Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - viktor - 10.05.2011

skalary brane z 3 zrodeł bodajże, i 2 lub 3 x kiedys jak bylem maly to mialem skalary w 50L i wielkie urosly potem zdechly;/, a teraz 200L i sie poradzić nie umią nie wiem oco im chodzi;/ a przydały by sie takie fajne skalary, hmm moze sprobowac jeszcze raz?(co jesli zdechną znowu)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - wisnia0384 - 11.05.2011

(10.05.2011, 20:35)viktor napisał(a):  skalary brane z 3 zrodeł bodajże, i 2 lub 3 x kiedys jak bylem maly to mialem skalary w 50L i wielkie urosly potem zdechly;/, a teraz 200L i sie poradzić nie umią nie wiem oco im chodzi;/ a przydały by sie takie fajne skalary, hmm moze sprobowac jeszcze raz?(co jesli zdechną znowu)
Jasne, że trzeba spróbować. Skoro Ramirezy sobie u Ciebie radzą, to skalarki też będą miały dobrze. Pomyśl nad kupnem dobranej pary, to szybko osiągniesz efekt zbitego stada neonow.
Dobry filtr i dużo roślinek i powinno być dobrze.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - viktor - 11.05.2011

(11.05.2011, 10:23)wisnia0384 napisał(a):  
(10.05.2011, 20:35)viktor napisał(a):  skalary brane z 3 zrodeł bodajże, i 2 lub 3 x kiedys jak bylem maly to mialem skalary w 50L i wielkie urosly potem zdechly;/, a teraz 200L i sie poradzić nie umią nie wiem oco im chodzi;/ a przydały by sie takie fajne skalary, hmm moze sprobowac jeszcze raz?(co jesli zdechną znowu)
Jasne, że trzeba spróbować. Skoro Ramirezy sobie u Ciebie radzą, to skalarki też będą miały dobrze. Pomyśl nad kupnem dobranej pary, to szybko osiągniesz efekt zbitego stada neonow.
Dobry filtr i dużo roślinek i powinno być dobrze.

Ja akurat mam BW, i tylko nurzaniec próbuję żeby się rozrastał Wink, hmm może dzisiaj pojadę po kilka skalarów i jak mi urosną lub dobiorą sie w pary to mogę oddac no nie ?

(11.05.2011, 14:15)viktor napisał(a):  Ja akurat mam BW, i tylko nurzaniec próbuję żeby się rozrastał Wink, hmm może dzisiaj pojadę po kilka skalarów i jak mi urosną lub dobiorą sie w pary to mogę oddac no nie ?
Ale skalary muszą być z różnych źródeł. Z 6 szt. na początek. Później zredukujesz do jednej pary.
Co do oddania z powrotem do sklepu to musisz już na samym początku dogadać się ze sprzedawcą bo później to na bank od Ciebie nie weźmie.

(11.05.2011, 14:32)wisnia0384 napisał(a):  
(11.05.2011, 14:15)viktor napisał(a):  Ja akurat mam BW, i tylko nurzaniec próbuję żeby się rozrastał Wink, hmm może dzisiaj pojadę po kilka skalarów i jak mi urosną lub dobiorą sie w pary to mogę oddac no nie ?
Ale skalary muszą być z różnych źródeł. Z 6 szt. na początek. Później zredukujesz do jednej pary.
Co do oddania z powrotem do sklepu to musisz już na samym początku dogadać się ze sprzedawcą bo później to na bank od Ciebie nie weźmie.

aha, spróbuję dzisiaj kupić z 4 skalary jak mi sie uda wgl, a 2 inne pozniej czy cos

(11.05.2011, 14:35)viktor napisał(a):  aha, spróbuję dzisiaj kupić z 4 skalary jak mi sie uda wgl, a 2 inne pozniej czy cos
To kup 3 teraz, 3 później. Będziesz miał większe szanse na parę bo to też nie jest takie oczywiste, że z 6 parka się jakaś zrobiBig Grin

aha kiedys w tym 50l kupilem juz 2 takie dosc wielkie skalary i to para byla ;D, szczescie :p no kupię dzisiaj chyba 3 skalary, żeby im juz wkoncu dobrze bylo Wink

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - maksiu85 - 16.05.2011

Witam
W zbiornmiku 240l mam razbory galaxy, kirysy pstre oraz spiżowe.
Razbor jest 28, docelowo będzie 40. Kirysy 4+4. Do tego ekipa sprzątająca
w ilości 6 sztuk otosek. W akwarium pływają również krewetki RC.

Pozatym ostatnio zakupiłem 6 sztuk prętnika karłowatego. Są to 3 pary.
Dopiero niedawno dowiedziałem się że trzyma się je w haremach.
Sprzedawca nie raczył mnie o tym poinformować ;/
Kupiłem te rybę ze względu na spokojny harakter i w miarę niewielkie rozmiary z uwagi na to by nie szamały krewetek.
Czy w zwiazku z tym że ryba ta lepiej czuje się w haremach powinienem
oddać dwa samce czy nic się nie stanie jeśli pozostawie je w takim składzie jak teraz?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - mcda-p - 16.05.2011

Dokup samic Prętnika. Kirysów daj więcej, tak samo otosków.

3+6x Prętnik
40 lub więcej x razbora g.
8-10x kirys najlepiej jednego gatunku
10-15x otosek
xx krewetki

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Yacek - 17.05.2011

9 prętników to już trochę za dużo. Nie są wprawdzie tak temperamentne jak bojowniki ale zawsze...
Krewetkę zaś jak jakąś znajdą to nie wzgardzą Smile