Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - wisnia0384 - 06.05.2011

(05.05.2011, 21:41)kasztan napisał(a):  Płaskoboki odpadają jeśli muszą mieć sztuczne rośliny (chociaż bardzo ładne są).
Jak podobają sie Tobie płaskoboki to bardzo podobne są bystrzyki kolumbijskie tylko znacznie mniejsze i nie zjadają roślin. Poza tym bardzo ruchliwa ryba i zawsze pływa w stadzie.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - kasztan - 06.05.2011

(06.05.2011, 10:49)wisnia0384 napisał(a):  
(05.05.2011, 21:41)kasztan napisał(a):  Płaskoboki odpadają jeśli muszą mieć sztuczne rośliny (chociaż bardzo ładne są).
Jak podobają sie Toie płaskoboki to badrzo podobne są bystrzyki kolumbijskie tylko znacznie mniejsze i nie zjadają roślin. Poza tym bardzo ruchliwa ryba i zawsze pływa w stadzie.

Wlasnie o coś takiego mi chodzi jako głowny element obsady Smile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - wisnia0384 - 06.05.2011

(06.05.2011, 11:36)kasztan napisał(a):  Wlasnie o coś takiego mi chodzi jako głowny element obsady Smile
Pojedyńczo może ta ryba nie wygląda widowiskowo, ale uwierz mi, w stadzie prezentuje się wspaniale. Polecam.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Tadzik78LBN - 06.05.2011

Ta rybka bystrzyk kolumbijski powinien być trzymany w grupie min 6 szt bo inaczej są płochliwe. Dzisiaj spotkałem się z taką rybką Garra Rufa. W zoologicznym mi powiedziano że fajna rybka żwawa oczyszcza zbiornik może nawet lepiej niż Otoski i Kosiarki. A na necie zobaczyłem że stosuje się ją do SPA w celach leczniczych szok. A rybka ładna. Wiecie coś na ten temat? Ktoś ma taką rybkę u siebie?

Problem z obsadą - viktor - 10.05.2011

Witam, mam do was pytanie mam taką obsadę i biotop czarne wody.
Litraż 200L

Mam :
parkę p.ramirez
około 30-35 Neon Inessa (strasznie nudne ryby ;/)
kirysek pstry x6
zbrojnik albinos

I nieszczesne gurami marmurkowe x2
i x2 tetra czarna

Pytanie mam takie: mogę dodać jeszcze jakąś pielegniczke?
Albo jeszcze jakąś ławicę co plywa razem bo Inessa osobno pływa;/

Połączone.
Ostrzeżenie:
dublowanie wątków, nazwa tematu nie opisująca problemu - 10%

korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi

RE: Problem z obsadą - wisnia0384 - 10.05.2011

(10.05.2011, 17:06)viktor napisał(a):  Mam :
parkę p.ramirez
kirysek pstry x6
zbrojnik albinos

i x2 tetra czarna
Czyli to nie jest żaden biotopWink
Jak pozbędziesz się tej tetry i grami to możesz dać spokojnie jeszcze jedną parkę ramirezów. Drugiego stada nie wciskaj. Jak chcesz, żeby neony pływały razem to załatw sobie wyrośniętą, dobraną parę skalarówWink
Wtedy neony na bank będą pływać razemSmile i nic nie powinno być jak są starsze i duże.

RE: Problem z obsadą - viktor - 10.05.2011

(10.05.2011, 18:49)wisnia0384 napisał(a):  
(10.05.2011, 17:06)viktor napisał(a):  Mam :
parkę p.ramirez
kirysek pstry x6
zbrojnik albinos

i x2 tetra czarna
Czyli to nie jest żaden biotopWink
Jak pozbędziesz się tej tetry i grami to możesz dać spokojnie jeszcze jedną parkę ramirezów. Drugiego stada nie wciskaj. Jak chcesz, żeby neony pływały razem to załatw sobie wyrośniętą, dobraną parę skalarówWink
Wtedy neony na bank będą pływać razemSmile i nic nie powinno być jak są starsze i duże.

Zawsze gdy miałem małe skalary tak z 5-7 Cm to zawsze zdychały i ta sama objawa;/, a w tym samym akwa ramirezy skladaj ikre itd, wiec nie wiem co jest, a nic innego niż ramirezki nie idzie?

RE: Problem z obsadą - wisnia0384 - 10.05.2011

(10.05.2011, 19:12)viktor napisał(a):  Zawsze gdy miałem małe skalary tak z 5-7 Cm to zawsze zdychały i ta sama objawa;/, a w tym samym akwa ramirezy skladaj ikre itd, wiec nie wiem co jest, a nic innego niż ramirezki nie idzie?
Skalar to jedna z najwytrzymalszych ryb, a z pielęgnic to już na pewno. Skoro Ramirezy sobie u Ciebie radzą to skalarom też będzie dobrzeSmile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - viktor - 10.05.2011

a zawsze gdy je dawałem do akwa to tydzien i po skalarach ;/ ciekawe czemu?, zawsze nie chcialy jesc i w kącie siedziały to gdzies tak po 1-2 tygodniach .

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - wisnia0384 - 10.05.2011

(10.05.2011, 20:19)viktor napisał(a):  a zawsze gdy je dawałem do akwa to tydzien i po skalarach ;/ ciekawe czemu?, zawsze nie chcialy jesc i w kącie siedziały to gdzies tak po 1-2 tygodniach .
Dziwne. Skalary brane z tego samego źródła. Ile razy ta sytuacja się powtórzyła. Skalar to tego typu ryba, którą z czystym sumieniem mógłbym polecić początkującemu akwaryście z odpowiednimi warunkami (wielkością baniaka, filtrem)