Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200 litrów - fiszka - 16.08.2010

Nawet jeśli gupiki są dwa to i tak za mało. Jeśli chcesz mieć gupiki to dokup ich więcej.
Jakiej wielkości masz skalary?? Skalary zjadały mi gupiki jak podrosły, zaczęły się cwaniaczyć po akwa więc tu też istnieje zagrożenie ,że będzie pogrom. Susel mówi, że z neonkami ma być ok, ale jeśli mi skalar zjadał gupiki to od razu mi się włączyła wizja ,że spotka ich ten sam losBig Grin

RE: Obsada 200 litrów - oluś - 17.08.2010

(16.08.2010, 20:01)1221d napisał(a):  Witam wszytkich!
Mam prośbę. Proszę napiszcie czy nie przesadziłem z obsadą akwarium 200 litrów. Wymienie ilość ryb i ich nazwy, które ja znam więc jeśli przeinaczyłem którąś nazwę proszę o wyrozumiałość.
Obsada składa się:
20 neonków
2 molinezje
1 gupik
2 skalary srebrne
1 gurami różowe
3 kosiarki
3 bocje wspaniałe
4 zbrojniki
2 ślimaki

Oddaj molinezje.Nie ma takiej nazwy jak gurami różowe, może masz gurami mozaikowe. Zresztą gurami też do oddania.
Dokup 10 neonków, 3-4 kosiarki. Jeśli to niedobrana para skalarów to dokup jeszcze dwa i poczekaj aż się dobierze para.
Ja zamiast bocji dałbym 8-10 kirysków

RE: Obsada 200 litrów - Westagle - 17.08.2010

pozbądź się skalarów, i molinezji. W zamian za to możesz dokupić kilka gupików, neonki i kosiarki, a jako większy gatunek dokup parkę gurami mozaikowych

(17.08.2010, 17:06)Westagle napisał(a):  a jako większy gatunek dokup parkę gurami mozaikowych

Jeśli gurami to to harem. Ale co to za gurami różowe bo nie wiem. Może to całujący.Jak skalary i neonki będą razem od początku, to będzie wszystko ok.

RE: Obsada 200 litrów - susel - 17.08.2010

Parkę a nie harem Smile

(17.08.2010, 19:47)susel napisał(a):  Parkę a nie harem Smile

Gurami trzyma się w haremach.Wink

RE: Obsada 200 litrów - susel - 17.08.2010

Powiedzmy ,że zdania są podzielone Smile

(17.08.2010, 21:20)susel napisał(a):  Powiedzmy ,że zdania są podzielone Smile

Dobrze, ale przy tym litrażu aż się prosi o harem.Wink

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - 1221d - 18.08.2010

Skalary mają ok 6cm. Zastanawiam się czy jeśli jest dorosły gupik lub neonek to czy jest szansa, że dorosły skalar je zje.... Nie wiem, też dlaczego niektórzy uważają, że mam się pozbyć molinezji... Są 2 sztuki, pływają i nic żadnej rybce nie wadzą... Widzę, że są podzielone zdania odnośnie mojej obsady. Ale z chęcią jeszcze przeczytam innych opini.

RE: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Pysia - 18.08.2010

Nie jest źle. Molinezje mi np kompletnie nie wadzą, choć mają nieco inne wymagania od reszty i chyba zbyt szczęśliwe nie są. Ale za to potrafią fajnie skubać glony Wink
Ja na Twoim miejscu oddałabym bocje i gurami. I w/g mnie byłoby ok, choć ja nie lubię takiego oczopląsu i takiej ilości ryb w baniaku. Ale skoro Ci to nie przeszkadza... Tylko tych dwóch gatunków szkoda - i reszty wśród nich Wink