Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - viktor - 25.01.2011

Moja obsada:
2/4 skalar ??// Może jakiś inny odpowiednik
1+1 P.ramireza
1x zbrojnik albinos
30/50 Neonek inessa?? moze cos ladniejszego ??

Może tak być???

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Kondziu360 - 25.01.2011

Może, ale potrzebny ci koniecznie ten zbrojnik? Wink Może Kiryski lub Otoski?
Zamiast Neonów Innesa - Zwinniki Jarzeńce/Blehera? No i według mnie, 50 osobników to już za dużo na 200l... 30 wystarczy.

Okey to 30 neonkow i raczej zbrojnik zostanie jest z mojego wychowku.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Kondziu360 - 25.01.2011

Skoro koniecznie Neonki, to chociaż Czerowne Wink Chyba że aż tak podobają ci się Innesy...

Po prostu mam juz 10 Innes wiec moge dodac 20 i bedzie fajnie Wink

Obsada do 200l - małe ryby - VanillaSky - 04.02.2011

Witam,

Założyłem akwarium 200l, obecnie pływają w nim:
16 neonków inessa
8 kirysków albinosów
2 sumy szkliste
bojownik
3 żabki - karliki szponiaste

Planuje niebawem zakupić ze 2 skalary

Pytanie jednak tyczy się zakupu glonojada, konkretnie zbrojnika niebieskiego albo lamparciego. Z uwagi na dość dużą "gębę tej ryby obawiam się trochę o mniejszych mieszkańców mojego zbiornika, jak np. o żabki czy neonki.
Ryba dorasta jak wyczytałem do 25cm więc wciągnięcie czegoś tak małego nie stanowiło by problemu.
Stąd pytanie - czy zbrojnika można trzymać z małymi rybami?

No i jak by ktoś chciał prosiłbym o sugestię co do dalszej obsady - interesują mnie ryby drobniejsze, coś takiego jak chociażby akary mnie nie interesują, bo są zbyt dynamiczne, a tego nie lubię w akwarium.
Czekam na podpowiedzi i odpowiedź na pytanie dot. zbrojnika Smile

RE: Obsada do 200l - małe ryby - Zoe - 04.02.2011

Jeżeli chodzi o obsadę nie będę się wypowiadać, nie jestem mocno doświadczona. Ale jeżeli chodzi o zbrojniki- lamparci jest roślinożerny, niebieski głównie roślinożerny, wobec tego nie połakomi się raczej na Twoje rybkiSmile Przeczytałam to forum prawie wzdłuż i wszerz i raczej nie słyszałam o takim przypadkuSmile

RE: Obsada do 200l - małe ryby - akwabrw - 04.02.2011

JAk planujesz dokupić skalary, to one mogą z neonkami walczyćSad jak dużo roślin, to kup krewetki red cherry. Oby dwa zbrojniki nie powienny ci zjeść neonków i żabekWink

RE: Obsada do 200l - małe ryby - Artur0 - 04.02.2011

Ja bym ci nie radził zbrojnika niebieskiego. A lamparci podobno sporo kosztuje ja sobie zamierzam kupić L-204 bardzo fajne L-ki bo ja wiem rozejrzyj się za takim jeżeli mieszkasz w Lublinie w sklepie "murena" jest duży wybór "glonojadów".

RE: Obsada do 200l - małe ryby - VanillaSky - 04.02.2011

Hm, co do walk skalarów z neonkami to nie sądzę, pracuję w budynku który nazywa się skalar Smile i mamy tam akwarium 2000L i pływa tam ławica kilkudziesięciu neonków i kilkanaście skalarów, nie zwracają na siebie uwagi, więc o to chyba nie mam obaw.

Krewetki red cherry mówicie.. Z tego co wiem dość mocno się mnożą. Czyli wtedy trzeba je po prostu wyłapywać zostawiając odpowiednią liczbę, a nadmiar rozdawać?

Zatem glonojad wchodzi w grę.

Jakie byście ryby polecali do takiej obsady? Jak już pisałem wcześniej nie podchodzą mi wielkie ryby, które sieją zamęt, moje akwa ma być, że tak powiem, melancholijne Big Grin