Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Bulkas - 09.02.2011

Jak chcesz welony koniecznie to już gorzej.
To zimnolubne rybki, więc nie podniesiesz temperatury. Chyba że kardynałki byś kupiła, to może by jakoś to uszło. Ale i tak twierdzę, że nie ma sensu brać takiego świniaka jak welon Big Grin

Katechet(k)a dobrze radzi, skalary są w porządku i dużo ciekawsze i ładniejsze od świniaków, tfu, welonów.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Misiu12 - 10.02.2011

katecheta22 napisał(a):3x gupik-zostaw albo samce albo samiczki bo po jakimś czasie jak tego nie zrobisz całe akwa będzie w gupikach.
A jak odróżnić samca od samiczki?
Pewnie dla was to są głupie pytania, ale jestem początkująca w tych sprawach.

katecheta22 napisał(a):Welonka nie jest zbyt zjawiskowa.
Mi się podoba, mojej mamie też. Twierdzi, że w akwarium musi być welonka, bo jest ładna. Wiem, że możecie uznać myślenie mojej mamy za dziecinne (chcę, bo jest ładna), ale proszę o wyrozumiałość.

katecheta22 napisał(a):doradzam parke skalarów
Czytałam, że skalary są wszystkożerne i zjedzą rybki mniejsze od siebie...a więc co z gupikami i neonkami? I jak odróżnić płeć skalarów?

Bulkas napisał(a):To zimnolubne rybki, więc nie podniesiesz temperatury. Chyba że kardynałki byś kupiła, to może by jakoś to uszło
Jaka temperatura jest odpowiednia dla welonek? A co do są te kardynałki i jakie one mają "właściwości"?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Bulkas - 10.02.2011

(10.02.2011, 13:41)Misiu12 napisał(a):  Mi się podoba, mojej mamie też. Twierdzi, że w akwarium musi być welonka, bo jest ładna. Wiem, że możecie uznać myślenie mojej mamy za dziecinne (chcę, bo jest ładna), ale proszę o wyrozumiałość.

Jest dużo piękniejszych ryb o welona. Zastanów się, bo przy welonie nie zrobisz akwarium pełnego roślin (a ładne i zdrowe rośliny są 100 razy ładniejsze niż ten cały welon). Welon zeżre wszystko co nie jest twardolistne.
O cabombach, moczarkach, mchach itp możesz zapomnieć.
Za gówniarza miałem akwarium z welonem (fakt, że za małe dużo, ale wtedy jeszcze o tym nie widziałem Big Grin) i wiem co ta ryba potrafi zdziałać. Te ryby mają bardzo dużą przemianę materii, więc pochłaniają dużo i dużo wydalają.
Dlatego do dzisiaj nazywam welony świniakami Big Grin

Temperatura podobnie jak u kardynałków, powinna być raczej mniejsza niż 25 stopni.

Rozumiem. A więc porozmawiam z mamą.

No to ponawiam pytanie - jakie są ryby najładniejsze, według was, do takiego zbiornika?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Bulkas - 10.02.2011

Kurde, w sumie to powiem tak:
Nie chcę cie zniechęcać bo w sumie to trochę nie fer wobec welonów. Jak są w za małym akwarium to marudzimy, a jak ktoś chce do dużego to odradzamy Big Grin
Zrobisz jak zechcesz, po prostu lepiej żebyś wiedziała co się z tym wiąże. No i nie wiem jak będzie z jednym welonem, to towarzyskie rybki. Poza tym mam nadzieję że wiesz, że te rybki dorastają do kilkunastu cm długości.

Tak, wiem o ich długości. Ja zamierzałam kupić dwa welonki, jeżeli już Smile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Bosek2015 - 11.02.2011

Witam, mój zbiornik już dojrzał i czas na rybki.
Akwa 216l
Filtr tetra tec ex 700
podłoże jbl manado
Ph 7,6
Temperatura 25st
Akwarium postanowiłem zrobić towarzyskie:
Neon czarny x12
Neon inessa x 12
Gupik x 6
Krewetki (red cherry, balabutti)
Kirysek spiżowy x 5
Zbrojnik niebieski

Wszystkie korekcje mile widziane

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Pysia - 12.02.2011

Akwa 216l
Filtr tetra tec ex 700
podłoże jbl manado
Ph 7,6
Temperatura 25st
Neon czarny x12
Neon inessa x 12
Gupik x 6
Kirysek spiżowy x 5
Zbrojnik niebieski

Zdecyduj się na jeden gatunek neona. Możesz go dać 30 szt. Bo to nie będą dwie ławice tylko ryby wszędzie i nigdzie Wink
Reszta jest ok Smile

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Bosek2015 - 12.02.2011

(12.02.2011, 00:17)Pysia napisał(a):  Akwa 216l
Filtr tetra tec ex 700
podłoże jbl manado
Ph 7,6
Temperatura 25st
Neon czarny x12
Neon inessa x 12
Gupik x 6
Kirysek spiżowy x 5
Zbrojnik niebieski

Zdecyduj się na jeden gatunek neona. Możesz go dać 30 szt. Bo to nie będą dwie ławice tylko ryby wszędzie i nigdzie Wink
Reszta jest ok Smile

Dzieki za rade, tak pewnie uczynieSmile
A jakie rybki (większe) mogę dać pośrodku toni by nie było spięć z resztą?
Obawiam się ze 1 glonojad zbrojnik niebieski będzie za mało, dokupić jeszcze jednego czy inny gatunek?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Yacek - 12.02.2011

(12.02.2011, 01:40)Bosek2015 napisał(a):  Obawiam się ze 1 glonojad zbrojnik niebieski będzie za mało, dokupić jeszcze jednego czy inny gatunek?

Mało? mało do czego? To trochę mylne myślenie, że zbrojniki glony wszystkie i w każdych ilościach redukują.