Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: [200l] obsada - apri cort - 01.09.2010

Na pewno nie 8 danio malabarskich do 200l!! 240 to dla nich przymało. To samo kosiarki, szybko wyrosną z akwa.

Grupa gurami
jeśli danio to tęczowe 8szt
ławica razbor klinowych (ok 15szt)
6 bocji siatkowanych

I Azja jak się patrzy Wink

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - saph - 03.09.2010

Akwarium 120x40x50

w planach
5 x bocja wspaniała
10 x młode skalary jak dobiorą się w pary zredukować

chciał bym to uzupełnić
molinezje, gupiki, mieczyki, kosiarki, może gurami

co do czego się nadaje a co nie i w jakiej ilości.

czy muszlowce dały by radę żyć z tymi rybami po wyodrebnieniu im fragmentu akwarium np z pyłem kwarcowym?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - apri cort - 03.09.2010

Muszlowce w zadnym wypadku!! Wymagają zupełnie innych parametrów wody!
Jeśli bocje, to najlepiej siatkowane 6-8szt. zostaw najlepiej 2 dobrane pary skalrów, gurami wówczas odpadają. Kosiarki rosną duże smoki, ale ja mam je w akwa o takich wymiarach ze skalarami. Jednak teraz wzięłabym otoski na glony, a nie kosiarki. Bo zakładam, że właśnie po to chcesz je mieć. No i grupa mieczyków do tego.

4x skalar
6-8x bocja siatkowana
mieczyki 2(samce)+6(samice)

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - top2107 - 03.09.2010

Skalary dwie pary to max a i tak przy bardziej agresywnych sztukach są problemy.
Natomiast co do mieczyków to według mnie 2 samce to zły pomysł ... albo 1 albo ponad 2. Poza tym gdybyś miał zamiar rozmnożyć skalarki to są to ryby o preferencjach w kierunku wody miękkiej w przeciwieństwie do mieczyków. Ja bym zrezygnował ze skalarów, bocje i kosiarki doskonale wypełnią przestrzeń.

A wg mnie skalary dobrze wyglądają w takim zbiorniku. Już prędzej bym sobie odpuściła oklepane mieczyki i kosiarki, które można wprowadzić w przypadku jakiejś inwazji glonów nitkowatych.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - saph - 03.09.2010

Skalary 2 pary muszą być, a przy bardziej agresywnych sztukach sam nie wiem czy nie była by lepsza większa ilość aby rozłorzyć ich agręsje między siebie. Ale wy doświadczeni akwaryści mam nadzieję doradzicie i będziecie wyrozumiali w pytaniach. W końcu lepiej zadać glupie pytanie niż wyżadzić krzywdę rybką.
Szkoda mi tylko bocje wspaniałą wymieniać na siatkowaną ona jak dla mnie niema już takiego uroku.
A co do reszty obsady jest dla mnie bez większego znacznie .

Ja mam w 240l 5 skalarów, w tym jedną parę która już jednak ikry nie składa i nie ma poważniejszych konfliktów. Ryby są ze sobą od maluszków wielkości 5złotówki.
No i bocje też mam, zarówno wspaniałe (4szt) jak i siatkowane (4szt.) które są zdecydowanie aktywniejsze w dzień. Wspaniałe siedza po kątach i wypływają tylko w porach karmienia. To są błędy przeszłości, kupiłam je do małego zbiornika "na ślimaki" i tak sobie żyją, nie mają więcej niż 10cm. polecam ci alternatywę w postaci siatkowanych gdyż wiem, że wspaniałe po kilku latach mogą wyrosnąć naprawdę duże, sama chętnie już bym wymieniła zbiornika na 375-450l, ale niestety warunki mieszkaniowe mi nie pozwalają.
Możesz zrobić tak, że kupić kilka wspaniałych i po paru latach je oddać do większego akwa, ale wiem z własnego doświadczenia że można się bardzo do ryb przywiązać.

RE: [200l] obsada - sloma - 03.09.2010

Hehe zapomniałem dodać że mam bocje wspaniałą x2

RE: [200l] obsada - apri cort - 03.09.2010

No to co w końcu masz, a co już oddałeś z tych propozycji?

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - sloma - 03.09.2010

Bocje mam od dawna tylko zapomniałem dopisać Smile oddam sumy i pielęgnice