą zobaczcie sami.
Myślę że krewetkom nic się nie stanie. Pytałem na forum o większą
rybę do mojego zbiornika z uwzględnieniem krewetek i polecono mi właśnie prętnika. Zobaczymy jak będzie. Tak czy inaczej dodatkowe 3 samice prętnika, kirysy i otoski juz zostały zamówione.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - wisnia0384 - 18.05.2011

(17.05.2011, 21:56)maksiu85 napisał(a):  W sumie teraz tych 6 za bardzo nie widać.
Bardzo spokojne ryby. Bardziej pobudzone są jedynie kiedy dostaja papu.
Krewetkami interesowały się kiedy je wpuściłem teraz wcale ich nie zaczepiają. Akwa jest dobrze obsadzone roślinami. Zresztą zobaczcie sami.
Myślę że krewetkom nic się nie stanie. Pytałem na forum o większą
rybę do mojego zbiornika z uwzględnieniem krewetek i polecono mi właśnie prętnika. Zobaczymy jak będzie. Tak czy inaczej dodatkowe 3 samice prętnika, kirysy i otoski juz zostały zamówione.
Ja miałem dwa karłowate samce i 4 samice. Prętniki te to małe terminatoryBig Grin
Potrafiły pogonić dwa razy większego mozaikowego. Ale między sobą miały tarcia tylko na początku. Rożo roślin dostająctch do tafli wody plus jakieś pływające i powinny sobie jakieś rewiry obrać. Jeśli pod taflą goło
to wcześniej czy później będzie wojna.
Prętkiki to ciekawe i piękne ryby. Zobaczysz co się będzie działo w akwarium jak będzie gniazdoBig Grin
Jak na froncieWink Żadna ryba nie będzie miała wstępu. Wtedy dopiero poznaje się charakter tej ryby.
Dieta to bardzo ważna sprawa u prętników. Są bardzo pod tym zględem wrażliwe. Nie może dostawać za dużo płatków. Żywiec, mrożonki, suszonkiWink Ja swoim zapodawalem raz w tygodniu mrożonkę z czosnkiem. One łatwo łapią pasożyty układu pokarmowego.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - maksiu85 - 18.05.2011

A piszą że to taka spokojna ryba ...

Zobaczymy jak będzie. Najwyżej zredukuję ilość haremów. Z roślin pływających mam sporo pistii, z wysokoch jest nurzaniec, heterantera, wąkrotki też mam sporo. Podaję im płatki dwa razy dziennie, różne z tropicala. Pozatym co drugi dzień wołowe serca. Muszę przyznać że te rybko potrafią zjeść. Jak wcześniej miałem same galaxy to podawałem z 1/4 pokarmu który podaję teraz mimo że tamtych jest około 30 a tych zaledwie 6. I pokarm znika w max 5/10 min. Płatki też musiały być na maxa rozdrobnione bo razbory są wielkości krewetki.

Czym najlepiej karmić prętnika? ochotki, żywy pokarm?
Nie wiedziałem że są mrożonki z czosnkiem.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - br3ak5525 - 18.05.2011

Witam!
W moim 200l zbiorniczku mam 2 pary skalarów, 4 bocje wspaniałe, 4 kosiarki i parkę zbrojników niebieskich.

Czy to już jest maksymalna obsada i czy można jeszcze coś dorzucić? Proszę o pomoc...

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Kondziu360 - 18.05.2011

Akwarium za małe na Bocje Wspaniałe. Ja dodałbym jakąś ławicę...

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - br3ak5525 - 19.05.2011

No ale już je mam.
A mnie chodzi o to czy można by było coś jeszcze dorzucić do tego żeby nie przerybić zbiorniczka

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - viktor - 22.07.2011

witam mam w akwarium 200l 3 skalary i 2 mekki i 25 neon inessa, ktore ostatnio w kacie sa i wyplywaja razem, jakie ryby mi nbeda plywac lawica ??? co beda pasowac do tych ryb?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - fhuzbych - 15.08.2011

Witam
akwa 216 l
Przez 2 lata hodowałem malawi ale zmieniam profil.
Wiem że to ryzykowna obsada ale:
ok 7 brzanka
ok 30 neonów
4 ramirezy 2+2
6 skalarów
10 kirysków
3 mułojady
3 bojownik (1 samiec+2 samiczki)

Problem stanowią brzanki
Pozdrawiam

Proszę o rady