Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Davy - 09.11.2010

(08.11.2010, 21:37)Seoo napisał(a):  Będzie za tłoczno na dnie;kiryski,piskorki,zbrojniki,krewetki,otoski, nie da rady..

Tego się właśnie obawiałem, a jeżeli zrezygnuję z piskorków i będę miał

Na dnie:

kiryski 6
otoski 5
zbrojnik 2
krewetki x

A w toni:

skalar 1+1 --> byłoby możliwe zastąpienie go np. 6 gurami całującymi?
Danio czerwone 10
Neon inessa 12

to będzie wporządku?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Puma007 - 09.11.2010

Co do skalarów jak Ci urosną większe to będą zagrażały neonką...
A co do dna ja bym w ogole nie brał zbrojników, kiryski i otoski dadzą rade, ale każdy robi jak chce, a po drugie mówisz że jesteś do nich przyzwyczajony wiec... :-)
No i te krewetki to chyba troche fatalny pomysł bo mogą zostać potraktowane jako pokarm...

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - giose - 19.11.2010

Witam. Piszę tutaj ponieważ już sam nie wiem co mam wymyślać.Mam nadzieję że w dobrym miejscu piszę,jeśli nie to przepraszam. Mam akwarium 200 litrowe, wymiary standardowe,oświetlenie 2x18w. Filtry mam 2- Tetra Tec Ex 700 i dużą kaskadę. W akwarium pływa para pawiookich. Wiem że akwarium jest trochę małe dla nich, tym bardziej że jedna ma około20cm a może i więcej a druga około17cm. Zabrałem je od pana który trzymał je w 90 litrowym akwarium !!!! więc wydaje się mi że u mnie i tak mają niebo. Niestety, jak to pawiookie bardzo brudzą odchodami,co widać na jasnym piasku,który jest jako podłoże. Przynajmniej raz w tygodniu,a najlepiej 2-3 razy muszę czyścić podłoże całego akwarium. Postanowiłem że wymienię tą parę pielęgnic na jakieś inne rybki.
Ale teraz moje pytanie.
Co mogę trzymać w moim akwarium?? Kiedyś miałem "holendra" i skłaniałbym się teraz również do takiej obsady żebym mógł trzymać w rybkami roślinki, lecz jeśli podacie jakiś ciekawy inny pomysł to również je rozpatrzę.Nie chcę mieć drobnicy w takim akwa bo to nie wygląda ciekawie.
Naprawdę zależy mi i liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam Paweł.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Pysia - 19.11.2010

Piszesz, że nieciekawie wygląda drobnica w 200l. Ja mam całkowicie odmienne zdanie. 200l to jednak mały zbiornik i duże ryby drastycznie psują efekt wszystkiego pomniejszając dodatkowo baniak. Odpowiednio dobrana drobnica w niewielkich ilościach a do tego zielsko i odpowiedni aranż powiększaja zbiornik , a co za tym idzie ten staje się pięknym wystrojem wnętrza.
Ja mam drobnice. Uwazasz, że moje 200l wygląda nieciekawie? I że nieciekawie wyglądają baniaki które zdobywają pierwsze miejsca w konkursach? Tam tylko drobnica w małych ilościach Wink Nie ma szans, aby akwarium 200l było cudne i sprawiało większe wrażenie jeżeli będą w nim pływać rekiny Wink
Zresztą ryby tez muszą mieć miejsce. A 200l to np stanowczo za małe dla skalarów, paletek itd.

(19.11.2010, 11:12)Pysia napisał(a):  Piszesz, że nieciekawie wygląda drobnica w 200l. Ja mam całkowicie odmienne zdanie. 200l to jednak mały zbiornik i duże ryby drastycznie psują efekt wszystkiego pomniejszając dodatkowo baniak. Odpowiednio dobrana drobnica w niewielkich ilościach a do tego zielsko i odpowiedni aranż powiększaja zbiornik , a co za tym idzie ten staje się pięknym wystrojem wnętrza.
Ja mam drobnice. Uwazasz, że moje 200l wygląda nieciekawie? I że nieciekawie wyglądają baniaki które zdobywają pierwsze miejsca w konkursach? Tam tylko drobnica w małych ilościach Wink Nie ma szans, aby akwarium 200l było cudne i sprawiało większe wrażenie jeżeli będą w nim pływać rekiny Wink
Zresztą ryby tez muszą mieć miejsce. A 200l to np stanowczo za małe dla skalarów, paletek itd.

Powiem szczerze że jak zobaczyłem twoje akwarium to przypomniało się mi moje holenderskie i aż łezka w oku się zakręciła.Niestety mam oświetlenie tylko 2x18w. Nie mam co2. i jednak żeby tyle i takie roślinki kupić trzeba posiadać gruby portfel.Posiadam sporo korzeni i łupków.Kamienie odpadają lecz korzenie mógłbym użyć prawda,żeby zrobić podobne akwa do twojego. Prawda?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Pysia - 19.11.2010

Z tym portfelem to bzdura. Tylko trzeba kombinowac, chcieć i szukać okazji. No i zapracować sobie dodatkowo na wszystko.... Ja ani groszunia nie biorę z rodzinnej puli. Na wszystko zarabia baniak lub ja dodatkowo.
Oświetlenia za mało. Warto poczekać, uskładać, poszukać, dorobić i wtedy zaczynac. Mnie trochę zajeło czasu aż doszłam do tego co mam.

(19.11.2010, 14:00)Pysia napisał(a):  Z tym portfelem to bzdura. Tylko trzeba kombinowac, chcieć i szukać okazji. No i zapracować sobie dodatkowo na wszystko.... Ja ani groszunia nie biorę z rodzinnej puli. Na wszystko zarabia baniak lub ja dodatkowo.
Oświetlenia za mało. Warto poczekać, uskładać, poszukać, dorobić i wtedy zaczynac. Mnie trochę zajeło czasu aż doszłam do tego co mam.

na razie to szukam chętnego zeby pozbyć się pawiookich.

200l [biotop azji] - Kikax33 - 19.11.2010

jaką mogę obsadkę utworzyć do akwarium 200l? chodiz mi o biotop azji. Wink ryby które mnie interesują to:

-wielopłetw wspaniały,
-prętnik karłowaty
-gurami mozaikowy
-gurami całujący
-gurami marmurkowe
-gurami dwuplamiste
-brzanka sumatrzanska
-brzanka rozowa
- rozbora klinowa
-danio

RE: 200l [biotop azji] - Seoo - 19.11.2010

Proponuję:
1+2 prętnik karłowaty
10-15 brzanka sumatrzańska
6-8x piskorek/ bocja karłowata/pręgowana
10xdanio

lub
20xdanio lub brzanka
1+3 prętnik
6-8x piskorek/ bocja karłowata/pręgowana

RE: 200l [biotop azji] - Kikax33 - 19.11.2010

dzięki, 1obsadka jest spoko oprucz piskorek i bocji... sorry... ale wolałabym te z listy. Smile)