Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Pysia - 12.02.2011

(12.02.2011, 01:40)Bosek2015 napisał(a):  Dzieki za rade, tak pewnie uczynieSmile
A jakie rybki (większe) mogę dać pośrodku toni by nie było spięć z resztą?
Obawiam się ze 1 glonojad zbrojnik niebieski będzie za mało, dokupić jeszcze jednego czy inny gatunek?
Zamiast zbrojnika niebieskiego możesz dać 10 otosków. Bo jeżeli chodzi o czyszczenie szyb to niebieski raczej tego nie robi Wink Otoski za to chętnie.
W toni będziesz miał dużą ławice neona i nic więcej Ci nie potrzeba.
Jezeli pH byłoby mniejsze, to zaproponowałabym ładny harem pielęgniczek do tego- bo rybki biotopowo pasują ( z wyjątkiem gupików bo te lubią takie pH jak masz- reszta ryb stanowczo woli mniejsze). Ale najpierw trzeba obniżyć pH do 7 i mniej.

A zbrojnik niebieski jeżeli to ma być roślinniak to będzie robił sporo zamieszania Wink Kiryski zreszta też.... Jest alternatywa na kiryski niegrzebiąca w podłożu. To kiryski pigmejki. 20 szt. można spokojnie wpuścić do tego akwarium przy takiej obsadzie. One nie tylko przebywają na dnie i robią demolke ( bo są za małe aby ją robić) ale też wesoło pływają w toni. A bez zbrojnika niebieskiego mają szanse tez się rozmnożyć. Przy czym znowu do rozmnożenia pH potrzebne mniejsze...

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Bosek2015 - 12.02.2011

(12.02.2011, 11:06)Pysia napisał(a):  
(12.02.2011, 01:40)Bosek2015 napisał(a):  Dzieki za rade, tak pewnie uczynieSmile
A jakie rybki (większe) mogę dać pośrodku toni by nie było spięć z resztą?
Obawiam się ze 1 glonojad zbrojnik niebieski będzie za mało, dokupić jeszcze jednego czy inny gatunek?
Zamiast zbrojnika niebieskiego możesz dać 10 otosków. Bo jeżeli chodzi o czyszczenie szyb to niebieski raczej tego nie robi Wink Otoski za to chętnie.
W toni będziesz miał dużą ławice neona i nic więcej Ci nie potrzeba.
Jezeli pH byłoby mniejsze, to zaproponowałabym ładny harem pielęgniczek do tego- bo rybki biotopowo pasują ( z wyjątkiem gupików bo te lubią takie pH jak masz- reszta ryb stanowczo woli mniejsze). Ale najpierw trzeba obniżyć pH do 7 i mniej.

A zbrojnik niebieski jeżeli to ma być roślinniak to będzie robił sporo zamieszania Wink Kiryski zreszta też.... Jest alternatywa na kiryski niegrzebiąca w podłożu. To kiryski pigmejki. 20 szt. można spokojnie wpuścić do tego akwarium przy takiej obsadzie. One nie tylko przebywają na dnie i robią demolke ( bo są za małe aby ją robić) ale też wesoło pływają w toni. A bez zbrojnika niebieskiego mają szanse tez się rozmnożyć. Przy czym znowu do rozmnożenia pH potrzebne mniejsze...

Nie nie będzie to rośliniak (kilka roślinek, 2 korzenie i kamienie(posiadam tło strukturalne))
Do Zbrojnika(nie będę się go pozbywał) dołożę otoski tylko pytanie ile sztuk?
Kiryski grzebiące w podłożu mi nie przeszkadzają
Do ławicy neonka(redukcja na 20szt) mogę dorzucić coś jeszcze? Np Kardynałki,rozbory klinowe?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - demi - 13.02.2011

mam akwarium na 390l mam tam ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ danio[6]szt,neon inessa[2]szt,mieczyki[2],żałobniczki[2],welonki[2],glonojada[1],rawbruk klinowy[2],gupiki[3],molinezje [5]to były starsze rybki a teraz młodsze danio[16],glonojadów[18],mieczyków[16],molinezji[10]neon[4]welonki[1],gupiki[23]

