Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - apri cort - 01.01.2011

Martin przestań bzdury wypisywać wszędzie!!!!!!!!!!!!!1 Co zajrzę w jakikolwiek Twój post, to jedna głupota większa od drugiej!!
A skoro masz przezroczyste w połowie fantomy, to znaczy że są chore, bo te ryby jakiejkolwiek odmiany przy prawidłowym wybarwieniu nie mają być prawa przezroczyste. może pomyliłeś z sumikami szklistymi.
Poza tym co to za ryba "GÓWNOJAD"?????? Co to mają być za bzdury??

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - welonek15 - 01.01.2011

Martin
to co podałeś to miała być obsada dla mnie? nie pisz już nic bo nie masz pojęcia o akwarystyce.

czy ta obsada którą podałem może być?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - zeliik - 20.01.2011

Witam, jestem młodym akwarystą, w zasadzie dopiero ok roku interesuje się tym temat i chyba właśnie zdecydowałem się na założenie swojego akwa. Po przestudiowaniu wielu portali o tej tematyce, przeczytaniu wszystkich rad i uwag, wybrałem trzy zestawy obsad. Rybki w zestawach pochodzą mniej więcej z tego samego regionu, o takich samych wymogach dot. twardości i temp wody. Jednak nie jestem do końca pewien czy mogą one żyć w takim zestawieniu. Ilością rybek zajmę się po wyborze zestawu.

Zestaw 1; woda - miękka/średnio twarda; 24stopnie C

Brzanka Purpurowa Sri lanka
Brzanka Cejlońska Sri Lanka
Danio Czerwone Indie??
Kardynałek Chiny
Rasbora Klinowa Tajlandia Malezja Indonezja
Grubowarg Dwubarwny Tajlandia
Bojownik Wspaniały Tajlandia

Zestaw 2; woda - miękka/średnio twarda; 24stopnie C; A.Południowa

Pstrążenica Marmurkowa
Bystrzyk Pereza
Błyszczyk Brylantowy
Bystrzyk Pieknopłetwy
Neon inessa
Akara Cętkowana
Pielęegniczka Ramireza
Skalar

Zestaw 3; woda - średnio twarda; 24stopnie C; A.Południowa

Mieczyk A. Środkowa
Platka Zmienniak Plamisty A. Środkowa
Czarna Molly Meksyk
Gupik Pawie Oczko Meksyk
Pielęgnica Mekka A. Środkowa
Zmienniak Wielobarwny Meksyk

obsada dibra czy zła? - iwonka]] - 22.01.2011

hej jestem początkująca i juz miałam kilka akwa i czas na duże mam 200l już z 2 tygodnie i nie wiem czy mam dobre rybki...
obsada 200l:
2 gurami dwuplame, 2 samce i 3 samice gupika,gurami mozajkowaty parka,2 skalary,brzanka różowa,zbrojniki 2, 1 gurami złoty , glonojady 2, 4 neonki, 2 danio pręgowate, 2 samiec i samica pielęgnica elliota, 2 pielęgniczki ramireza (parka) ,4 miedziki. 1 bojownik i samica, 2 molinezje, 2 parka mieczyki, chyba za duzo no ale sorry nie umiem dobierać ryb a zresztą co nie pojedziemy do sklepu akwarystycznego to tata i mama mówią żebyśmy sobie dobrali pan chciał nam jeszcze dać duszka za duży był...pan mówi że może być dużo do 200l.. ja już nie wiem,!!

RE: obsada dibra czy zła? - Pierrot - 22.01.2011

(22.01.2011, 11:35)iwonka]] napisał(a):  obsada 200l:
2 gurami dwuplame, 2 samce i 3 samice gupika,gurami mozajkowaty parka,2 skalary,brzanka różowa,zbrojniki 2, 1 gurami złoty , glonojady 2, 4 neonki, 2 danio pręgowate, 2 samiec i samica pielęgnica elliota, 2 pielęgniczki ramireza (parka) ,4 miedziki. 1 bojownik i samica, 2 molinezje, 2 parka mieczyki

Czy te wszystkie ryby już pływają w akwa? Czy to są Twoje plany?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - iwonka]] - 22.01.2011

pływają...są super..Smile

RE: obsada dibra czy zła? - Pierrot - 22.01.2011

(22.01.2011, 11:35)iwonka]] napisał(a):  obsada 200l:
2 gurami dwuplame, 2 samce i 3 samice gupika,gurami mozajkowaty parka,2 skalary,brzanka różowa,zbrojniki 2, 1 gurami złoty , glonojady 2, 4 neonki, 2 danio pręgowate, 2 samiec i samica pielęgnica elliota, 2 pielęgniczki ramireza (parka) ,4 miedziki. 1 bojownik i samica, 2 molinezje, 2 parka mieczyki,

Obsada jest zła.

Obsadę musisz bardzo ostro zweryfikować, dopóki nie masz kłopotów.

Zrezygnuj z tej zupy, którą masz i zdecydują się na 3-4 garunki ryb:
- para lub harem ryb większych (mogą to być gurami lub skalary)
- jedna, duża ławica małych ryb
- grupa rybek na dno (kiryski lub mniejsze bocje) lub pielęgniczki/zbrojniki

Propozycja 1: gurami/miedziki (lub neony lub razbory)/bocje
Propozycja 2: skalary/neony (lub miedziki)/kiryski lub ramirezki + ew otoski

To tak na szybko.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - iwonka]] - 24.01.2011

dzięki..Big Grin

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - zdunio87 - 24.01.2011

Witam. Mam swoje akwarium (180l) już ok 1,5 roku. Obecna obsada to 3 skalary, 4 kiryśniki czarnoplame, 2 zbrojniki z tym że jeden ma ok 25 cm długości i drugi jest malutki (zbrojnik niebieski) i już chyba nie urośnie bo jest przeniesiony z małego akwarium. Do tego mam jeszcze 12 neonów Innesa. Chciałbym cos jeszcze dodać. I tu pytanie do was bardziej doświadczonych co można by jeszcze dorzucić aby nie przedobrzyć.

RE: obsada dibra czy zła? - rafik - 24.01.2011

(22.01.2011, 11:35)iwonka]] napisał(a):  hej jestem początkująca i juz miałam kilka akwa i czas na duże mam 200l już z 2 tygodnie i nie wiem czy mam dobre rybki...
obsada 200l:
2 gurami dwuplame, 2 samce i 3 samice gupika,gurami mozajkowaty parka,2 skalary,brzanka różowa,zbrojniki 2, 1 gurami złoty , glonojady 2, 4 neonki, 2 danio pręgowate, 2 samiec i samica pielęgnica elliota, 2 pielęgniczki ramireza (parka) ,4 miedziki. 1 bojownik i samica, 2 molinezje, 2 parka mieczyki, chyba za duzo no ale sorry nie umiem dobierać ryb a zresztą co nie pojedziemy do sklepu akwarystycznego to tata i mama mówią żebyśmy sobie dobrali pan chciał nam jeszcze dać duszka za duży był...pan mówi że może być dużo do 200l.. ja już nie wiem,!!
Proponuję Tobie dodac parkę talerzy,harem szklanek do tego ze 2/3 pary sztuccy możesz jeszcze powiększyc swoje stado kubków do 15/20 sztuk.