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - viktor - 13.02.2011

dobra mam, 30 neonek,1+1 p.ramireza, pielegnica niebieskoluska na razie musi byc niestety, i jakeis male zbrojniki tyam sie plywaja, ale do oddania moga byc Smile

Jakie mogę ryby tam jeszcze miec?, zbytnio roslin to nei mam bo mam bardzo malo swiatla, tylko nurzaniec i kryptorocyna walkeri ale raczej nie przetrwaja, musze jakos wodę zafarbic zeby Balck Water zrobci z tego

Obsada do 200 l. - Milka11g - 14.02.2011

A więc chcę kupić akwarium ok. 200l. na razie chciałabym mieć te gatunki:
2 glonojady
10 neonów
4 Piskorki
4 mieczyki
2 bocje wspaniałe
5 gupików
7 gurami
7 dań
2 molinezje
6 kiryskow
Czy te rybki będą mogły razem żyć?
Można tu jeszcze coś dodać ?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

RE: Obsada do 200 l. - mcda-p - 14.02.2011

Wybierz sobie którąś z tych obsad:

1.
30-35x neon czerwony/innesa/bystrzyk czarny
2+2x Molinezja żaglopłetwa
10x Kirysek spiżowy/panda
6x gupik

2.
1+2/3 Gurami mozajkowe/dwuplame
8x piskorek myersa/sumatrzański
30-35 razbora klinowa/espei

3.
2x zbrojnik niebieski
30-35x neon czerwony/innesa/bystrzyk czarny
1+3 p. Kakadu/ 2+2 p. Ramireza

Obsada którą sobie obmyśliłeś to przegięcie...

RE: Obsada do 200 l. - Pysia - 14.02.2011

http://www.akwaswiat.net/zanim-zaczniesz-leczenie-t-553.html
Przeczytaj ostatni post i pomysł.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - psyho99 - 17.02.2011

A więc akwarium 200l (100x40x50 wys.).

Obecnie :
2 x małe skalary
1 x bojownik
2 x otocinklus

Wiem, że skalary + bojek to nienajlepsze połączenie, ale trafił mi się łagodny bojownik, który się w ogóle skalarami nie interesuje i na odwrót.
Otosa dokupię aby ostatecznie było 5/6 sztuk.

I teraz czy dobrym rozwiązaniem będzie:
20 x razbory klinowe // czy lepiej 20 x Neon // czy lepiej 20 x danio

Czy błędem będzie:

20 x neon czerwony + 10 x danio

Czy wejdzie tam jeszcze jakaś średnia rybka która doda koloru czy będzie już przerybienie? Jeśli tak to ile sztuk?(np. pielęgniczka?)

Proszę o wyrozumiałość bo dopiero zaczynam z akwarystyką.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - RaFFaU - 19.02.2011

Witam chciałbym założyć akwarium 200l. Co sądzicie o tej obsadzie:
4x skalar (jak się dobierze para do 2 pozostałe oddam)
30x neon innesa
10x fantom czarny
1x zbrojnik niebieski
6x kirysek panda

Myślę też czy nie zrezygnować z fantomów czarnych, a kupić razbory klinowe.

Proszę o pomocSmile

No i proszę o pomoc w doborze roślinekSmile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Davy - 19.02.2011

hej, posiadam akwarium 200l., temp. wody ustawilem na 24,5C

Czy moge miec taka obsade:

-6 kiryskow sterbai
-1 zbrojnik niebieski
-20 neonow inessa
-para skalarow
-10 danio czerwonych
-długonos ciernisty
-4 kosiarki

Jezeli konieczna jest redukcja to najmniej byloby mi szkoda zrezygnowac z danio i ewentualnie kosiarek (moze wymienic je na amano? tylko nie wiem czy długonos nie bedzie ich kosztowal bo podobno przy skalarach potrafia przetrwac).

pozdrawiam